برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شکایت از بازی کالاف دیوتی به خاطر تیراندازی در یک مدرسه

اکتیویژن راهی دادگاه می‌شود

شکایت از بازی کالاف دیوتی به خاطر تیراندازی در یک مدرسه ۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
شکایت کالاف دیوتی

گزارش‌ها نشان می‌دهد که خانواده‌های قربانیان حادثه تیراندازی در یک مدرسه آمریکایی به تازگی از بازی کالاف دیوتی و شرکت اکتیویژن شکایت کرده‌اند.

حدود دو سال پیش بود که یک نوجوان ۱۸ ساله با اسلحه وارد یکی از مدارس شهر Uvalde در ایالات تگزاس آمریکا شد و در پی رگبار گلوله، ۱۹ دانش آموز و ۲ معلم را به قتل رساند؛ حادثه تلخی که حال انگشت اتهام‌ها به سمت شرکت متا و اکتیویژن به ویژه بازی کالاف دیوتی گرفته شده است.

ماجرا از این قرار است که دو خانواده قربانی در دومین سالگرد این حادثه علیه یک کمپانی تولیدکننده سلاح و شرکت اکتیویژن بلیزارد شکایت کرده است. جاش کوسکوف، نماینده این خانواده‌ها مدعی است که شرکت اکتیویژن به خاطر ساخت بازی‌های کالاف دیوتی، به نحوی در این حادثه مقصر است.

بر این اساس، او به نمایندگی خانواده‌ها به تازگی از شرکت اکتیویژن و بازی کالاف دیوتی شکایت کرده است. همچنین، شکایت او شامل شرکت متا (مالک فیسبوک و اینستاگرام) نیز می‌شود؛ به طوری که گویا این پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز باعث ترویج فرهنگ استفاده از سلاح گرم برای افراد زیر سن قانونی شده‌اند.

در همین راستا، ساعاتی پیش شرکت اکتیویژن نسبت به این شکایت واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که با خانواده حادثه دلخراش مدرسه Uvalde ابراز همدردی می‌کند، اما میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مشغول تجربه بازی‌های کالاف دیوتی هستند و علی‌رغم این حادثه، آن‌ها چنین رفتارهایی از خود نشان نمی‌دهند.

این اولین باری نیست که بعد از یک حادثه تیراندازی، انگشت اتهام‌ها به سمت عناوین کالاف دیوتی می‌رود. در سال ۲۰۱۲ میلادی و تیراندازی سندی هوک، اعلام شد که قاتل به بازی‌های Call of Duty علاقه شدیدی داشته و احتمالا این مجموعه باعث شده تا او دست به چنین کاری بزند. در هر حال، تیم حقوقی اکتیویژن برای رد اتهام‌ها باید در دادگاه حضور یابند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments