خالق سری Gears of War مایل به مشارکت در ساخت قسمت ششم است

کلیفی بی بیشتر از هر زمان دیگری Gears را محتاج کمک می‌بیند

خالق سری Gears of War

«کلیف بلزینسکی» بازی‌ساز سابق و خالق سری مشهور Gears of War به‌تازگی در توییتر از تمایل خود به مشارکت در ساخت قسمت ششم سخن گفته است.

دو روز پیش بود که «راد فرگوسن» رئیس استودیوی The Coalition و رهبر سری Gears خبر از خروج خود و مهاجرتش به شرکت بلیزارد برای کار روی سری دیابلو خبر داد. خبری که جامعه‌ی طرفداران گیرز را در بهت فرو برد و آن‌ها را نگران سرنوشت قسمت ششم کرد. کلیف بلزینسکی خالق این فرنچایز هم به نظر جزو همین عده است و دلش نمی‌خواهد سه‌گانه‌ی دوم با اثری ناامیدکننده و پایین‌تر از انتظارات به پایان برسد.

با این‌که بلزینسکی پس از عملکرد ضعیف عنوان Lawbreakers و تعطیلی استودیوی شخصی‌اش Boss Key Productions اعلام کرد که از کار بازی‌سازی خارج شده است، اما ظاهرا بیست و پنج سال فعالیت در این صنعت چیزی نیست که به راحتی کنار گذاشته شود. او در صفحه‌ی توییتر خود اعلام کرد که مایل است به عنوان مشاور در روند ساخت Gears 6 حضور داشته باشد. او همچنین عنوان کرد که ایده‌ای برای قسمت چهارم داشت که البته به نسخه‌ی نهایی راه نیافت.

قسمت‌های اول تا سوم از سری Gears of War که توسط شرکت Epic Games و به رهبری بلزینسکی ساخته شد، انقلابی در بازی‌های شوتر اول شخص ایجاد کرد و مکانیک‌ها و المان‌های مختلفی را در بازی‌های اکشن جا انداخت، اما قسمت‌های چهارم و پنجم با وجود جذابیت بالا نتوانستند در همان سطح ظاهر شوند. راد فرگوسن تهیه‌کننده‌ی اصلی سه‌گانه‌ی اول به شمار می‌رفت و همین باعث شد تا او بهترین گزینه برای رهبری تیم سازنده پس از اپیک گیمز باشد، اما حالا با جدایی او وضعیت قسمت ششم مقداری نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

باید دید شرکت مایکروسافت و بخش ایکس‌باکس نسبت به تمایل بلزینسکی چه واکنشی نشان خواهد داد. آیا خالق سری Gears of War پس از گذراندن یک دوره‌ی سخت و دوری از صنعت بازی‌سازی، دوباره به این عرصه باز می‌گردد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا