حجم Call of Duty: Black Ops Cold War روی کنسول‌های نسل نهم مشخص شد

کال آو دیوتی، هر سال برزگتر از قبل!

حجم Call of Duty: Black Ops Cold War

استودیوهای تری‌آرک و ریون سافتور ساعاتی قبل حجم Call of Duty: Black Ops Cold War روی کنسول‌های نسل نهم را اعلام کردند.

کال آو دیوتی در سال‌های اخیر به خاطر حجم بالای نسخه‌های جدیدش مورد انتقاد قرار گرفته است؛ زیرا چالش‌های فراوانی را برای طرفداران در هنگام دریافت و نصب فایل‌ها به وجود آورده و آن دو را به فرایند‌هایی زمانبر تبدیل کرده است. برای اثبات این ادعا می‌توان به Call of Duty: Modern Warfare اشاره کرد که حجمش پس از نصب به‌روزرسانی‌ها از رقم ۲۵۰ گیگابایت فراتر رفته است. کاربران بازی سعی کردند با نوشتن متن‌های انتقادی در شبکه‌های اجتماعی صدای اعتراض خود را به گوش سازندگان برسانند اما این اقدام تاثیر چندانی نداشته و افزایش حجم Modern Warfare همچنان ادامه دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، علاقه‌مندان به کال آو دیوتی مشکل مشابهی با نسخه‌ی جدیدش خواهند داشت.

استودیوهای تری‌آرک و ریون سافتور با انتشار یک پست در وب سایت رسمی کال آو دیوتی، اطلاعات تازه‌ای را از حجم Call of Duty: Black Ops Cold War روی پلتفرم‌های مختلف به اشتراک گذاشتند. بر این اساس، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ۸۲ گیگابایت حجم دارد که از این مقدار، ۳۵ گیگابایتش متعلق به حالت‌های چندنفره است. همچنین اگر کاربران بخواهند نسخه‌ی مورد بحث را با کیفیت اولترا تجربه کنند، نیاز به دریافت فایل‌های اضافی خواهد بود که حجم را تا ۱۲۵ گیگابایت افزایش می‌دهد. نسخه‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس از شرایط مشابهی برخوردار هستند. Black Ops Cold War روی این کنسول‌ها به ترتیب ۱۳۳ و ۱۳۶ گیگابایت فضا نیاز دارند که رقم‌های قابل‌توجهی به شمار می‌روند.

مطابق انتظار، نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان Call of Duty: Black Ops Cold War در مقایسه با نسخه‌های نسل نهمی به فضای کمتری نیاز دارند. این دو نسخه به ترتیب ۹۵ و ۹۳ گیگابایت از حافظه‌ی داخلی دستگاه را اشغال خواهند کرد. در حال حاضر، یک نکته‌ی بسیار مهم وجود دارد که نباید از توجه به آن غافل شد. رقم‌هایی که در بیانیه‌ی رسمی سازندگان اعلام شده، رقم‌های اولیه هستند و بدون شک به مرور زمان و با انتشار محتواهای جدید، شاهد افزایش حجم‌ها به میزان قابل‌توجهی خواهیم بود؛ اتفاقی که پیش از این برای Call of Duty: Modern Warfare رخ داده بود. البته کاربران Black Ops Cold War روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها حق انتخاب داشته و می‌توانند پس از اتمام بخش داستانی یا زامبی، تمامی فایل‌های مربوط را به آن‌ها را حذف کنند.

بیانیه‌ی مشترک تری‌آرک، ریون سافتور و اکتیویژن، زمان آغاز پیش بار‌گذاری را هم اعلام کرده است. بر این اساس، دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان از امروز می‌توانند روند دریافت فایل‌های مورد نیاز و نصبشان را آغاز کنند. با این حال، خریداران Call of Duty: Black Ops Cold War روی رایانه‌های شخصی باید مدت بیشتری منتظر بمانند. آن‌ها از ۲۰ آبان (مصادف با ۱۰ نوامبر) می‌توانند فرایند پیش بار‌گذاری را شروع کنند. در ضمن، خریداران کنسول‌های نسل نهمی هم به محض راه‌اندازی دستگاهشان می‌توانند به دانلود بپردازند تا بازی در سریع‌ترین زمان ممکن آماده شود.

Call of Duty: Black Ops Cold War، دنباله‌ای مستقیم برای Call of Duty: Black Ops و داستانش ۱۳ سال پس از اتفاقات آن جریان دارد. شخصیت‌های نام آشنای فرنچایز اینبار باید در بحبوحه‌ی جنگ سرد جلوی یک تهدید جهانی را بگیرند. بد نیست بدانید اولین مرحله‌ی Black Ops Cold War مانند Black Ops در یک کافه آغاز می‌شود. سازندگان قصد داشتند با این کار به یکی از پرطرفدارترین کال آو دیوتی‌ها ادای احترام کرده باشند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا