آیا شخصیت ولورین در فیلم کاپیتان آمریکا 4 حضور دارد؟

کاپیتان آمریکا و ولورین

شخصیت ولورین

شایعات جدید از ارتباط مهمی بین شخصیت ولورین و قسمت چهارم فرنچایز کاپیتان آمریکا با عنوان Captain America: New World Order خبر می‌دهد.

در حالی که طرفداران مارول مشتاقانه منتظر معرفی نسخه‌ MCU از مردان ایکس هستند، کوین فایگی (Kevin Feige) رئیس استودیو مارول و همکارانش به آرامی قدم برداشته و قصد دارند تا جزییات ورود آن‌ها به دنیای سینمایی مارول را با ریتم آهسته‌ای بیان کنند. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که تا راه‌اندازی دوباره سری X-Men در دنیای سینمایی مارول هنوز سال‌ها باقی مانده است، زیرا طبق گزارش‌ها، قرارداد‌های اصلی مارول با کمپانی فاکس هنوز ادامه داشته و نتایج آن‌ها تا سال ۲۰۲۵ مشخص نخواهد شد. اما این مانع از راه اندازی ظهور جهش یافته در MCU نمی‌شود.

ارتباط ولورین و کاپیتان‌ آمریکا چیست؟

به نظر می‌رسد فیلم مورد انتظار Captain America: New World Order با معرفی و نمایش یکی از جهش‌یافته‌های این فرنچایز یا عنوان اسم او به عنوان یک ایستراگ پله‌های اولیه حضور جهش‌یافته‌ها در دنیای سینمایی مارول را پایه گذاری کند. اگر شایعات مطرح شده قابل اعتماد باشند، می توان گفت که طرح داستان کاپیتان آمریکا 4 علاوه بر پرداختن به زندگی سم ویلسون به عنوان کاپیتان‌آمریکای جدید، حول محور معرفی یک قطعه جدایی ناپذیر از زندگی شخصیت ولورین از مردان ایکس خواهد چرخید.
به گفته دنیل ریچمن، یکی از منابع آگاه مارول، داستان کاپیتان آمریکا 4 درباره یک درگیری بین المللی بر سر فلز جدیدی به نام آدامانتیوم است. فلز خیالی، ممکن است برای طرفداران آشنا به نظر برسد، زیرا در کمیک ها، این عنصری است که استخوان ها و پنجه های نمادین ولورین را می پوشاند.

بنا به ادعای ریچمن این فلز در جزیره تیاموت (Tiamut) در سرزمینی بر فراز آسمان، از جنس زمینی آهکی وجود دارد. در حقیقت این جزیره روی اسکلت سلسشیالی که در فیلم Eternals محصول سال ۲۰۲۱ دیدیم قرار دارد. این جزیره کلید داستان فیلم خواهد بود، زیرا هر کشوری خواهان یک قطعه از آن فلز جدید است. این خبر بسیار قابل توجه است، زیرا این دومین باری است که MCU به غول کیهانی منجمد خود پرداخته است. پیش از این به طور خلاصه در سریال She-Hulk: Attorney at Law به غول فسیل شده اشاره شد، که به عنوان یک ایستراگ در یک رسانه خبری آنلاین در جهان ظاهر شد. با این حال، به نظر می‌رسد این اولین باری است که از زمان فیلم Eternals به طور مستقیم به داستانی بزرگتر از Marvel Studios مرتبط می‌شود. این خبر برای طرفداران مارول کامیکس، مطمئناً هیجان انگیز است که بدانند Adamantium بالاخره به MCU می آید.

با توجه به آنکه که حقوق فیلم‌های مردان ایکس و همچنین استفاده از عنوان فلز آدامانتیوم به کمپانی فاکس تعلق دارد، استودیو مارول نتوانست هرگز از فلز کمیاب خود استفاده کند. این موضوع غول هالیوود را وادار کرد تا با برخی از داستان های روی صفحه نمایش خود متفاوت برخورد کرده و بیش از پیش خلاق شود، از جمله فلز ساخت سپر کاپیتان آمریکا که از ویبرانیوم به همراه آلیاژ Adamantium ساخته شده اما برخلاف آنچه در صفحه کمیک دیده می‌شود در سینمای مارول تنها نام وایبرنیوم شنیده می شود. اما معروف‌ترین کاربرد این ماده معدنی نمادین و کمیاب، پوشاندن استخوان های ولورین و پنجه های دراز آن است. در طول داستان اصلی شخصیت، او به عنوان بخشی از برنامه Weapon X مورد آزمایش قرار می‌گیرد. این عمل‌های دردناک شخصیت او را با فلزی که به عنوان بخشی از بدنش تزریق می‌شود، ترکیب کرده و او را تقریباً شکست ناپذیر می‌کند. اگر چه بعید است اما نه غیر ممکن که خود ولورین در دنباله کاپیتان آمریکا ظاهر شود اما این می‌تواند اولین گام به سمت معرفی شخصیت مورد انتظار ما باشد.

به علاوه، معرفی Adamantium می‌تواند در نسل بعدی شخصیت کاپیتان آمریکا نیز نقش مهمی بازی کند. شاید حالا که سم ویلسون میراث را به دست گرفته است، در نهایت یک سپر Adamantium درست مانند Cap در کمیک ها بدست آورد. کاپیتان آمریکا 4 در تاریخ ۳ می ۲۰۲۴ روی پرده سینماها می‌رود.

3.8 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا