برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی
1%
  • 0/10

۱۲ مورد از تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی

سرسخت‌ترین جنگجوها هم قلب دارند و گریه می‌کنند!

۱۲ مورد از تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سری بازی کالاف دیوتی را گرچه بسیاری با بخش آنلاین چند نفره جذاب می‌شناسند، بر کسی پوشیده نیست که بخش داستانی این سری نیز بسیار جذاب بوده و البته بارها ما را سوگوار کرده است! در این مطلب به معرفی تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی می‌پردازیم.

در طول تاریخ بازی‌های ویدیویی، کمتر بازی مانند سری بازی Call of Duty موفق به نمایش غم، هرج و مرج و البته احساسات واقعی در جنگ‌های بزرگ شده است. در این مسیر سری بازی‌های بزرگ دیگر مانند Medal of Honor و Battlefield نیز تلاش بسیاری داشتند، اما هیچکدام موفق به ربودن گوی موفقیت از سری محبوب کالاف دیوتی نشدند!

کالاف دیوتی کار خود را در سال ۲۰۰۴ با بازی Call of Duty: Finest Hour آغاز کرد و گرچه از همان ابتدا شهرت و محبوبیت قابل توجهی کسب کرد، اما این بازی Call of Duty 4: Modern Warfare در سال ۲۰۰۷ بود که سبب انفجار بمبی مهیب میان طرفداران شد و هر عاشق سبک شوتر اول شخصی را به سوی خود جلب کرد. از سال ۲۰۰۴ تا به امروز ما هر سال نسخه‌ای جدید و جذاب از این سری بازی دوست داشتنی در دوران جنگ جهانی دوم، جنگ سرد، جنگ‌های مدرن و حتی جنگ‌های سال‌های آینده دریافت و تجربه کرده‌ایم.

در کنار بخش آنلاین چند نفره همیشه عالی این سری بازی، بخش داستانی آن نیز همیشه جذاب بوده است. شخصیت پردازی عالی شخصیت‌های اصلی و شخصیت‌های منفی همیشه در این سری بازی جذاب بوده و همین موضوع باعث شده مرگ آن‌ها که در جنگ اتفاقی طبیعی است، برای ما به شدت دردناک به نظر برسند! به همین بهانه در این مطلب قصد داریم نگاهی به تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی داشته باشیم که برخی آن‌ها در میان تلخ‌ترین لحظات تاریخ ویدیو گیم جای دارند!

جوزف الن در Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

دومین نسخه از سری محبوب مدرن وارفر، پیچش‌های داستان متعددی داشته که یکی از دیگری جذاب‌تر و فکر شده‌تر هستند. در بخش‌های ابتدایی داستان بازی، جوزف الن (Joseph Allen) شخصیت اصلی بازی بوده و ما چندین مرحله جذاب را با او پشت سر می‌گذاریم. آخرین مرحله‌ای که ما کنترل الن را در دست داریم، یکی از معروف‌ترین مراحل تاریخ ویدیو گیم یعنی مرحله No Russian بوده که جوزف الن در قالب نیرویی نفوذی وارد عملیاتی تروریستی در فرودگاهی در کشور روسیه می‌شود.

پس از پایان عملیات سهمگین، ماکاروف (Vladimir Makarov) شخصیت منفی داستان به سوی الن شلیک کرده و او را به قتل می‌رساند. ماکاروف در حقیقت تمام مدت آگاه بوده که الن نیروی نفوذی است. تجربه بازی در قالب شخصیت اصلی که خیلی زود به قتل می‌رسد اتفاقی شوکه کننده است. مرگ او باعث شد نیروهای آمریکایی مسئول حمله تروریستی شناخته شوند و همین اتفاق سبب وقوع جنگ جهانی سوم می‌شود! لازم به ذکر است که صورت جوزف الن هرگز در این بازی نمایان نمی‌شود!

ویکتور رزنوف در Call of Duty: Black Ops

سری بازی Black Ops بیانگر اتفاقات و ارتباطات جالبی است. این سری بازی گرچه دنباله مستقیم بازی World at War نبوده، اما اشارات زیادی به اتفاقات و مهم‌تر از آن شخصیت‌های آن دارد. مهم‌ترین این اشارات حضور ویکتور رزنوف (Viktor Reznov) به عنوان شخصیت مکمل در کنار الکس میسون (Alex Mason)، شخصیت اصلی بازی است. این دو طی تلاش‌های متعدد، طی یکی از درگیری‌های زندان گولاگ، موفق به فرار از این مکان منحوس می‌شوند.

در طول داستان بازی، این دو در کنار یکدیگر به مبارزه پرداخته و تنها در مرحله پایانی بازی است که میسون متوجه می‌شود که رزنوف، یار و همراه وفادارش در حقیقت در همان ابتدای مسیر کشته شده و میسون تنها در خیال خود در کنار رزنوف مبارزه می‌کرده است! رزنوف یکی از وفادارترین شخصیت‌های جهان کالاف دیوتی بوده و شنیدن خبر مرگ او و زندگی با یاد و روحش ضربه‌ای بسیار سهمگین به ماست! ما هرگز صحنه مرگ رزنوف را نمی‌بینیم، با این حال طبق شواهد او طی درگیری در زمان فرار از گروه عقب افتاده و توسط نیروهای امنیتی به قتل می‌رسد.

کورمک در Call of Duty: Advanced Warfare

مرگ کورمک (Cormack) از این رو تلخ و دردناک است که او به بدترین شکل ممکن به قتل می‌رسد. کورمک به همراه شخصیت اصلی بازی دستگیر شده و این دو مورد سخنرانی دردناک و شکنجه فراوان شخصیت منفی بازی قرار می‌گیرند. در این حین گلوله‌ای به شکم کورمک شلیک شده و در حالی که خون ریزی داشته رها می‌شود. در نهایت اما این دو به وسیله دیگر یاران نجات یافته و از مخمصه خارج می‌شوند.

شخصیت اصلی بازی و کورمک هر دو از لانه شخصیت منفی نجات می‌یابند، اما خون ریزی کورمک به حدی زیاد بوده که طی فرار از دست دشمنان جان خود را دست می‌دهد. مرگ کورمک بسیار تلخ بوده، باعث فروزان شدن شعله‌های شخصیت اصلی بازی شده و او را به خوبی برای عملیات پایانی و انتقام گیری آماده می‌کند.

نیک ریس در Call of Duty: Infinite Warfare

در بازی‌های مختلف، به ندرت پیش آمده که شخصیت اصلی بازی کشته شود، با این حال این اتفاق دیده شده و معمولا در پایان بازی رخ می‌دهد. بازی Infinite Warfare دقیقا از همین رویه استفاده کرد. در این بخش اشاره‌ای به بخش‌های پیشین نداریم، با این حال طبق اتفاقات متفاوت، نیکس ریس (Nick Reyes) شخصیت اصلی بازی در لحظات آخر خود را به منظور آسیب رساندن به مقر دشمن فدا می‌کند.

لحظات پایانی زندگی ریس بسیار غم انگیز و البته حماسی بوده که مرگ او را بسیار دردناک و در عین حال به شدت قهرمانانه و به یاد ماندنی می‌کند. درد ما زمانی بیشتر شده که با پایان بازی تمام اعضای تیم ریس در حال فرستادن پیام به خانواده‌شان هستند، غافل از اینکه این پیام‌ها آخرین پیام سربازان پیش از فدا شدن برای کشور و عملیات خود هستند!

جوزف ترنر در Call of Duty: WW2

بازی Call of Duty: WW2 به باور بسیاری یکی از ضعیف‌ترین بازی‌ها از این سری بازی دوست داشتنی بوده، با این حال به باور ما قسمت‌های اعجاب انگیز زیادی در بخش داستانی ارائه داد. یکی از بهترین و البته غم انگیزترین قسمت‌های این بازی، فداکاری جوزف ترنر (Joseph Turner) است. در بخشی از بازی شما و یارانتان مورد هجوم دشمن بوده و به وضوح می‌توان شکست را مشاهده کرد. در این صحنه، جوزفی که خود تیر خورده و مجروح شده با استفاده از خشم و البته قدرت رهبری شما را مجبور به عقب نشینی کرده، اما خود به مبارزه تا لحظه مرگ ادامه داده و سرعت دشمن را کم می‌کند.

صحنه فداکاری و مرگ ترنر بسیار خشونت آمیز و تلخ بوده، اما سبب عقب راندن موقتی و فرار شما از نیروهای آلمان نازی می‌شود. مرگ ترنر به خودی خود مرگی بسیار تلخ و طاقت فرسا بود و جایگزینی فرمانده پیرسون (Pierson) منفور به عنوان رهبر گروه، داغ ما را بیش از پیش کرد!

سندمن، گرینچ و تراک در Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

سندمن (Sandman) بدون شک دوست داشتنی‌ترین و قدرتمندترین عضو گروه دلتا فورس بود که در مبارزات به ما کمک کرد، اما اگر فداکاری و رزم یاران او یعنی گرینچ (Grinch) و تراک (Truck) را نادیده بگیریم، بدون شک بی انصافی بوده و در حق آن‌ها کم لطفی شده است.

سندمن، گرینچ و تراک در موقعیتی قرار می‌گیرند که احتمال پیروزی قریب به صفر است. در این لحظه این گروه سه نفره جذاب خود را فدا کرده تا پرایس (Price) و یوری (Yuri) از میدان نبرد فرار کرده و زنده بمانند. به باور بسیاری از طرفداران، این گروه سه نفره فداکارترین شخصیت‌ها در سری بازی کالاف دیوتی هستند. مرگ این سه به شدت غم انگیز اما بسیار قهرمانانه بوده و به عبارتی سبب پیروزی ما در جنگ می‌شود.

دیمیتری پترنکو در Call of Duty: Black Ops

دیمیتری پترنکو (Dimitri Petrenko) سرباز شجاع و جان فدای روسی، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های قابل بازی در بازی Call of Duty: World at War بود. مخاطبیت در داستان Black Ops که چندین سال پس از داستان World at War رخ داده، از سرنوشت این سرباز دوست داشتنی بی خبر بودند. در بخشی از داستان این بازی، همراه خیالی ما رزنوف به حرف آمده و سرنوشت تلخ پترنکو را برای ما طی عملیات نجات اشتاینر (Steiner) تعریف می‌کند.

کراوچنکو (Kravchenko) و دراگویچ (Dragovich) به همراه یاران آلمانی خود در حال بررسی آثار مخرب نوا ۶ (Nova 6) به یاران روسی خود پشت کرده، آن‌ها را زندانی می‌کنند و از آن‌ها به عنوان موش‌های آزمایشگاهی برای آثار نوا ۶ بهره می‌برند! مرگ پترنکو آن هم به دست یاران قدیمی خود یکی از تراژیک‌ترین مرگ‌ها در این سری بازی است. شنیدن خبر مرگ او به معنای واقعی تنفر کاربران را از کراوچنکو و دراگویچ چندین و چند برابر کرد.

یوری در Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

سومین نسخه از سری مدرن وارفر ترسی از کشتن شخصیت‌هایی که عزیز می‌شماریم ندارد! این بازی آخرین نسخه از سری مدرن وارفر بوده و برای به نتیجه رساندن داستان خود افراد زیادی را از دم تیغ می‌گذارند، با این حال کشتن یوری، شخصیت اصلی بازی اتفاقی نبود که انتظار داشتیم!

در آخرین مرحله از بازی، پرایس و یوری موفق به متوقف کردن هلیکوپتر ماکاروف می‌‌شوند، اما این کار برای خودشان نیز تبعاتی دارد. سقوط هلیکوپتر سبب آسیب دیدن هر سه شخص، پرایس، یوری و ماکاروف شده، اما در فاصله‌ای بسیار کم از سرحال شدن هر سه، ماکاروف با شلیک گلوله به سر یوری، او را به قتل می‌رساند. یوری گرچه شخصیتی جدید در داستان بود، اما نقشی مهم داشت و مرگ او نیز بسیاری را غمگین کرد.

هوزفینا منندز در Call of Duty: Black Ops 2

در بازی Call of Duty: Black Ops 2 از مرگ شخصیت اصلی یا شخصیت‌های مکمل مقداری فاصله گرفته و به مرگ تلخ هوزفینا منندز (Josefina Menendez)، خواهر کوچک شخصیت منفی بازی یعنی رائول منندز (Raul Menendez) می‌پردازیم که جرقه اتفاقاتی بسیار تلخ است. مرگ هوزفینا نه تنها دلیل اقدامات ترسناک رائول منندز بوده، بلکه اشاره به مرگ افراد بی گناه به دلیل جنگ‌های مهیب و بیهوده است.

مرگ هوزفینا مرگی تصادفی است که به دست دو تن از شخصیت‌های اصلی بازی یعنی الکس میسون و فرانک وودز (Frank Woods) رخ می‌دهد. با وجود تصادفی بودن مرگ هوزفینا، رائول منندز به خود قول می‌دهد که به هر قیمتی مسئولین آمریکایی مرگ خواهر عزیزش را به سزای اعمالشان برساند و در این مسیر افراد زیاد دیگری نیز به قتل می‌رسند. هوزفینا شخصیتی بوده که ما به مدت بسیار کوتاه ملاقات می‌کنیم، با این حال اثری بر داستان سری بلک اپس گذاشته که به هیچ عنوان نمی‌توان از آن غافل شد.

الکس میسون در Call of Duty: Black Ops 2

یکی از مرگ‌هایی که از نتایج مرگ خواهر منندز است، مرگ شخصیت اصلی نسخه اول سری بلک اپس یعنی الکس میسون است. البته فراموش نکنیم که می‌توان از مرگ او جلوگیری کرد! از دست دادن عزیزان تراژدی بسیار بزرگ است، اما این داستان زمانی دردناک‌تر شده که وودز، با فریب خوردن، دست به کشتن نزدیک‌ترین دوست خود در داخل و خارج از میدان نبرد می‌زند.

زمانی که وودز به سوی جسد بی جان الکس دویده و متوجه خطای خود می‌شود، همان لحظه‌ای است که طرفداران سرشان در میان دستانشان گرفته و غصه می‌خورند. الکس میسون یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سری بازی بوده که مرگش ما را داغدار کرد. همانطور که در ابتدا اشاره شد خوشبختانه ما می‌توانیم از مرگ الکس جلوگیری کنیم، با این حال مرگ او بسیار تلخ است.

گوست و روچ در Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

یکی از خاطره انگیزترین و تلخ‌ترین لحظه‌ها در سری بازی کالاف دیوتی، صحنه مرگ دو شخصیت دوست داشتنی گوست (Ghost) و روچ (Roach) بوده که به دست فرمانده خائن شپرد (Shepherd) به قتل می‌رسند. خیانت شپرد به این دو و به طور کلی تیم تسک فورس ۱۴۱ (Task Force 141) به عنوان یکی از بدترین خیانت‌های تاریخ ویدیو گیم شناخته شده و صحنه مرگ شپرد به دست سوپ (Soap) یکی از زیباترین صحنه‌های این سری بازی محسوب می‌شود.

بسیاری باور دارند که مرگ گوست و روچ غمگین‌ترین مرگ در تاریخ ویدیو گیم بوده و مرگ کمتر شخصیتی می‌تواند بیش از مرگ این دو کاربران را آزار دهد. گوست و روچ پس از سربلندی در عملیاتی که بوی شکست می‌دهد، از دیدن شپرد و یارانشان خوشحال می‌شوند، غافل از اینکه هدف شپرد نه موفقیت این دو، بلکه مرگ آن‌ها بوده است!

سوپ در Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

در نهایت در تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی به مرگ یار و همراه همیشگی پرایس، جان مک‌تویش ملقب به سوپ (John ‘Soap’ MacTavish) می‌رسیم. سوپ در بخش ابتدایی بازی غول آسای Call of Duty 4: Modern Warfare به ما معرفی شد و تجربه بازی در کفش‌های او، این شخصیت را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سری بازی کرد. سوپ کار خود را از سربازی ساده آغاز کرد و به سرعت نه تنها تبدیل به دست راست کاپیتان پرایس، بلکه تبدیل به بهترین دوست او شد.

کاپیتان پرایس مردی فوق العاده سخت و سخت کوش است و زمانی که ما مرگ سوپ را تماشا کردیم، متوجه شدیم که مرگ نزدیک‌ترین عزیزان می‌تواند سخت‌ترین افراد را نیز به مرز فروپاشی احساسی برساند. بدون شک مرگ سوپ تلخ‌ترین مرگ در این سری بازی و البته یکی از تلخ‌ترین مرگ‌ها در تاریخ ویدیو گیم است و نه تنها هرگز فراموش نخواهد شد، بلکه هر روز برای ما سخت‌تر و پر معنی‌تر می‌شود.

تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی در کنار داغدار کردن ما، نشانگر برخی از مهم‌ترین پیچش‌های داستانی در این سری بازی بودند که باعث شدند این سری تبدیل به سری بازی جادوانه شود. به نظر شما تلخ ترین مرگ های کالاف دیوتی کدام هستند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments