بازی Resident Evil Village

در پایان بازی Resident Evil Village چه اتفاقی افتاد؟

پاسخ به پرسش‌های بی‌جواب Village

پایان بازی Resident Evil Village شامل یک جمع‌بندی نسبتا کلی درباره آینده سری و همچنین شخصیت ایتان وینترز (Ethan Winters) بود. با این حال ممکن است اطلاعاتی درباره عناوین بعدی در صحنه بعد از تیتراژ در اختیار ما گذاشته شده باشد که پس از آموزش اولیه گیم پلی بازی، حال در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم.

بازگشت به سبک اکشن ترسناک و فاصله گرفتن از خط داستانی که بدون وجود دشمنان عجیب و غریب دنبال می‌شد، باعث شده تا Resident Evil Village در حال حاضر یکی از بهترین عناوین در سری باشد که تا به امروز حدود ۳ میلیون نسخه طی یک هفته فروش داشته است. با این وجود چیزی که نقطه قوت بازی محسوب می‌شود، دنبال کردن روایت مردی به نام ایتان وینترز است که برای نجات دختر خود به یک روستا عجیب قدم گذاشته و با مشکلات بسیاری رو به رو می‌شود. اما این روستا بیشتر از هرچیز کاربر را به یاد شاهکار کنسول پلی استیشن 2 یا همان Resident Evil 4 می‌اندازد که در آن نیز فضای بازی به همین شکل بود.

در روستا مردگان چه اتفاقی افتاد؟

داستان بازی Resident Evil Village درست سه سال پس از عنوان Resident Evil 7 اتفاق می‌افتد. جایی که ایتان وینترز تحت مراقبت کریس ردفیلد (Chris Redfield) از آمریکا به کشور رومانی، در یک روستا حوالی شهر ترانسیلوانیا (Transylvania) ساکن شده و با همسر خود میا (Mia) زندگی می‌کند. آن‌ها زندگی آرامی دارند و به تازگی دختری به نام رز (Rose) را به خانواده کوچک خود اضافه کرده‌اند، اما ظاهرا نویسندگان داستان بازی با زندگی آرام ایتان وینترز مشکل داشته و در همان ابتدای کار همسر دلبند او را به صافی گلوله تبدیل می‌کنند!

این در حالی است که پس از تیراندازی به میا، کریس ردفیلد وارد عمل شده و چند تیر دیگر را هم برای محکم کاری به او می‌زند و عملا او را جلوی چشمان ایتان گلوله باران می‌کند. سپس ایتان توسس تیم کریس دستگیر شده و دختر او نیز گرفته می‌شود تا بازیکن در درک دلیل آن تنها مانند فردی که ساعت ۷ عصر از خواب بیدار شده گیج بماند. با این وجود خوشبختانه یا بدبختانه خودرو حامل شخصیت اصلی بازی Resident Evil Village هنگام رفتن به مقر تیم با چیزی تصادف می‌کند و ایتان نیز به طرز صد هزار درصد اتفاقی پا به روستایی وحشتناک و عجیب می‌گذارد تا دخترش را پیدا کند.

اما نکته اینجاست که در این روستا، زنی به نام مادر میراندا (Mother Miranda) از مردم آن محافظت، یا شاید بهتر است بگوییم تغذیه می‌کند. کسی که بعدها ایتان متوجه می‌شود که رز را با خود به اینجا آورده و قصد دارد تا او را نگه دارد. با این حال جواب سوال به اتفاق اول بازی زمانی داده می‌شود که در قسمتی از بازی نقش کریس ردفیلد را خواهید داشت و می‌بینید که میا زنده است و میراندا جای خودش را با او عوض کرده بود. به همین دلیل کریس جسم میا تقلبی در اول بازی را به سیبل تیراندازی تبدیل می‌کند و ظاهرا ایتان گول خورده است.

به هر حال بازی با کشتن تمامی شخصیت‌های منفی و ابرمنفی به پایان می‌رسد و ایتان رز را به دست کریس و همسرش میا می‌سپارد تا خود با فدا کردن جانش آن‌ها را نجات دهد. اما این کار و صحنه بعد از تیتراژ، سوال‌های بسیاری را به همراه دارد.

مادر میراندا دیگر از کجا آمد؟

میراندا کسی است که دخترش را در یک بیماری واقعی به نام تب اسپانیایی (که پاندمی آن از سال‌های ۱۹۱۸ تا ۱۹۲۱ ادامه داشت) از دست داده بود. پس از مدتی خود او نیز به یک غار می‌رود تا با مرگ کنار بیاید، اما همان انگلی که در Resident Evil 7 هم وجود داشت، باعث می‌شود تا او زندگی خود را باز پس بگیرد و متوجه شود که این انگل، می‌تواند حواس افرادی را که مرده‌اند را به حیات بازگرداند. به همین دلیل سعی می‌کند تا دخترش را با انجام انواع آزمایش‌های کثیف و غیر کثیف روی مردم بیچاره روستا امتحان کند.

این روند آزمایش و اهدای خون تا مدت‌ها ادامه دارد، تا اینکه بالاخره او متوجه نوزادی می‌شود که پدر و مادر او خود توسط این انگل آلوده شده بودند و ظاهرا بهترین خون برای زنده کردن دخترش را دارد. به همین دلیل میا را می‌دزدد، خودش را به جای او می‌گذارد، و در نهایت رز وینترز را همراه با خود به روستا می‌برد تا دخترش را زنده کند.

آیا کار ما با ایتان وینترز به پایان رسیده است؟

در بازی Resident Evil Village اتفاقاتی می‌افتد که به طرز عجیبی آن را شبیه به سری مورتال کامبت می‌کند. از صافی کردن بدن افراد با گلوله گرفته، تا زمانی که میراندا با یک ضربه حرفه‌ای قلب ایتان را جدا می‌کند! اما جالب اینجاست که قهرمان داستان حتی بدون عضو اصلی بدن هم به کار خود ادامه می‌دهد.

آیا شخصیت اولین (Eveline) در بازی Resident Evil 7 را به خاطر دارید؟ او دختری بود که عملا به یک سلاح شیمیائی تبدیل شده بود و می‌توانست کارهای بسیاری از رشد دوباره عضو بدن گرفته تا کنترل ذهن افراد را انجام دهد. با این حال مقابله او با ایتان باعث شده بود تا پدر نمونه سری Resident Evil نیز از برخی قابلیت‌ها مانند دوباره ساختن ارگان‌های بدنش بهره‌مند شود. در غیر این صورت، واقعا چه دلیل منطقی وجود دارد که ایتان بتواند با وجود انواع و اقسام زخم‌ها به جنگیدن در مقابل میراندا و نوچه‌هایش ادامه دهد؟

پس از کشتن همه زامبی‌ها و هیولاها و ومپایرها و موجودات فوق‌العاده چندش‌آور، ایتان در نهایت میراندا را می‌کشد، اما برای اینکه منبع قدرت او و این انگل خانمان‌سوز را نابود کند، دکمه بمبی که کریس به او داده بود را می‌گیرد و در نهایت آن را هنگام رسیدن به میراندا فشار می‌دهد تا روستا با خاک یکسان شود. قاعدتا انجام این کار یعنی ایتان فقط با معجزه می‌تواند زنده مانده باشد. اما از آنجا که ما هرگز پودر او را مشاهده نکردیم و فقط یک سنگ قبر برایش گذاشته شده بود، ممکن است به هر طریقی او را در بازی Resident Evil 9 (یا هر عنوان دیگری در سری) مشاهده کنیم.

سرنوشت رز چه خواهد بود؟

اگر ایتان هم با خود روستا در بازی Resident Evil Village با خاک یکسان شده باشد، دختر او به زندگی ادامه داده و در صحنه پایانی می‌بینیم که بزرگ شده است و احتمالا شخصیت اصلی عناوین بعدی خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که او حال قدرت‌هایی دارد (که میراندا هم برای همین قدرت‌ها او را دزدیده بود) و برای گروه جدید کریس ردفیلد فعالیت می‌کند؛ گروهی که با عقاید جدید BSAA قرار است به صورت کاملا جدی مخالفت کند!

دلیل عصبانی شدن او را هم احتمالا می‌دانید، زیرا فردی که او را تا مقصد همراهی می‌کرد به شوخی رز را اوالین صدا زد (همان شخصیت منفی Resident Evil 7). به همین دلیل ممکن است او توانایی‌هایی مشابه با دختر بچه شیطانی عنوان قبلی داشته باشد و در بازی‌های بعدی چیزهایی بیشتری از آن ببینیم. اما اگر قرار است کسی شخصیت اصلی بازی باشد، جدای از کریس ردفیلد، دیگر کاراکترها مانند لیان کندی (Leon S. Kennedy)، جیل ولنتاین (Jill Valentine) و کلیر ردفیلد (Clair Redfield) نیز قاعدتا باید حضور داشته باشند و ممکن است رز نتواند مقام کاراکتر اصلی را از آن خود کند.

کسی که در صحنه پایانی Resident Evil Village دیده شد کیست؟

هنگامی که رز و مامور BSAA به سمت مقصد خود حرکت می‌کنند، به نظر می‌رسد که فردی در سمت مخالف جاده حرکت می‌کند و نمای دست او نشان داده می‌شود. دستی که درست به مانند ایتان زخم بوده و در حال حاضر گفته می‌شود که او خودش است! اما به خاطر دارید که ایتان ۱۵ سال پیش همراه با روستای کثیف میراندا با خاک یکسان شده بود؟ حداقل طی این ۱۵ سال باید زخم دست او خوب شده باشد!

به هر حال معلوم نیست که این فرد دقیقا کیست و آیا ایتان زنده مانده یا که نه، اما با توجه به مولد بودن این پدر دلسوز و فداکار، احتمال می‌رود که حداقل یک بار دیگر در سری بازی‌های Resident Evil با این کاراکتر ملاقات داشته باشیم.

تغییرات Umbrella و BSAA

اگر از طرفداران قدیمی سری Resident Evil باشید، حتما می‌دانید که گروه BSAA یک تشکیلات بزرگ برای مقابله با تهدیدهای بیوشیمیائی و ضد انسانی بوده و آمبرلا دقیقا در تضاد با آن قرار دارد. گروه BSAA در بازی Resident Evil 5 معرفی شده بود و کریس ردفیلد کسی است که مدت‌ها برای آن‌ها کار می‌کرده، با این وجود در عنوان Resident Evil 7 فهمیدیم که ظاهرا آمبرلا اهداف کاملا متفاوتی دارد و حالا به دست اشخاص دیگری افتاده است.

در حالی که در بازی Resident Evil Village می‌بینیم که تیم BSAA هم تغییر کرده و به جای نابود کردن تهدیدهای فرابشری، زامبی و دیگر موجودات ابرکثافت را به عنوان سرباز استخدام می‌کند! به همین دلیل می‌‌توان گفت که در آینده احتمالا کریس به مقابله با تیم سابق خود پرداخته و احتمالا در مواد بیشتر در بسته‌های الحاقی Village به آن اشاره خواهد شد.

اما نظر شما درباره جمع‌بندی بازی Resident Evil Village چیست؟ آیا نبود کاراکترهای قدیمی نقطه ضعف آن محسوب می‌شود؟ یا اینکه کپکام (Capcom) بازگشت شخصیت‌های محبوب را برای عناوین آینده نگه داشته است؟

2 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا