عملکرد تجاری Resident Evil Village بسیار بهتر از نسخه‌های پیشین بوده است

ناکام در برابر Resident Evil 6

عملکرد تجاری Resident Evil Village بسیار بهتر از نسخه‌های پیشین بوده است سورنا رضایی ۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
عملکرد تجاری Resident Evil Village

شرکت ژاپنی کپکام با انتشار یک بیانیه در وب سایت رسمی خود، اطلاعات تازه‌ای را از عملکرد تجاری Resident Evil Village به اشتراک گذاشت.

اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی شایعه‌ای در فضای مجازی پیچید مبنی بر اینکه نسخه جدید رزیدنت اویل به‌زودی رونمایی می‌شود. از آن‌جایی که مدت زیادی از عرضه Resident Evil 3 نمی‌گذشت، این شایعه از سوی تعدادی از طرفداران چندان جدی گرفته نشد. با این حال، کپکام از دنباله Resident Evil 7: Biohazard رونمایی کرد. این بازی Resident Evil Village نام داشته و مانند نسخه پیشین، از دوربین اول شخص بهره می‌برد.

Resident Evil Village، حول محور ایتن وینترز می‌چرخد. پس از اتفاقات قسمت هفتم، حالا زندگی آرامی در کنار همسر خود میا و فرزند شش ماهه‌اش رزماری پشت سر می‌گذارد. این شرایط ادامه دارد تا اینکه کریس ردفیلد به سراغشان آمده و پس از انجام اقدامات شوکه‌کننده، ایتن و رزماری را به یک روستای کوهستانی و مرموز در اروپا می‌برد. شخصیت اصلی داستان اکنون باید دخترش را یافته و سپس از روستا فرار کند. او حین تلاش برای پیدا کردن رزماری با شخصیت‌های مختلفی مواجه می‌شود.

کپکام با انتشار یک بیانیه رسمی در وب سایت خود، جزئیات تازه‌ای را از عملکرد تجاری Resident Evil Village به اشتراک گذاشت. با توجه به متن، بازی مزبور موفق شده طی مدت زمان ۲۰ روز به فروشی معادل ۴ میلیون نسخه در سراسر جهان دست یابد. البته باید یک نکته بسیار مهم را در نظر گرفت: چهار میلیونی که ناشر به آن اشاره کرده، در واقع تعداد نسخه‌هایی است که در اختیار خرده‌فروشی‌ها قرار گرفت. بنابراین، لزوما به معنای تجربه بازی توسط چهار میلیون کاربر نیست.

در حالی که مدت زیادی از عرضه نمی‌گذرد، عملکرد تجاری Resident Evil Village بسیار بهتر از برادران بزرگتر خود بوده است. Resident Evil 7: Biohazard پس از گذشت ۹ هفته توانست فروشی معادل ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه را به ثبت برساند. Resident Evil 2 طی مدت زمان یک ماه ۴ میلیون نسخه فروخت و Resident Evil 3 هم با گذشت سه ماه تنها ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه به بازار فرستاد. البته Village در شکست Resident Evil 6 ناکام مانده است. بازی مزبور در روز نخست عرضه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه فروخته بود.

با در نظر گرفتن محتویاتی که به بازی خواهند آمد، فروش Resident Evil Village بدون شک طی ماه‌های آینده ادامه می‌یابد. کپکام در تابستان سال جاری میلادی Resident Evil RE:Verse را به بازار می‌فرستد که تنها راه دسترسی به آن خرید Village است. RE:Verse، یک محصول چندنفره بوده و شخصیت‌های محبوب رزیدنت اویل در آن حضور دارند. در ضمن، Resident Evil 7: Biohazard پس از عرضه جهانی چندین بسته الحاقی از جمله Not A Hero دریافت کرد. منطقی است که اتفاق مشابهی برای Village هم رخ دهد.

Resident Evil Village هم اکنون برای کنسول‌های نسل هشتم، نهم، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. اگر هم آن را به اتمام رسانده‌اید اما پاسخ پرسش‌هایتان را نگرفتید، توصیه می‌کنیم این مطلب را بخوانید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا