#مهسا_امینی

کپکام به دنبال انتشار بازی‌های بزرگ بیشتری در سال مالی جاری است

در عوض شاهد انتشار تعداد بازی کمتری از سوی کپکام در این مدت خواهیم بود

کپکام به دنبال انتشار بازی‌های بزرگ بیشتری در سال مالی جاری است سید مجتبی محمودی ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی‌های کپکام

طبق جدیدترین گزارش مالی منتشر شده، شرکت ژاپنی کپکام قصد دارد تا در سال مالی ۲۰۲۱ یعنی تا انتهای مارس ۲۰۲۱ میلادی بازی‌های بیشتری در ابعاد بزرگ عرضه کند.

در گزارش مالی‌ای که شرکت کپکام از عملکرد خود در سال مالی ۲۰۲۰ (از ۱ آپریل ۲۰۱۹ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰) منتشر کرد. عنوان شد که این شرکت در سال مالی ۲۰۲۱ قصد دارد ۱۳ محصول خاص یا SKU منتشر کند. عبارت SKU در واقع واحد تعریف تمایز محصولات از یک‌دیگر است. برای مثال یک بازی وقتی روی سه پلتفرم مختلف عرضه شود، سه SKU مختلف را شامل خواهد شد.

عرضه‌ی سیزده SKU از سوی کپکام در سال مالی جاری، به معنای کاهش تعداد عناوینی‌ست که منتشر خواهد کرد، چرا که این شرکت در سال‌های مالی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب ۶۱ و ۳۵ واحد SKU منتشر کرده بود. از این ۱۳ واحد، سه تای آن‌ها به ریمیک بازی Resident Evil 3 مربوط می‌شود و در نتیجه تا تقریبا یازده ماه آینده، شاهد انتشار سه یا چهار بازی دیگر در بهترین حالت باشیم. از سوی دیگر اما کپکام عنوان کرد که تعداد بازی‌های «بزرگ» خود را افزایش خواهد داد. این در حالی‌ست که در سال مالی گذشته تنها عنوان Monster Hunter World: Iceborne بازی بزرگ حساب شده بود.

مورد دیگری که کپکام انتظار افزایش آمار را در آن دارد، میزان فروش نسخه است. این شرکت طی سه سال مالی گذشته به طور پیاپی، با آمار ۲۴.۴ و ۲۵.۳ و ۲۵.۵ میلون فروش نسخه، رکورد بالاترین فروش در یک سال مالی را ثبت کرده بود. حال انتظارات کپکام در سال مالی ۲۰۲۱ به ۲۸ میلیون نسخه رسیده است. رقمی که امید دارد با وجود Resident Evil 3 و عناوین دیگری که منتشر خواهند شد و همچنین، ادامه‌ی فروش Monster Hunter: World و ریمیک Resident Evil 2 به آن برسد.

احتمال بسیاری وجود دارد که یکی از عناوین بزرگی که در این مدت عرضه شود، قسمت هشتم Resident Evil باشد که در صورت میان نسلی بودن، پنج واحد SKU را اشغال می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا