#مهسا_امینی

موج دوم بازی‌های جدید ایکس‌باکس گیم پس در ماه اکتبر

منتظر Age of Empires IV باشید!

بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در ماه اکتبر بازی outriders

شرکت سرشناس مایکروسافت چندی پیش فهرست اسامی بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی دوم ماه اکتبر سال جاری میلادی را به اشتراک گذاشت که شامل یازده بازی جدید و پرطرفداری همچون Alan Wake’s American Nightmare می‌شود.

سرویس اشتراکی مایکروسافت کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌های ویدیویی را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان ارائه می‌دهد. این سرویس به لطف پشتیبانی مستمر ردموندی‌ها حسابی در میان بازیکنان محبوب شده و در حال حاضر بسیاری از کاربران پلتفرم‌های ایکس‌باکس و پی‌سی با عضویت در گیم پس هزینه‌های خود را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند. گیم پس هر هفته میزبان بازی‌های مختلفی است و هر از چند گاهی نیز عناوین جدید از همان روز عرضه به آن راه می‌یابند که در تازه‌ترین خبرها، ردموندی‌ها از ورود یازده بازی جدید در نیمه‌ی دوم ماه جاری میلادی خبر دادند.

در نیمه‌ی نخست ماه جاری شاهد ورود آثار ارزشمندی از جمله Back 4 Blood به این سرویس بودیم و حال در دومین موج عناوین جدید، گیم پس از امروز، بیست و هفتم مهر ماه، میزبان دو بازی Into the Pit و اوت‌رایدرز است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بازی Outriders از همان روز اول انتشار به گیم پس اضافه شد، اما تا پیش از امروز صرفا در دسترس کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس قرار داشت. حال خبر خوب این است که پی‌سی بازها هم از همین حالا می‌توانند ساخته‌ی جدید استودیوی  پیپل کن فلای را به صورت رایگان تجربه کنند.

با گذشت دو روز، این سرویس میزبان سه بازی دیگر خواهد بود. یکی از این عناوین، Dragon Ball FighterZ نام دارد که در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط شرکت باندای نامکو اینترتینمنت برای پلتفرم‌های هدف عرضه شده و به‌زودی به صورت رایگان تقدیم کاربران کنسول و کلاود می‌شود. همزمان با اثر مزبور، بازی نقش آفرینی Echo Generation در روز نخست انتشار به طور رایگان برای سه پلتفرم کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود در گیم پس عرضه خواهد شد و در نهایت نوبت به بازی Everspace 2 می‌رسد.

در روز ششم آبان، بازی مورد انتظار Age of Empires IV روانه بازار می‌شود که طبق معمول، این اثر انحصاری همزمان با عرضه‌ی جهانی به ایکس باکس گیم پس اضافه می‌شود و گیمرها به رایگان قادر به تجربه‌ی آن روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی خواهند بود. با توجه به انتشار ریمستر الن ویک، مایکروسافت اثر جذاب Alan Wake’s American Nightmare را هم به سرویس اشتراکی خود اضافه می‌کند تا کاربران کنسول و رایانه‌ی شخصی از تجربه‌ی ماجراجویی‌های الن لذت ببرند.

از دیگر عناوین جدید گیم پس می‌توان به Backbone و Subnautica: Below Zero و Nongunz: Doppelganger Edition و The Forgotten City اشاره کرد که هر سه اثر از روز ششم مهر ماه (مصادف با بیست و هشتم اکتبر) در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. در کنار این عناوین، همان‌طور که مایکروسافت وعده داده بود، بازی Bassmaster Fishing 2022 هم در روز اول انتشار برای سه پلتفرم کنسول، پی‌سی و کلاود راهی گیم پس می‌شود.

در ادامه می‌توانید زمان‌بندی و فهرست اسامی بازی‌های جدید سرویس ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی دوم ماه اکتبر سال جاری میلادی را مشاهده کنید:

در دسترس

 • Into the Pit — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Outriders — رایانه‌ی شخصی

۲۹ مهر ماه – ۲۱ اکتبر

 • Dragon Ball FighterZ — کنسول و کلاود
 • Echo Generation — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Everspace 2 — رایانه‌ی شخصی

۶ آبان ماه – ۲۸ اکتبر

 • Age of Empires IV — رایانه‌ی شخصی
 • Alan Wake’s American Nightmare — کنسول، رایانه‌ی شخصی
 • Backbone — کنسول
 • Bassmaster Fishing 2022 — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Nongunz: Doppelganger Edition — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • The Forgotten City — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در ماه اکتبر بازی Alan Wake’s American Nightmare

طبق روند همیشگی، در کنار عرضه‌ی بازی‌های جدید در ایکس‌باکس گیم پس، این سرویس با برخی از عناوین خداحافظی می‌کند. بر اساس اظهارات اخیر مایکروسافت، در نیمه‌ی دوم ماه جاری و از روز یکشنبه، نهم آبان ماه (برابر با سی و یکم اکتبر امسال) شش بازی مختلف دیگر هم برای همیشه از دسترس مشترکین خارج خواهند شد. با توجه به حضور آثار مهیج و سرگرم‌کننده‌ در این فهرست، بهتر است فرصت را از دست ندهید و همین حالا از تجربه‌ی آن‌ها لذت ببرید. اسامی این آثار به شرح زیر است:

 • Carto — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Celeste — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Comanche — رایانه‌ی شخصی
 • Eastshade — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Five Nights at Freddy’s — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود
 • Knights & Bikes  — کنسول و رایانه‌ی شخصی
 • Unruly Heroes  — کنسول، رایانه‌ی شخصی و کلاود

گفتنی است که ایکس باکس گیم پس یکی از سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه‌ی پرمخاطب ایکس باکس لایو برشمرده می‌شود که کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی صرفا با پرداخت مبلغ ده دلار می‌توانند ماهانه از تجربه‌ی رایگان بیش از چهارصد بازی ویدیویی مختلف لذت ببرند که بی‌شک عضویت در آن در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین، اشتراک آلتیمیت یک پیشنهاد عالی دیگر از سوی ردموندی‌ها است که شامل عضویت ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد می‌شود. به عبارتی، با این اشتراک می‌توانید علاوه بر بخش تک‌نفره و داستانی، به تجربه‌ی حالت چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. عضویت یک ماهه‌ی این سرویس در حالت عادی به قیمت پانزده دلار قابل خریداری است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا