#مهسا_امینی
آموزش اولیه بازی Resident Evil Village

آموزش اولیه Resident Evil Village همراه با نکات کاربردی | چند قانون ساده برای زنده ماندن

هر آنچه باید پیش از تجربه‌ی Resident Evil 8 بدانید

با دنبال کردن آموزش اولیه بازی Resident Evil Village و یاد گرفتن برخی ترفندهای ضروری، حتی در بدترین شرایط هم می‌توانید در روستای مردگان زنده بمانید!

عنوان Resident Evil Village کمی نسبت به سایر بازی‌های سبک ترسناک که امروزه عرضه می‌شوند متفاوت است، به نحوی که در آن سیستم مدیریت آیتم‌ها، پیدا کردن تیر، شکار کردن و معامله دائم با یک مرد چاق بسیار پیچیده خواهد بود.

با این حال اگر از افرادی هستید که به تازگی بازی کردن عناوین ترسناک و معمایی را شروع کرده‌اید، یا اینکه قصد دارید تا تجربه اولین بازی Resident Evil عمر خود را با Village شروع کنید، بهتر است تا به جای نشستن در گوشه‌ای آن هم با یک اسلحه فوق‌العاده ضعیف، نکات زیر را دنبال کنید. در ادامه ما راهنما این بازی را در سه دسته مبارزه، جستجو و معامله با دوک (Duke) تقسیم کرده و نکات مربوط به هر یک از موارد را توضیح خواهیم داد.

راهنمای مبارزه در بازی Resident Evil Village

مانند هر بازی دیگری در سری Resident Evil، در عنوان جدید نیز برخی مواقع برای زنده ماندن باید دشمنان خود را با حرام کردن چند گلوله خلاص کنید. با این وجود حرفه‌ای شدن در نحوه تیراندازی و کشتن هر گونه از دشمنان در روستای بازی، چندان هم سخت نیست و آموزش اولیه بازی Resident Evil Village را با همان شروع خواهیم کرد.

زانو را هدف قرار دهید

صد درصد با خود فکر می‌کنید که کشتن زامبی و گرگینه و هر چیز دیگری که در بازی وجود دارد با زدن تیر به سر راحت‌تر خواهد بود‌. اما برخی از دشمنان شما که سرعت بیشتری دارند (دقیقا مانند گرگینه‌ها)، هنگام تلاش برای زدن تیر به سر خیلی زود جای خالی می‌دهند و هنگامی که سعی دارید تا با زدن یک هدشات از روی جنازه آن‌‌ها رد شوید، متوجه هدر دادن تمامی گلوله‌های خود خواهید شد و به یک خوراک دلچسب تبدیل می‌شوید!

به جای این کار، بهتر است تا وسیله سرعت آن‌ها را از کار انداخته و به پای این موجودات شلیک کنید. با این حرکت حتی فرصت خواهید داشت تا حساب دیگر دشمنان را هم رسیده و در نهایت اگر خیلی به زدن تیر داخل جمجه آن‌ها علاقه دارید، با یک تیر همه را خلاص کنید. همچنین تیر زدن به پای این موجودات بسیار راحت‌تر است و به دقت چندانی نیاز ندارد.

جدای از گرگینه‌ها، موجودات دیگری مانند Moroaica نیز با همین استراتژی به راحتی از پای درخواهند آمد. آن‌ها با سلاح تیز و برنده به سراغ شما آمده و معمولا یک گروه خواهند بود که زدن تیر به کله آن‌ها چندان کار راحتی نیست. برای همین، بهترین کار ایجاد یک فاصله بین خود و آن‌ها و در نهایت شلیک به زانو خواهد بود تا موقعیت بهتری را برای پودر کردن آن‌ها داشته باشید.

لازم به ذکر است که علاوه بر موارد ذکر شده، همچنان دشمنان بسیاری منتظر شما خواهند بود که برای اسپویل نشدن جریان نمی‌توان همه آن‌ها در آموزش اولیه بازی Resident Evil Village ذکر کرد یا نقطه ضعف همه آن‌ها را بیان کرد. به همین دلیل ممکن است با دشمنانی مواجه شوید که دیگر تیر زدن به پای آن‌ها کارساز نیست و مجبور هستید به نقطه خاصی شلیک کنید که با کمی دقت کاملا واضح خواهد بود.

به موقع دفاع کنید

دفاع کردن در عنوان Village مکانیزم جدیدی است که هنگام نزدیک شدن دشمن می‌توانید از آن استفاده کنید تا او را در صورت زدن دکمه در زمان دقیق، به عقب پرتاب کرده و همچنین خلع سلاح کنید. با این حال زدن این فن به صورت پشت سر هم امکان‌پذیر نیست و باید مقداری صبر کنید.

به همین دلیل بهتر است دقت داشته باشید که تنها زمانی باید از این قابلیت استفاده کرد که دشمنان شما را محاصره کرده و به مقداری زمان برای جمع و جور کردن اوضاع نیاز دارید.

فرار کردن چندان کار بدی هم نیست

برخی موجودات بازی بسیار کند هستند و به همین دلیل می‌توانید خیلی راحت از دست آن‌ها فرار کنید. در اینجا قرار نیست تا با کشتن همه زامبی‌ها و موجودات مانند Call of Duty به راند بعد بروید، بلکه می‌توانید بدون حرام کردن مهمات خود، به سمت در یا جایی که می‌خواهید بدوید تا به مرحله بعد بروید. حال اگر دشمنان شما برای انجام این کار زیاد هستند، می‌توانید ابتدا کمی فاصله بین خود و آن‌ها ایجاد کرده و در نهایت از گوشه‌ها فرار کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که کشتن دشمنان به شما پول می‌دهد، پس قرار نیست تا همیشه فرار کردن راه چاره اصلی باشد. اگر به مقدار کافی تیر داشته و فکر می‌کنید که می‌توانید به راحتی موجودات عجیب داخل بازی را سلاخی کرده و با مهمات باقی مانده ادامه دهید، پس قطعا کشتن آن‌ها ارزش تلاش را خواهد داشت. یکی از نکات مهم در این آموزش اولیه بازی Resident Evil Village نیز استفاده از مین برای کشتن گروهی دشمنان خواهد بود، به نحوی که اگر در حال فرار هستید، بد نیست تا یکی از آن‌ها را روی زمین گذاشته و سپس از منظره تکه تکه شدن موجودات زشت و بد ترکیب لذت ببرید! اگر هم دیدید که آن‌ها روی مین نمی‌روند، یک بمب روی آن انداخته و منظره را همانطور که باید و شاید تداعی کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید در مقابل دشمنانی که سرعت بیشتری دارند به راحتی جای خالی بدهید، بهتر است تا به جای دویدن به سمت عقب، در زاویه ۴۵ درجه قرار گرفته و سپس بدوید تا آن‌ها سایه شما را هدف قرار دهند. بعد از آن می‌توانید یک گلوله طلایی رنگ را به پشت کله زده یا دوباره پای آن‌ها را هدف بگیرید.

جستجو در بازی Resident Evil Village

در آموزش اولیه بازی Resident Evil Village قطعا جستجو داخل نقشه جایگاه بسیار ویژه‌ای را خواهد داشت. به هر حال برای تیراندازی با اسلحه و ارتقا آن‌ها به مهمات و آیتم‌های ارزنده نیاز خواهید داشت و این چیزها را فقط با گشت و گذار در اتاق‌ها و گوشه کنار نقشه بازی پیدا خواهید کرد.

قبل از خارج شدن از هر اتاق حتما نقشه را نگاه کنید

نقشه در عنوان Village بسیار مهم ‌و حیاطی خواهد بود، چراکه نه‌تنها می‌توانید راه خود را برای رفتن به محیط‌های مختلف تماشا کنید، بلکه می‌توانید ببینید که آیا یک اتاق هنوز هم آیتم‌های خاص برای برداشتن دارد یا که نه. اگر در نقشه بازی رنگ یک اتاق قرمز بود، یعنی فعلا باید داخل آن بگردید و هنوز فرصت برای جمع‌آوری جوایز دیگر دارید. اما اگر آن را آبی مشاهده کردید، یعنی کار تمام است و دیگر نیازی به کنجکاوی بیش از حد ندارید.

همچنین اگر فکر می‌کنید که همه چیز را جمع کرده و هنوز رنگ اتاق قرمز است، حتما یک آیتم مهم را فراموش کرده‌اید. با این حساب، در اکثر اتاق‌ها و تالارهای بازی، بد نیست تا نگاهی به سقف انداخته و اگر چیز درخشانی را می‌بینید به آن شلیک کنید. این کریستال‌ها بعدا هنگام معامله با دوک برای ارتقا سطح اسلحه و گرفتن مهارت‌های جدید بسیار کاربردی خواهند بود.

به علاوه، برخی آیتم‌های داخل اتاق‌ها نیز در کشوها یا صندوق‌هایی خواهند بود که لازم است برای باز کردن کلیدی را پیدا کرده یا قفل آن‌ها را بدل کنید. هیچ جای نگرانی نیست، حتی جای کلید را هم در نقشه بازی می‌توان پیدا کرد تا بعدا اگر دوباره از آن منطقه رد شدید، در قفل شده را باز کنید. با این حال در نظر داشته باشید که برخی مناطق بازی در آینده غیر قابل دسترسی هستند و دیگر نمی‌توانید به آن‌ها سر بزنید، در نتیجه بهتر است همیشه برای خالی کردن اتاق‌ها از آیتم‌های مختلف در بیشترین حد ممکن تلاش کنید.

به مناطق قدیمی برگردید، ارزشش را دارد

در حالی که برخی تالارها و اتاق‌ها پس از رد کردن مراحل هرگز قابل دسترس نیستند، اما خود روستا همیشه برای سر زدن به زمین‌های حاصل‌خیز آن وجود دارد. روستای بازی در واقع نقش یک نقطه اتصال بین تمامی مراحل و مناطق مختلف را خواهد داشت که در آن چندین در مخفی و باز نشده وجود دارد‌. حال اگر آیتم‌های خاصی مانند کلید یا هرچیز به درد بخوری را در مراحل دیگر پیدا کرده باشید، بهتر است تا همیشه پس از بازگشت به روستا آن را روی درهای قفل شده امتحان کنید تا جایزه تلاش خود را دریافت کنید.

با این وجود در نظر داشته باشید که سر زدن به مناطق قدیمی مانند قدم زدن در پارک محله نیست و ممکن است با دشمنان بسیاری رو به رو شوید که همگی قصد تکه پاره کردن شما و تمام کردن مهمات به زیباترین شکل ممکن را دارند. پس این مورد را به عنوان یک نکته مهم در آموزش اولیه بازی Resident Evil Village در نظر گرفته و حتی سعی کنید پس از باز کردن در قفل شده و گرفتن آیتم جدید از منطقه فرار کنید!

شکار کنید

در روستای نابود شده بازی Resident Evil Village خوک، مرغ و ماهی‌هایی وجود دارد که ظاهرا گوشت خوشمزه آن‌ها چندان هم به دندان گرگینه‌ها و زامبی‌ها مزه ندارد. بلکه دشمن اصلی این حیوانات طبق روال جهان واقعی، انسان است! در نتیجه آن‌ها را بخورید تا قوت بگیرید.

اگر حیوانات را در بازی مشاهده کردید، آن‌ها را بدون شک بکشید و سپس گوشت آن‌ها را برای یک وعده غذایی خوشمزه بردارید. بعد آن را پیش دوک ببرید تا برای شما غذای مورد نظر را بپزد و با این کار، قدرت دفاع، میزان سلامتی و سرعت دویدن خود را بیشتر کنید. همچنین در نظر داشته باشید که درست کردن غذا نیاز به دستور پخت دارد و شما می‌توانید آن را در اتاق‌های بازی با عکس‌های حیوانات مختلف پیدا کنید.

کلاغ‌ها را هم با تیر بزنید! چراکه به شما Lei که وجه رایج مملکت در بازی Resident Evil Village است را خواهد داد.

فقط در صورت نیاز استاد ساخت و ساز شوید

یکی از کارهای جالب در این بازی، بالا آوردن منو ساختن وسایل یا همان Craft درست وسط درگیری و شکستن شاخ یک غول است. با این کار همه چیز قطع شده و ایتان وینترز (Ethan Winters) می‌تواند چند آیتم را برای ساخت یک وسیله جدید ترکیب کند. اما لازم به ذکر است که شما همیشه به این ساختن وسایل جدید نیازی ندارید!

اگر چیزی را بسازید، جای اضافه در کیف شما خواهد داشت. اما اگر مواد قابل ساختن را همانطور که هست دست نخورده نگه دارید، هیچ مشکلی برای نگه داشتن تعداد بسیار زیادی از آن‌ها نخواهید داشت. به همین دلیل بهتر است تا تنها زمانی که نیاز دارید شروع به ساختن وسایل کنید.

معامله با دوک در Resident Evil Village

دوک مشابه همان کسی است که در بازی Resident Evil 4 کتش را باز می‌کرد و اسلحه مختلف را برای شما به حراج می‌گذاشت. اما در عنوان Village می‌توانید با او بر سر چیزهای مهم‌تری معامله کرده و با پولی که از فروش آیتم‌های مختلف به دست می‌آورید، قابلیت‌ها و سلاح خود را ارتقا دهید یا حتی تیر بیشتری برای کشتن انواع موجودات کثیف بخرید.

قبل از معامله ببینید که چه چیزی را می‌خواهید بفروشید!

یکی از مهم‌ترین نکات در آموزش اولیه بازی Resident Evil Village این است که حتما ببینید که چه چیزی را برای فروش انتخاب کرده‌اید، چراکه ممکن است آیتم شما ناقص بوده و دوک آن را به قیمت بسیار پایین‌تری خریداری کند. به همین دلیل همیشه توضیحات مربوط به هر آیتم یا حتی شکل ظاهر آن را مشاهده کنید تا مطمئن شوید که کامل است.

ترکیب کردن قطعات مختلف یک آیتم و سپس فروختن جنس کامل، ارزش بسیار بیشتری را نسبت به فروش ناقص آن خواهد داشت.

از منو ارتقا به درستی استفاده کنید

نکته‌ی دیگر در آموزش اولیه بازی Resident Evil Village درباره اسلحه مورد استفاده شما خواهد بود. در این عنوان چندین سلاح مختلف برای خریدن یا پیدا کردن وجود دارد که هرکدام قابلیت‌های خاصی را خواهند داشت. با این وجود بهتر است همیشه تفنگی را ارتقا دهید که در مبارزه بیشترین استفاده از آن را خواهید داشت. با این حساب بهتر است سبک بازی خود را بهتر بشناسید و بدانید که آیا کشتن دشمنان با هفت‌تیر برای شما مناسب‌تر است یا اینکه با شاتگان وارد مجلس شده و جمعی از برادران گرگینه را سلاخی کنید. شاید هم بخواهید که با ایجاد فاصله از اسلحه تک‌تیرانداز برای زدن تیرهای دقیق استفاده کنید.

با این حال بعد از اینکه سلاح مورد علاقه خود که بیشترین استفاده از آن را دارید پیدا کردید، بهتر است به دسته‌بندی ارتقا آن نیز دقت کنید. این دسته‌بندی‌ها شامل قدرت، سرعت تیراندازی پشت سر هم، اندازه خشاب و سرعت تعویض آن خواهد بود. حال اگر می‌خواهید دشمنان را تنها با چند تیر از پای دربیاورید، بهتر است تا به سراغ سرعت تیراندازی و قدرت آن بروید. اما اگر خشاب بزرگ‌تر برای شما اهمیت دارد، بد نیست تا سرعت تعویض آن را هم بیشتر کنید.

در نظر داشته باشید که همه ارتقا‌ها در همان ابتدای بازی در اختیار شما نخواهد بود، در نتیجه باید مراحل بازی را پشت سر بگذارید تا موردهای دلخواه شما برای خرید باز شود. توجه کنید که اگر ارتقا مورد نظر شما در دسترس نیست، پول خود را در چیزی که نمی‌خواهید خرج نکنید! بلکه صبر کنید تا همان قابلیت خاص برای اسلحه مورد نظر باز شده و سپس آن را کمی دیرتر خریداری کنید.

اسلحه خود را بفروشید!

با ادامه بازی شما قاعدتا سلاح‌های بهتری را پیدا می‌کنید که ارزش استفاده را بیشتر از آنچه که در دست دارید خواهد داشت. با این حال اگر هفت‌تیر اول بازی خود را ارتقا داده و به استفاده از آن علاقه دارید، بد نیست تا کم کم غزل خداحافظی با این شئ اضافه در کیف را بخوانید. چراکه داشتن دو اسلحه یکسان، که یکی خیلی بهتر است و بیشتر به آن نیاز خواهید داشت، جای زیادی در کیف شما می‌گیرد و بعدها به مشکل بر خواهید خورد.

به هر حال صرف پول روی اسلحه جدید بسیار بهتر از خرج کردن پای یک سلاح قدیمی که قدرتش هرگز به نمونه جدید نمی‌رسد خواهد بود. همچنین اگر از تیر یک اسلحه خاص استفاده چندانی ندارید، بهتر است تا آن را بفروشید و تیر سلاح مورد علاقه خود را خریداری کنید تا بازی به سبک دلخواه شما دنبال شود!

بازی Resident Evli Village هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس سری ایکس|اس، ایکس‌باکس وان و همچنین رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید روزهای فرد هر هفته به پای تماشای استریم این بازی ترسناک و هیجان‌انگیز در توییچ سرگرمی بنشینید.

همچنین اگر به دنبال اطلاعات بیشتری از این بازی و داستان قسمت هشتم Resident Evil هستید، می‌توانید لتس پلی Resident Evil Village را در سرگرمی تماشا کنید.


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا