1%
  • 0/10

ادعای چین درباره‌ توسعه‌ فناوری شبکه 6G

تشکیل کارگروه ملی تحقیق و توسعه‌ی فناوری‌های شبکه‌های تلفن همراه

ادعای چین درباره‌ توسعه‌ فناوری شبکه 6G ۰ ۲۶ دی ۱۴۰۰ علم و فناوری کپی لینک
فناوری شبکه 6G

به گزارش روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست (South China Morning Post)، موسسه‌ی Purple Mountain Laboratories، تحت حمایت دولت چین اعلام کرد که یک تیم تحقیقاتی برای اولین بار در یک محیط آزمایشگاهی به فناوری شبکه 6G تا سرعت ۲۰۶.۳۵ گیگابیت بر ثانیه دست یافته اند.

بر اساس این گزارش، این آزمایش توسط یک پروژه دولتی ویژه بر روی سیستم‌های فناوری شبکه 6G که هنوز استاندارد نشده اند، پشتیبانی می‌شود و با همکاری شرکت مخابراتی China Mobile و دانشگاه فودان انجام شده است.

آزمایشگاه Purple Mountain ادعا می‌کند سرعت به دست آمده در این آزمایش یک رکورد جهانی برای انتقال بی‌سیم بلادرنگ در باند فرکانس تراهرتز است، که به‌عنوان پایه‌ای برای ارتباطات سیار شبکه 6G آینده در نظر گرفته می‌شود.

این آزمایشگاه خاطرنشان کرد که این دستاورد دارای طیف گسترده‌ای از چشم‌اندازهای کاربردی است، زیرا می‌توان آن را با شبکه‌های فیبر نوری موجود ادغام کرد تا دسترسی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه در فضای باز و داخلی و دسترسی بی‌سیم فوق العاده بالا را گسترش دهد. به علاوه، شبکه‌های فیبر نوری شبکه تلفن همراه موجود برای دستیابی به گسترش سریع و جایگزینی حجم عظیمی از کابل‌ها در مرکز داده جایگزین می‌شوند تا هزینه‌ها و مصرف برق به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

چین مسئول ۴۰.۳ درصد از ثبت اختراعات جهانی فناوری شبکه 6G است و پس از آن ایالات متحده با ۳۵.۲ درصد در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

دولت چین در حال حاضر تحقیق در مورد فناوری شبکه 6G را آغاز کرده است. طبق گزارش‌های قبلی رسانه‌های دولتی چین، وزارتخانه‌ها و موسسات تحقیقاتی دولتی جلسات اولیه‌ای را با هدف ایجاد یک گروه ملی تحقیق و توسعه فناوری 6G برگزار کرده اند. همچنین، وزارت علوم و فناوری این کشور اعلام کرد که دو کارگروه برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی 6G تشکیل می‌دهد.

RCR Wireless News گزارشی درباره فناوری شبکه 6G آینده با عنوان «آیا واقعاً زمان آن رسیده که درباره شبکه 6G صحبت کنیم؟»منتشر کرد، که در آن رهبران و تحلیلگران کلیدی صنعت درباره تلاش‌های اولیه برای توسعه آینده 6G صحبت می‌کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments