هر آنچه از بازی Call of Duty Black Ops Cold War می‌دانیم

هر آنچه از بازی Call of Duty Black Ops Cold War می‌دانیم

سفری به تاریک‌ترین دوران آمریکا

پس از مدت زیادی انتشار شایعات متفاوت، سرانجام جدیدترین نسخه‌ی سری Call of Duty با نام بازی Call of Duty Black Ops Cold War معرفی و رونمایی شد. نسخه‌ی جدیدی که قرار است ما را به ریشه‌های جنگ سرد و دوران تاریک درگیری آمریکا و شوروی ببرد و با آن دوره‌ی تاریخی تاریخی آشنایمان کند. کال آو دیوتی جدید که اولین نسخه از سری بازی‌های کال آو دیوتی محسوب می‌شود که برای نسل نه، پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس، عرضه می‌شود، حاصل مشترک دو استودیوی Treyarch و Raven Software از کمپانی Activision است. با معرفی کامل و جامع Call of Duty: Black Ops Cold War همراه سرگرمی باشد.

Call of Duty: Black Ops
لوگوی رسمی Call of Duty: Black Ops Cold War

پس از گذشت چند سال، با انتشار نسخه‌های جدید Call of Duty توسط Activision می‌توانیم مطمئن باشیم که این سری از بازی‌های محبوب و نوستالژی دوباره مسیر خودشان را پیدا و با بازگشت به گذشته، دوباره نزد طرفداران خود محبوبیت خاصی کسب کرده‌اند. Call of Duty که در یک بازه‌ی زمانی با روایت داستان‌هایی در آینده از ریشه‌ی خود خارج شده بود، با انتقادات زیادی همراه می‌شد که Activision را به فکر تغییر در سیاست خود انداخت و سعی کرد که با سفارش داستان‌های تاریخی و در عین حال عمیق، باری دیگر این سری از بازی‌های محبوب را به قلب طرفداران پیوند دهند، که می‌توانیم بگوییم موفق هم بوده است. Activision پس از انتشار Call of Duty: Infinite Warfare – که هرچند بازی خیلی خوبی است – چندان انتظارات طرفداران را برآورده نکرد و وقفه‌ای چند ساله در ساخت این سری ایجاد کرد، و با Call of Duty: World War II از استودیوی Sledgehammer به صنعت گیم بازگشت. هرچند Call of Duty: World War II نیز آن‌چنان چنگی به دل طرفداران نزد، اما آغازی بود بر بازگشت Call of Duty محبوب ما به ریشه‌های خود که پس از چند سال این اتفاق نیز افتاد. پس از انتشار Call of Duty: World War II، معرفی و عرضه‌ی Call of Duty: Modern Warfare، ریبوتی جذاب از سری Modern Warfare، و انتشار Warzone برای طرفداران سبک بتل رویال، اتفاقی رویایی برای طرفداران Call of Duty محسوب شد، چنان‌که بعضی از طرفداران این سری از بازی‌های نوستالژی، Call of Duty: Modern Warfare را بهترین نسخه‌ی Call of Duty نیز خطاب می‌کنند. پس از انتشار یک بازی از سری Modern Warfare از سوی استودیوی Infinity Ward، نوبتی هم که باشد، درست مانند گذشته، نوبت استودیوی Treyarch بود که با انتشار نسخه‌ی درخوری از سری Black Ops، دل طرفداران را دوباره بدست آورد و تجربه‌ی بد آنان از Black Opsهای جدید را به فراموشی بسپارد و از همین رو، چندی پیش، Trearch با همکاری Raven Software، جدیدترین نسخه‌ی Black Ops را با نام Call of Duty: Black Ops Cold War معرفی کرد که قصد داریم در ادامه به بررسی هر آن‌چه تا کنون از آن می‌دانیم، بپردازیم.

پس از گذشت چند سال، با انتشار نسخه‌های جدید Call of Duty توسط Activision می‌توانیم مطمئن باشیم که این سری از بازی‌های محبوب و نوستالژی دوباره مسیر خودشان را پیدا و با بازگشت به گذشته، دوباره نزد طرفداران خود محبوبیت خاصی کسب کرده‌اند

اکتیویژن قصد دارد با انتشار Cold War، به بازگرداندن سری بازی‌های محبوب Call of Duty به اوج ادامه دهد

معرفی بازی Call of Duty Black Ops Cold War

در ماه می 2019 بود که اولین شایعات پیرامون این بازی به بیرون از کمپانی Activision درز کرد و Kotaku در گزارشی اعلام کرد که بازی جدیدی از سری Call of Duty در حال ساخت است و دو استودیوی Sledgehammer و Raven Software بر سر توسعه‌ی این بازی به مشکل خورده‌اند و ساخت این بازی در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. در همان زمان، Activision در واکنش به این خبر، استودیوی Sledgehammer را از توسعه‌ی این بازی کنار گذاشت و Treyarch را مسئول ساخت این پروژه کرد تا با تمرکز بیشتری بازی جدید خود را توسعه دهد و به بازار عرضه کند. نتیجه‌ی این اقدام Activision، انتشار شایعاتی مبنی بر ساخت بازی جدیدی از سری Black Ops توسط استودیوی Treyarch و Raven Software بود که همانطور که می‌بینیم صحیح نیز بود.

کمپین تبلیغاتی Call of Duty: Black Ops Cold War با تعدادی جعبه‌ی مرموز شروع شد. در این کمپین تبلیغاتی متفاوت، ابتدا تعدادی جعبه‌ی مرموز به برخی استریمرها ارسال شد که شامل تعدادی رمز به سبک دوران جنگ سرد می‌شد. این رمزها به وب‌سایتی با آدرس PawnTakesPawn.com و مختصات اتاق‌هایی مخفی در نقشه‌ی وردانسک منتهی می‌شدند. در این وب‌سایت، تلویزیونی قدیمی به چشم می‌خورد که تعدادی نوار ویدیویی در کنارش قرار گرفته است و هر کدام از آنان متعلق به یکی از سال‌های جنگ سرد هستند و کلیک روی آنان، ویدیوهای واقعی از سخنرانی سیاست‌مداران و زندگی مردم در آن دوران را روی تلویزیون به نمایش درمی‌آورد. از زمان کشف وب‌سایت، حل معماهای روزانه توسط کاربران منتهی به پدیدار شدن نوارهای جدید شد و زمانی که به نظر می‌رسید که تمام نوارها کشف شده‌ است، Activision اولین تیزر بازی جدید خود را منتشر کرد.

پس از گذشت یک سال از انتشار شایعات، زمانی که در آپریل و می 2020، طرفداران این فرنچایز خود را بنا به عادت هر ساله‌ی Activision آماده‌ی رونمایی از بازی جدیدی از Call of Duty می‌کردند، این اتفاق رخ نداد و همین باعث انتشار شایعات جدیدی از سوی برخی کاربران ردیت، توییتر و … شد که مهم‌ترین آنان، شایعه‌ی یکی از کاربران توییتر بود که ادعا کرد که نسخه‌ی جدید Call of Duty با نام Call of Duty: Black Ops Cold War قرار است در سال جاری منتشر شود و یک بازسازی از Call of Duty: Black Ops است. پس از انتشار این شایعه، به مرور زمان گزارشات دیگری نیز از کمپانی Activision به بیرون درز کرد تا طرفداران قبل از معرفی رسمی، از انتشار این بازی مطمئن شدند و سرانجام پس از گذشت دو ماه، در اوایل ماه آگوست، Cold War با انتشار پوستری در اکانت توییتری Treyarch رونمایی و معرفی شد. پوستری که بر خلاف چیزی که تصور می‌شد و از فضای تاریک بازی انتظار می‌رفت، حاوی رنگ‌های مختلف و روشن است و در آن، دو سرباز آمریکایی و شوروی را می‌بینیم که با جملات و اطلاعاتی از دوران جنگ سرد تزیین شدند. پس از انتشار پوستر بازی، پس از گذشت چند روز نیز اولین تریلر Call of Duty: Black Ops Cold War منتشر شد که همان فضای تاریک انتظار رفته را با گرافیکی خیره‌کننده برای طرفداران به نمایش گذاشت و با استقبال زیادی روبرو شد، هرچند این آخرین نمایش بازی نبود و در افتتاحیه‌ی رویداد Gamescom 2020 نیز شاهد انتشار تریلر سینماتیکی جذاب از Cold War و خط داستانی آن بودیم که ما را به قلب جنگ سرد در دهه‌های گذشته می‌برد و با ابعاد جدیدی از نبرد آمریکا و شوروی آشنا می‌کند که در ادامه‌ی مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold یک بازی شوتر اول شخص است که به عنوان ششمین نسخه‌ی Black Ops و هفدمین بازی Call of Duty توسط دو استودیوی Treyarch و Raven Software ساخته شده است و قرار است در اواخر سال جاری توسط Activision منتشر شود. این اولین بازی Call of Duty ساخته شده توسط دو استودیو از زمان Call of Duty: Modern Warfare 3 است و استودیوی Raven Software باری دیگر نام خود را به استودیوهای سازنده‌ی Call of Duty اضافه کرده است. از اینجا دیگر بیشتر از این به معرفی ساختاری بازی نمی‌پردازم و مستقیم به سراغ مهم‌ترین سوال شما از Call of Duty: Black Ops Cold War می‌روم: داستان بازی چه چیزی را روایت می‌کند و شاهد چه اتفاقاتی در آن خواهیم بود؟

Call of Duty: Black Ops Cold War
در Call of Duty: Black Ops Cold War، به دوران جنگ سرد و نبرد آمریکا و شوروی خواهیم پرداخت

داستان بازی Call of Duty Black Ops Cold War چه چیزی را روایت می‌کند؟

یکی از بارزترین ویژگی‌های سری بازی‌های Call of Duty، داستان و بخش کمپین آن بوده است که هرچند کوتاه، اما همیشه ما را ساعت‌های متمادی درگیر خود کرده است و به خوبی توانسته است که ما را در بخش داستانی خود غرق کند، بخش داستانی جذابی که اگر از Call of Duty گرفته شود، نتیجه چیزی جز یک شکست دیگر برای Activision نخواهد بود و این کمپانی نیز پس از عرضه‌ی Call of Duty: Black Ops 4 به این تجربه دست پیدا کرد و با درسی از آن، بخش داستانی Call of Duty را به این سری از بازی‌های قدیمی بازگرداند تا دوباره جای این فرنچایز محبوب را در قلب طرفداران پیدا کند و باید بگوییم که موفق نیز بود و اکنون، پس از عرضه‌ی Call of Duty: Modern Warfare در سال 2019 و ماجراجویی دوباره با کاپیتان پرایس و تیم Bravo 6، نوبت به دوران تاریک جنگ سرد و تجدید دیدار با شخصیت‌های نوستالژی Call of Duty: Black Ops رسیده است.

در Cold War، بازی ما را به دهه‌ی هشتاد و دوران تاریک جنگ سرد بین آمریکا و شوروی می‌برد و داستان بازی در آن دوره روایت می‌شود. بنا به گفته‌های ساندگان، داستان ششمین نسخه‌ی Black Ops که با نام Black Ops Cold War منتشر خواهد شد، بر اساس اتفاقات واقعی در تاریخ ساخته شده است و در آن شاهد مصاحبه و سخنرانی‌های جهره‌های بزرک سیاسی آن دوران خواهیم بود. همچنین بازی در مکان‌های نمادین مانند برلین شرقی، ویتنام، ترکیه و مراکز فرماندهی شوروی جریان دارد و در این مکان‌های نام‌ برده شده به تجربه‌ی بازی و داستان آن خواهیم پرداخت و خبری از درگیری‌های معروف کال آو دیوتی‌گونه در میدان‌های نبرد نخواهد بود. داستان Call of Duty: Black Ops Cold War بصورت دقیق به تنش‌هایی که یکی از معروف‌ترین جاسوس‌های تاریخ برای آمریکا ایجاد کرده بود، اختصاص داده شده است، جاسوسی به نام Perseus که پس از نفوذ به کاخ سفید، به فکر ایجاد تنش و درگیری بین مقامات آمریکا و سرنگونی داخلی آن بود. زمانی که رونالد ریگان، رییس جمهور وقت آمریکا که در تریلر Gamescom 2020 بازی نیز او را تماشا کردیم، از وجود این جاسوس با خبر می‌شود، تیمی تشکیل می‌دهد و به کمک چهره‌هایی قدیمی مانند وودز، هادسون و … که در گذشته نیز با آنان به ماجراجویی پرداخته بودیم، سعی بر آن دارد تا از نفوذ بیشتر Perseus جلوگیری کند و او را از بین ببرد. این گروه که وظیفه‌ی قتل غیر قانونی Perseus را بر عهده دارند، Black Operation نام دارد و توسط یکی از کارمندان CIA به نام Russel Adler رهبری خواهد شد. جالب است که بدانید نقش جاسوس معروف، Perseus، را یک بازیگر ایرانی به نام نوید نگهبان (Navid Negahban) بازی می‌کند که در کارنامه‌ی او بازی در بازی‌های Assassin’s Creed: Revelations و Call of Duty: Black Ops 2 نیز به چشم می‌خورد و جدیدترین اثر او به سریال اسرائیلی Tehran بازمی‌گردد که فصل اول آن مدتی پیش پخش و منتشر شد.

شخصیت فرانک وودز (Frank Woods) که یکی از پروتاگونیست‌های اصلی سری Black Ops می‌باشد و در تمام قسمت‌های این سری شاهد حضور او بودیم
شخصیت فرانک وودز (Frank Woods) که یکی از پروتاگونیست‌های اصلی سری Black Ops می‌باشد و در تمام قسمت‌های این سری شاهد حضور او بودیم

یکی از نکات جذاب و متفاوت Call of Duty: Black Ops Cold War، قابلیت شخصی‌سازی شخصیت خود است که در ابتدای بازی، برای اولین بار در سری بازی‌های Call of Duty، قادر خواهید بود شخصیت خود را که دارای نام رمزی Bell است را از رنگ پوست گرفته تا جنسیت شخصی‌سازی کنید. همچنین گفته شده است Call of Duty: Black Ops Cold War دارای چندین پایان مختلف است و با توجه به سلیقه‌ خود، می‌توانید پایان‌های مختلفی خلق و تجربه کنید.

یکی از بارزترین ویژگی‌های سری بازی‌های Call of Duty، داستان و بخش کمپین آن بوده است که هرچند کوتاه، اما همیشه ما را ساعت‌های متمادی درگیر خود کرده است و Call of Duty به خوبی توانسته است که ما را در بخش داستانی خود غرق کند

در Cold War به قلب جنگ سرد آمریکا و شوروی سفر می‌کنیم و به دنبال یکی از تحت تعقیب‌ترین جاسوسان تاریخ خواهیم بود

بخش Multiplayer بازی Cold War به چه صورت خواهد بود؟

طی سالیان اخیر، با اضافه شدن استودیوی Raven Software به کمپانی Activision و مشارکت آنان در ساخت بازی‌های Call of Duty، سبب ایجاد تمرکز بیشتر این کمپانی بر روی بخش مولتی‌پلیر و بتل رویال شده است. نمونه‌ی موفق آن، Call of Duty: Modern Warfare و Call of Duty: Warzone است که پارسال و امسال شاهد عرضه و انتشار فصل‌های مختلف آن بودیم و با استقبال فوق‌العاده‌ی طرفداران نیز همراه شد. بنا به گفته‌ی سران استودیوی Infinity Ward، بازی Call of Duty: Warzone نقطه مشترک تمام بازی‌های Call of Duty محسوب می‌شود و قرار است به نحوی تمام بازی‌های این فرنچایز را به یکدیگر وصل کند و از این رو، Call of Duty: Black Ops Cold War نیز استثنا نخواهد بود و طرفداران خواهند دید که چگونه این بازی به Call of Duty: Warzone پیوند خواهد خورد.

اینطور که بنظر می‌رسد، Cold War نیز دارای بخش Multiplayer خواهد بود که استودیوی Raven Software تمرکز زیادی روی آن گذاشته است و قرار است تجربه‌ی جدید و در عین حال جذابی برای مخاطبان خود رقم بزند. تا کنون از بخش مولتی‌پلیر این بازی بصورت رسمی معرفی انجام نشده است و قرار است در تاریخ 9 سپتامبر سال جاری، مصادف با 19 شهریور 1399، با انتشار تریلری از آن رونمایی شود و اطلاعات کاملی از بخش مولتی‌پلیر در دسترس ما قرار گیرد. نکته‌ی قابل توجه بخش مولتی‌پلیر Call of Duty: Black Ops Cold War این است که از هر کجا و با هر کنسولی که به تجربه‌ی آن بپردازید، قادر خواهید بود با دوستان خود بازی کنید و حتی اگر کنسول نسل هشت داشته باشید، می‌توانید با کسانی که کنسول نسل نه دارند، در این ماجراجویی شریک شوید. همچنین تایید شده است که Cold War دارای بخش Zombie نیز می‌باشد که خبر بسیار خوبی برای طرفداران سری بازی‌های Black Ops خواهد بود، چرا که بخش Zombie، همیشه عنصری محبوب در این سری بازی‌های Call of Duty محسوب می‌شده است.

Call of Duty: Warzone نقطه مشترک تمام بازی‌های Call of Duty محسوب می‌شود و قرار است به نحوی تمام بازی‌های این فرنچایز را به یکدیگر وصل کند و از این رو، Call of Duty: Black Ops Cold War نیز استثنا نخواهد بود و طرفداران خواهند دید که چگونه این بازی به Call of Duty: Warzone پیوند خواهد خورد

چه نسخه‌هایی از بازی Call of Duty Black Ops Cold War عرضه خواهد شد؟

همانطور که اوایل این هفته مشخص شد، در سال جاری شاهد انتشار چند نسخه از Call of Duty: Black Ops Cold War خواهیم بود:

  • Standard Edition (نسل هشت – دیجیتالی – ۵۹.۹۹$): نسخه‌ی استاندارد و دیجیتالی Call of Duty: Black Ops Cold War برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان شامل بازی و دو بلوپرینت سلاح می‌شود. افرادی که این نسخه را پیش خرید کنند، نه تنها به نسخه‌ی بتا دسترسی زودهنگام خواهند داشت، بلکه محتوای Sgt. Woods Operator Bundle را برای Modern Warfare و Warzone نیز دریافت خواهند کرد. این نسخه‌ها قابل ارتقا هستند و با این حال، اگر کاربری به ارتقا تمایل نداشت، می‌تواند نسخه‌های قدیمی را با استفاده از قابلیت Backward Compatibility تجربه کند که در این صورت، خبری از نرخ فریم و جلوه‌های بصری بهتر نخواهد بود.
  • Standard Edition (نسل هشتم – فیزیکی – ۵۹.۹۹$): نسخه‌ی استاندارد و فیزیکی Call of Duty Black Ops Cold War تنها بازی را شامل شده و هیچ‌کدام از مزایای نسخه‌ی دیجیتالی را در بر نمی‌گیرد. نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 به نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 قابل ارتقا است اما در هنگام تجربه‌ی بازی دیسک حتما باید در داخل کنسول باشد. با این حال، نسخه‌ی ایکس‌باکس وان به ایکس‌باکس سری ایکس قابل ارتقا نیست. در ضمن، نسخه‌های فیزیکی به لطف Backwards Compatibility روی کنسول‌های جدید قابل تجربه هستند.
  • Standard Edition (نسل نهم – دیجیتالی/فیزیکی – ۶۹.۹۹$): نسخه‌ی استاندارد و فیزیکی تنها بازی Call of Duty Black Ops Cold War را شامل شده و مزایایی به آن تعلق نمی‌گیرد. دیسک‌های پلی‌استیشن 5 تحت هیچ شرایطی روی کنسول نسل قبل سونی قابل استفاده نیستند اما دیسک‌های ایکس‌باکس سری ایکس نسخه‌های نسل هشتمی و نهمی را شامل می‌شوند. به بیان دیگر، روی هر دو کنسول قابل استفاده هستند.
  • Cross-Gen Edition (نسل هشتم و نهم – دیجیتالی – ۶۹.۹۹$): با تهیه‌ی این نسخه، خریدار به محض انتشار نسخه‌های نسل هشتمی در ماه نوامبر، به آنان دسترسی خواهد داشت. این موضوع برای نسخه‌های نسل نهمی هم صدق می‌کند و با عرضه‌ی رسمی کنسول‌ها، می‌تواند نسخه‌ی مخصوص پلی‌استیشن 5 یا ایکس‌باکس سری ایکس را دریافت کند. این نسخه شامل مزایایی که پیش‌تر اشاره شد نیز می‌شود.
  • Ultimate Edition (نسل هشتم و نهم – دیجیتالی – ۸۹.۹۹$): نسخه‌ی آلتیمیت در واقع همان نسخه‌ی بین نسلی است اما مزایای بیشتری دارد. مزایای جدید شامل سیزن پس فصل اول و انواع مختلف پوسته و بلوپرینت می‌شود. افرادی که این نسخه را پیش‌خرید کنند، جوایز مربوط به ۱۰ ردیف ابتدایی بتل پس کنونی‌شان در Modern Warfare یا Warzone را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
Call of Duty: Black Ops Cold War
بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دنباله‌ی مستقیمی بر Call of Duty: Black Ops خواهد بود که در تاریخ 9 نوامبر 2010 منتشر شده بود

تاریخ انتشار بازی Call of Duty Black Ops Cold War چه زمانی خواهد بود؟

برای تجربه‌ی جدیدترین بازی Call of Duty نیازی نیست تا انتشار رسمی صبر کنید و اگر از آن دسته گیمرهایی هستید که دوست دارید زودتر از انتشار رسمی بازی، آن را تجربه کنید، باید بگویم که این بازی یک بتای عمومی نیز دارد که هرچند کوتاه، اما ساعاتی شما را به خود مشغول می‌کند. اوایل هفته‌ی جاری بود که با اشتباهی که در نسخه‌ی عربی Call of Duty: Modern Warfare و Call of Duty: Warzone پیش آمد، بنظر می‌رسد تاریخ انتشار بتای عمومی Call of Duty: Black Ops Cold War برای کنسول پلی‌استیشن 4 فاش شده است و بزودی شاهد انتشار بتای عمومی آن خواهیم بود. قضیه از این قرار است که در بخش پیش‌خرید بازی Cold War در نسخه‌ی عربی دو بازی نام‌برده شده، تاریخ انتشار بتای عمومی Call of Duty: Black Ops Cold War برای PS4 ذکر شده است و آن‌طور که مشخص است، قرار است بتای عمومی این بازی برای پلی‌استیشن 4 در تاریخ 8 اکتبر 2020 مصادف با 17 مهر 1399 عرضه شود و این بتا برای آن دسته از کسانی که نسخه‌ی دیجیتالی این بازی را پیش‌خرید کرده‌اند، در دسترس خواهد بود و می‌توانند آن را دریافت کنند. پس اگر برای تجربه‌ی جدیدترین بازی Call of Duty نمی‌توانید صبر کنید، بهترین پیشنهاد ما به شما بتای عمومی آن است که می‌توانید با پیش‌خرید بازی، آن را زودتر از انتشار رسمی بازی هدیه بگیرید و از طرفی دیگر، اگر می‌خواهید این بازی را بصورت کامل تجربه کنید، باید کمی بیشتر انتظار بکشید و بازی Call of Duty: Black Ops Cold War که دنباله‌ی مستقیمی بر Call of Duty: Black Ops است، در تاریخ 13 نوامبر 2020 مصادف با 22 آبان 1399، در چند نسخه‌ی استاندارد، کراس-جن و آلتیمیت برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس و PC منتشر خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا