بازی Skull and Bones
1%
  • 0/10

نقد و بررسی بازی Skull and Bones | شکست یوبیسافت این بار در دریا

بادبان‌ها را نکشید! چیزی برای سرگرمی و غارت نیست!

نقد و بررسی بازی Skull and Bones | شکست یوبیسافت این بار در دریا ۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ بررسی بازی کپی لینک

شهرت فرانسوی‌ها در استودیو یوبیسافت با انتشار بازی Skull and Bones بیش از پیش روند نزولی به خود گرفت! دزدان دریایی یوبیسافت پس از حدودا یک دهه آماده سازی، حرف خاصی برای گفتن ندارند!

بازی مورد انتظار Skull and Bones که به نحوی تکمیل کننده مسیر ادوارد کنوی (Edward Kenway) در بازی محبوب Assassin’s Creed 4: Black Flag بود، شکستی بزرگ برای یوبیسافت به ارمغان آورده که البته روزنه‌های بسیار ریزی از امید در دریاهای آن دیده می‌شود.

بازی اسکال اند بونز در بطن عنوانی خوب بوده و ایده پردازی جذابی دارد، با این وجود این بازی مثل همیشه با قدرت پایین یوبیسافت در طراحی نهایی بازی‌ها دست و پنجه نرم کرده و باعث شده عنوان قرار گرفته در اختیار کاربران بیش از عنوانی درجه یک، عنوانی ساخته دست تیمی کوچک و بی تجربه به نظر برسد.

مشکلات فنی فوق العاده زیاد و آزار دهنده، فقدان داستان درگیر کننده و البته گیم پلی فوق العاده تکراری و قدیمی، تنها برخی از مشکلات دزدان دریایی ایو گیمو (Yves Guillemot) و همراهان او هستند.

بررسی گیم پلی بازی Skull and Bones

یوبیسافت طی سال‌های طولانی توسعه بازی Skull and Bones به ما قول نبردهای دریایی سهمگین با پتانسیل بسیار بالا در مبارزات دریایی داده بود، اما ما شاید تنها توانستیم ده درصد از چیزی که انتظار داشتیم را دریافت کنیم. اولین موضوعی که به شدت ما را از این بازی عصبانی و دلسرد کرد، فقدان نبردهای تن به تن بود!

دوران طلایی دزدان دریایی فقط متشکل از مبارزات دریایی با کشتی‌ها نبوده و آن‌ها به شکل مداوم با شمشیر و دیگر سلاح‌های سرد به غارت پرداخته‌اند. ما حتی شاهد چنین بخشی در بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag و برخی دیگر از نسخه‌های سری بازی اساسینز کرید بوده‌ایم، اما بازی اسکال اند بونز که به طور کامل تمرکز خود را بر مبارزات دریایی قرار داده، از این بخش فوق العاده جذاب محروم بوده و تنها به مبارزات کشتی در برابر کشتی می‌پردازد.

اما زخم ما از آنجایی عمیق‌تر شد که حتی مبارزات کشتی در برابر کشتی این بازی نیز چندان چنگی به دل نمی‌زنند. اشتباه نکنید، مبارزات دریایی کشتی به کشتی بازی اسکال اند بونز زیبا، درگیر کننده و مهیج هستند، اما شما شاید ده ساعت هم نتوانید از این مبارزات لذت ببرید.

مبارزات این بازی در ابتدا به شدت جذاب و خونین بوده، اما مبارزات ابتدای بازی با مبارزات انتهای بازی در برابر بزرگ‌ترین دزدان دریایی تاریخ چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند! این موضوع باعث شده شما به سرعت از مبارزات خسته شده و صرف پولی که برای بازی پرداخته‌اید به تجربه آن بپردازید.

پس از آن به خارج از کشتی می‌رسیم. شما در این بازی قادر به قدم گذاشتن در جزایر مختلف برای انجام کارهایی چون ارتقا دادن کشتی خود هستید. ورای اینکه ارتقا پیشرفت چندان به سرگرم کردن شما کمک نکرده، جزایر بازی نیز مانند مبارزات و دریاهای بازی عاری از فعالیت سرگرم کننده هستند. شما در ابتدا شاید جزایر را زیبا ببینید، اما تعداد فوق العاده محدود مکان‌های زیبا و نبود فعالیت‌های سرگرم کننده در این جزایر بار دیگر شما را از این بازی دلسرد می‌کند.

به عملیات بازی می‌رسیم. عملیات بازی نیز بسیار تکراری هستند. شما در جذاب‌ترین عملیات این بازی محموله‌ای را به دست آورده، با چند کشتی مبارزاتی تکراری داشته و به مقصد خود می‌رسید. به معنای واقعی در هیچ بخشی از گیم پلی این بازی نمی‌توان نوآوری را احساس کرد.

در نهایت نباید از خوبی‌های گیم پلی این بازی چشم پوشی کرد. گیم پلی بازی فوق العاده روان بوده و هر کسی می‌تواند در کمتر از یک ساعت تمام ریز و درشت این بازی را یاد بگیرد. همین موضوع باعث شده شما به سرعت به سطوح بالا از بازی رسیده و مبارزاتی سهمگین و مملو از آدرنالین را تجربه کنید که هدف اصلی این بازی است.

داستان بازی Skull and Bones

بازی Skull and Bones عنوانی لایو سرویس بوده و زمانی که از عنوانی لایو سرویس سخن می‌گوییم، طبیعتا انتظار داستانی عمیق و جذاب، با کش و قوس‌های دراماتیک نداریم. با این وجود بازی‌های لایو سرویس زیادی در طول تاریخ ویدیو گیم موفق شده‌اند بازی خود را بر خط داستانی جذابی پیش برده و مشکلات گیم پلی بازی را پوشش دهند. این کاری است که بازی Skull and Bones انجام نداده و بار دیگر ما را دلخور کرده است.

داستان بازی Skull and Bones در حد چند دیالوگ کوتاه و ساده بوده که ما را با برخی از بزرگان دریاها در قرن ۱۷ میلادی آشنا کرده و پس از انجام چند عملیات ساده و پیش پا افتاده، ما را بار دیگر راهی دریاهای آزاد می‌کند.

موضوع دیگر که داستان این بازی را حتی بیش از پیش برای ما آزار دهنده کرده، فقدان قدرت انتخاب است. بازی‌های لایو سرویس معمولا آزادی زیادی به کاربر برای پیش برد داستان می‌دهند، اما داستان بازی اسکال اند بونز داستانی کاملا خطی و فکر نشده بوده که نمی‌توان هیچ لذتی از آن برد!

جلوه‌های دیداری و صداگذاری بازی Skull and Bones

بالاخره به قسمتی می‌رسیم که یوبیسافت در آن خوب ظاهر شده است. جلوه‌های دیداری بازی اسکال اند بونز به معنای واقعی شما را شگفت زده می‌کنند. همه چیز در این بخش از بازی نشان از عنوانی نسل نهمی دارد. جزئیات کشتی‌ها به بهترین نحو ممکن طراحی شده و آب، طوفان‌های دریایی و البته خشکی‌ها در این بازی با چشمان تیزبین طراحان بر صفحه بازی پهن شده‌اند.

دیگر نقطه عطف بازی اسکال اند بونز صداگذاری بازی است. صدای برخورد کشتی‌ها، شلیک توپ‌ها و فریاد یاران شما پس از دریافت ضربه یا دستور به یاران بسیار جذاب طراحی شده و شما را تبدیل به کاپیتانی واقعی کرده که تنها رسالت او جان سالم به در بردن و رسیدن به پول هنگفت است!

مشکلات فنی بازی Skull and Bones

به بزرگ‌ترین مشکل بازی اسکال اند بونز می‌رسیم. شما به طور مداوم در این بازی شاهد تکسچرهای بارگزاری نشده، پیش از کرش کردن بازی و از دست دادن تمام غارت و مراحل خود خواهید بود. این مشکل شما را دیوانه کرده و باعث می‌شود طی همان ساعات اولیه از این بازی خسته شوید.

آینده بازی Skull and Bones

تیم یوبیسافت طی اخبار رسمی اعلام کرد که قصد پشتیبانی طولانی مدت از این بازی داشته و این یعنی هنوز نباید به شکل کامل امیدمان را به این بازی از دست دهیم. با این حال کمتر بازی در طول تاریخ ویدیو گیم موفق شده پس از شکستی چنین مفتضحانه اوج بگیرد.

متاسفانه باید گفت بازی Skull and Bones بازی چندان ارزشمندی نبوده و تجربه نکردن آن را نمی‌توان اتفاقی منفی در کارنامه گیمینگ خود دانست! یوبیسافت پس از حدود یک دهه شکستی بزرگ را با این بازی تجربه کرد.


6 قابل قبول
متاسفانه باید گفت بازی Skull and Bones بازی چندان ارزشمندی نبوده و تجربه نکردن آن را نمی‌توان اتفاقی منفی در کارنامه گیمینگ خود دانست! یوبیسافت پس از حدود یک دهه شکستی بزرگ را با این بازی تجربه کرد.
  • جلوه‌های بصری بی نظیر
  • کنترل‌های آسان بازی
  • صداگذاری عالی
  • مبارزات به شدت تکراری و یکنواخت
  • فقدان داستان درگیر کننده
  • فقدان مبارزات تن به تن
  • کرش شدن مرتب بازی

مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments