#مهسا_امینی

آیا نسخه‌ی ریبوت Dino Crisis در حال ساخت است؟

برای مدتی با نسخه‌‎های بازسازی رزیدنت ایول خداحافظی کنید

نسخه‌ی ریبوت Dino Crisis

اگر اطلاعات فاش‌شده در فضای مجازی صحیح باشند، شرکت کپکام هم اکنون مشغول ساخت نسخه‌ی ریبوت Dino Crisis است.

حدودا یک ماه قبل بود که کپکام امتیاز مربوط به علامت تجاری داینو کرایسیس را تمدید کرد. همین موضوع هم باعث شد تا طرفداران نسبت به آینده‌ی این سری بازی‌ها امیدوار شوند. اگرچه هنوز هیچ بیانیه‌ی رسمی در این باره به اشتراک گذاشته نشده اما اطلاعاتی از محصول جدید این ناشر ژاپنی فاش شده که بسیاری معتقد هستند به نسخه‌ی ریبوت Dino Crisis اشاره دارد.

یکی از کاربران توییتر که با نام AestheticGamer شناخته می‌شود، با انتشار یک توییت ادعا کرد پس از عرضه‌ی Resident Evil 3 برای چند سالی خبری از نسخه‌‎های بازسازی سری رزیدنت ایول نخواهد بود. این کاربر در ادامه‌ی توییت خود نوشت کپکام برنامه دارد از این پس تمرکز خود را روی ریبوت بازی‌های شبیه به Resident Evil 3 و Resident Evil 2 قرار داده و آن‌ها را با استفاده از موتور گرافیکی RE توسعه دهد. او در پایان نوشت به‌زودی اخباری در این باره خواهیم شنید. احتمال صحیح بودن این اطلاعات بسیار بالا است؛ زیرا AestheticGamer سابقه‌ی بسیار خوبی در افشای اطلاعات محصولات کپکام دارد. او همان فردی است که جزئیات مربوط به Resident Evil 8 را منتشر کرده بود.

در چنین شرایطی این سوال به‌وجود می‌آید: کپکام به دنبال ریبوت کدام یکی از فرنچایزهای خود رفته است؟ این ناشر ژاپنی دارای فرنچایزهای بسیاری است که احتمال ریبوت هر یک از آن‌ها وجود دارد اما سری Dino Crisis محتمل‌ترین گزینه به‌نظر می‌رسد؛ زیرا از لحاظ گیم‌پلی شباهت بسیاری به نسخه‌های قدیمی رزیدنت ایول دارد. این شباهت به حدی بود که برخی از گیمرها در آن زمان برای اشاره به این سری از عبارت «رزیدنت ایول با دایناسور» استفاده می‌کردند.

اواسط دسامبر سال گذشته‌ی میلادی بود که کپکام از برخی اعضای برنامه‌ی Resident Evil Ambassadors دعوت کرد تا به تست یک بازی معرفی نشده بپردازند. آخرین باری که کپکام چنین دعوتنامه‌ای ارسال کرده بود، به معرفی نسخه‌ی بازسازی Resident Evil 3 ختم شد. اگر این ناشر ژاپنی سیاست‌های خود را حفظ کرده باشد، این احتمال وجود دارد که اولین اطلاعات رسمی از این پروژه‌ی معرفی نشده به‌زودی در دسترس تمامی علاقه‌مندان قرار بگیرد. اینکه بازی معرفی نشده Resident Evil 8 باشد، بعید به نظر می‌رسد؛ زیرا شرکت‌ها معمولا پروژه‌ای را در معرض دید عموم قرار می‌دهند که پیشرفت آن از یک میزان خاصی عبور کرده باشد.

طبق اطلاعات موجود، کپکام روند ساخت جدیدترین نسخه‌ی رزیدنت ایول را از ابتدا آغاز کرده است. بنابراین، احتمال اینکه این پروژه‌ ارتباطی با نسخه‌ی ریبوت Dino Crisis داشته باشد محتمل‌تر به‌نظر می‌رسد. اگرچه AestheticGamer هیچ اشاره‌ای به پلتفرم‌های هدف نداشت اما نسخه‌ی ریبوتی که کپکام مشغول ساخت آن است احتمالا عنوانی بین نسلی خواهند بود. در نتیجه، جدا از کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی، برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس هم عرضه می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا