برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

سی دی پراجکت شرکت یوبیسافت را به سخره گرفت

یک بازی AAAAA می‌سازیم!

سی دی پراجکت شرکت یوبیسافت را به سخره گرفت ۰ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
سی دی پراجکت یوبیسافت

سی دی پراجکت در تازه‌ترین جلسه پرسش و پاسخ مالی خود با اشاره به ساخت بازی‌های AAAAA، شرکت یوبیسافت را به سخره گرفت.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بازی Skull and Bones به تازگی توسط یوبیسافت روانه بازار شد؛ اثری که برخلاف انتظارها، چندان باب میل بازیکن‌ها نبود و تا به امروز انتقادهای زیادی به آن وارد شده است. این در حالی است که یوبیسافت پیش از عرضه، آن را به عنوان یک بازی AAAA خطاب کرده بود.

در همین راستا، سی دی پراجکت با اشاره به این موضوع، ساخته جدید شرکحت یوبیسافت را به سخره گرفته است. در واقع، در جریان جلسه پرسش و پاسخ مالی این شرکت لهستانی، کارولینا گناس، معاون بخش سرمایه‌گذاری سی دی پراجکت، در پاسخ به سوال سرمایه‌گذارها اعلام کرد که آن‌ها مشغول ساخت یک بازی AAAAA هستند!

به بیان دقیق‌تر، سوالی مبنی بر اینکه آیا بازی‌های جدید سی دی پراجکت نظیر ویچر ۴ و سایبرپانک ۲ موضع AAA این شرکت را دنبال خواهند کرد یا خیر، مطرح شد که در پاسخ به آن، خانم کارولینا گناس اعلام کرد که بازی‌های آینده این کمپانی، AAAAA خواهند بود!

در حالی که اظهارات سی‌دی پراجکت را باید به عنوان یک شوخی در نظر گرفت، اما ذکر این نکته مهم است که امروزه هزینه تولید بازی‌ها بسیار افزایش یافته و برای توسعه عناوین بزرگ‌تر، به بودجه‌های هنگفتی نیاز است. برای مثال، بازی Cyberpunk 2077 با بودجه‌ای برابر با ۳۱۶ میلیون دلار تولید شده و هزینه توسعه و بازاریابی بسته‌الحاقی Phantom Liberty نیز حدود ۸۵ میلیون دلار اعلام شده است.

بهتر است بدانید که سی دی پراجکت در حال حاضر روی چندین پروژه مختلف کار می‌کند. مهم‌ترین این پروژه‌ها، The Witcher 4 است که هم اکنون بالغ بر ۴۰۰ نفر مشغول توسعه آن بوده و روند اصلی ساخت آن آغاز شده است. از طرفی، دنباله سایبرپانک نیز مراحل اولیه ساخت خود را پشت سر می‌گذارند. هرچند، هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص این بازی‌ها از جمله تاریخ معرفی و انتشار در دسترس نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments