برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
دیالوگ‌های مجموعه Call Of Duty
1%
  • 0/10

ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call Of Duty

"آن‌ها ما را به خاطر خواهند آورد"

ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call Of Duty ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

دیالوگ‌های مجموعه Call Of Duty به بخشی از دلایل محبوبیت این فرنچایز تبدیل شده که در این مطلب نگاهی به ماندگارترین موارد آن‌ها خواهیم داشت.

مجموعه بازی Call Of Duty یکی از محبوب‌ترین فرنچایزها در طول تاریخ بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رود. بدون شک این مجموعه، تجربه اول شخص شوتر مورد علاقه بسیاری از گیمرها بوده و گرافیک مسحورکننده، داستان سرایی گیرا و مهم‌تر از آن، شخصیت پردازی که با شروع بخش کمپین، مخاطب را از لحاظ احساسی درگیر می‌کند، از جمله مواردی بوده که این مجموعه را در مقایسه با سایر عناوین این ژانر متمایز می‌کند.

شخصیتی که برخی از کاراکترهای آن داشته و ایدئولوژی‌های تنش‌زا و درگیرکننده‌ آن‌ها سبب محبوبیت عمیق این کاراکترها در دنیای بازی‌ها شده و بسیاری از دیالوگ‌های ماندگار و نمادین آن‌ها باعث شده تا این فرنچایز به شهرت و محبوبیتی که امروزه دارد دست پیدا کند. ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call of Duty شامل نقل‌ قول‌های الهام‌بخش، تراژیک و در عین حال شوخ‌طبع بوده که در این مطلب نگاهی به برخی از بهترین موارد آن‌ها خواهیم داشت.

14. “تاریخ توسط فردی که برنده شده، نوشته می‌شود. تاریخ سرشار از افراد دروغ‌گو است. اگر او زنده بماند و ما بمیریم، حقیقت او نوشته می‌شود و حقیقت ما از بین می‌رود.”

شخصیت کاپیتان پرایس – بازی Call Of Duty: Modern Warfare 2

جمله “تاریخ توسط فرد برنده نوشته می‌شود” عبارت بسیار شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شود. با این حال کاپیتان پرایس در حالی که آن را به موقعیتی که در آن حضور دارید پیوند می‌دهد تحلیل عمیق‌تری از آن ارائه می‌کند.

پرایس این جمله را زمانی می‌گوید که باید به سراغ ردیابی ژنرال شپارد بروید. او با این جمله منظور بزرگی را می‌رساند که اگر شما در ماموریت خود شکست بخورید، آن چه که شخصیت شرور بازی از اتفاقات بازگو خواهد کرد توسط دنیا به یاد آورده خواهد شد. هیچکس نخواهد دانست که شپارد یک خائن کثیف است. بنابراین این نقل قول در عین حال که یک جمله قدرتمند به شمار می‌رود، در عین حال با شرایطی که در آن قرار دارید نیز مطابقت کامل دارد.

13. ” اسم من ویکتور رزناو بوده و من اکنون انتقام خود را می‌گیرم!”

شخصیت الکس میسون و شخصیت ویکتور رزناو – بازی Call of Duty Black Ops

برخی از نقل قول‌ها به این دلیل نمادین و ویژه محسوب می‌شوند که به لحظه مهمی اختصاص دارند. این موضوع برای این نقل قول نیز صدق می‌کند. این عبارت، آخرین جملاتی است که ویکتور رزناو پیش از آن که به پیشانی فریدریش استاینر شلیک کرده و او را بکشد و سرانجام انتقام خود را بابت مرگ همراهانش بگیرد بر زبان می‌آورد. یا حداقل در ابتدا اینطور به نظر می‌رسد.

با این حال در واقعیت، انتقام رزناو تنها در ذهن الکس میسون صورت می‌گیرد. در حقیقت، میسون کسی است که این جملات را بر زبان آورده و به استاینر شلیک می‌کند. رزناو هرگز در این لحظه و در این مکان حضور ندارد. او پیش از این جان خود را از دست داده است. این چرخش داستانی و رونمایی از این موضوع هنگامی که برای اولین بار، بازی را تجربه می‌کنید برق از سرتان می‌پراند. به همین دلیل به عنوان یکی از ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call of Duty محسوب می‌شود. صداپیشه هر دو شخصیت نیز این نقل قول را به شکل تاثیرگذاری بیان می‌کنند.

12. “اشکالی ندارد. بعدا می‌بینمت.”

شخصیت ویل آیرونز – بازی Call of Duty Advanced Warfare

اگرچه ویل آیرونز یک شخصیت جانبی بوده و نقش کوتاه در بازی دارد، اما نقل قول این شخصیت یکی از جوانب مثبت بازی Call of Duty Advanced Warfare محسوب می‌شود که در میان عناوین این مجموعه از کیفیت چندان بالایی برخوردار نبود. ویل این جمله را به دوست خود یعنی میشل که شما در حال کنترل او در این مرحله هستید بیان می‌کند. آن هم در لحظه‌ای که دستان او به هواپیمای دشمن که قصد داشته روی آن C4 کار بگذارد گیر می‌کند.

عجز و ناتوانی که شما در این میان پرده سینمایی احساس می‌کنید بسیار غم‌انگیز است. همزمان با این که هواپیما ارتفاع می‌گیرد، ویل سرنوشت خود را پذیرفته و پیش از آن که شما را هل ‌دهد تا جان‌تان را نجات دهد، این عبارت را بر زبان می‌آورد تا کمی مایه تسلی شما شود.

11. “سوپ دیگر چه مدل اسمی محسوب می‌شود؟”

شخصیت کاپیتان پرایس – بازی Call of Duty Modern Warfare

کاپیتان پرایس این سوال را به نمایندگی از تمامی افراد حاضر در این لحظه و حتی مخاطبین بازی از شخصیت جان “سوپ” مک‌تیویش می‌پرسد. این سکانس، اولین صحنه‌ای نیز بوده که با شخصیت محبوب سوپ آشنا می‌شویم. هیچکس در آن زمان نمی‌دانست که این دو شخصیت به یکی از برترین زوج‌ها در تاریخ بازی‌های ویدئویی و بخشی به یاد ماندنی از این مجموعه تبدیل خواهند شد.

به عنوان ادای احترامی به این دیالوگ خاطره‌انگیز، این جمله از زبان شخصیت دیگو که یکی از مریدان شخصیت ال سین نومبره در ریبوت بازی Modern Warfare 2 محصول سال 2022 بوده هنگامی که برای اولین بار سوپ را ملاقات می‌کند به زبان اسپانیایی بیان می‌شود.

10. “تو نیز به همراه من عذاب خواهی کشید.”

شخصیت رائول مِنِندز – بازی Call of Duty Black Ops 2

چه کسی می‌تواند فراموش کند که رائول مِنِندز دو نفر از بهترین شخصیت‌های این سری یعنی الکس میسون و هادسون را در یک سکانس می‌کشد؟ مِنِندز این دو شخصیت را در مقابل چشمان شخصیت وودز و شخصیت دیوید میسون که در واقع پسر الکس بوده به قتل می‌رساند و تنها به این دلیل از جان آن دو می‌گذرد تا آن‌ها هم به مانند مِنِندز عذاب بکشند و درد او را احساس نمایند.

این دیالوگ کوتاه و این سکانس به قدر کافی میزان روان‌پریشی مِنِندز را توصیف کرده و در عین حال که یکی از برترین و به یاد ماندنی‌ترین دیالوگ‌های مجموعه Call of Duty به حساب می‌آید مِنِندز را به یکی از منفورترین شرورهای این مجموعه اول شخص شوتر تبدیل می‌کند.

9. ” فردا نه تعداد داوطلبان و نه تعداد میهن‌پرستان کمبودی نخواهند داشت.”

شخصیت ژنرال شپارد – بازی Call of Duty Modern Warfare 2

شخصیت ژنرال شپارد

بدون شک منفورترین شخصیت شرور مجموعه ندای وظیفه شخصیت ژنرال شپارد بوده که این دیالوگ را به سوپ مک‌تیویش هنگامی که در انتهای بازی Modern Warfare 2 اسلحه‌اش را به سمت او نشانه گرفته خطاب می‌کند.

این نقل قول، دلیل پیجیده او به منظور خیانت به گروه Task Force 141 و کشتن دو شخصیت گوست و روچ را توضیح می‌دهد. شپارد می‌خواست جنگی را با روسیه آغاز کند تا طی آن آتش میهن پرستی را درون مردم آمریکا زنده کند. امری که هر روز شاهد خاموش شدن بیشتر و بیشتر آن بود. تنها چیزی که بین شپارد و هدفش قرار دارد گروه Task Force 141 است.

8. “ذهن یک انسان سالم با این فکر از خواب بیدار نمی‌شود که امروز، آخرین روز روی کره زمین است…”

شخصیت کاپیتان پرایس – بازی Call of Duty Modern Warfare 2

این نقل قول خطاب به سوپ مک‌تیویش و درباره ژنرال شپارد بوده و در بخش ابتدایی آخرین مرحله بازی بیان می‌داشت. به‌علاوه بخشی از سخنرانی‌ تاثیرگذار و الهام‌بخش کاپیتان پرایس در ادامه نیز به شمار می‌رود.

در ادامه این سخنرانی اینگونه ادامه پیدا می‌کند که: “اما من فکر می‌کنم که این، یک نعمت بوده و یک نفرین محسوب نمی‌شود. اینکه بدانی به انتهای خط نزدیک شده‌ای، خودش نوعی از آزادی است. زمان خوبی برای تجزیه و تحلیل است. تعداد آن‌ها و سلاح‌های‌شان بیشتر از ماست. باید دیوانه شده باشیم که در چنین ماموریتی که به نوعی خودکشی بوده قدم برمی‌داریم. اما شن و صخره‌های این محل که با هزاران سال جنگ و درگیری آمیخته شده، ما را به یاد خواهند آورد. زیرا از میان تمامی کابوس‌هایی که تاکنون داشتیم، این چیزی است که خودمان انتخاب کرده‌ایم. ما به مانند نفسی که از زمین به بیرون دمیده می‌شود به جلو حرکت می‌کنیم. شور و شوق در قلب ما جریان دارد و تنها یک هدف در برابر ما قرار دارد: ما او (ژنرال شپارد) را خواهیم کشت.”

7. “گروهبان مراقب باش به چه کسی اعتماد می‌کنی…”

شخصیت گوست – بازی Call of Duty Modern Warfare 2 2022

هنگامی که گوست این توصیه را به سوپ مک‌تیویش در ریبوت بازی Modern Warfare 2 محصول سال 2022 بیان می‌کند، نمی‌توانید جلوی فوران احساسات خود را بگیرید. اگرچه گوست سرنوشت متفاوتی را در نسخه ریبوت در پیش‌رو دارد، همه مخاطبین لحظه‌ای که ژانرال شپارد به او خیانت می‌کند را در نسخه اصلی این بازی به یاد می‌آورند.

اعتماد گوست به شپارد در حالی که ماموریت‌های بی‌شماری را با موفقیت برای او به انجام رسانده در نهایت باعث کشته شدنش می‌شود. این نقل قول، ادای احترام به همان لحظه غم‌انگیزی است که سبب شد اشک از چشمان بسیاری از طرفداران این مجموعه سرازیر شود. در حالی که این اتفاق در نسخه ریبوت آن تکرار نمی‌شود، این دیالوگ در اصل معنایی متفاوت برای مخاطب در مقایسه با کاراکترهای بازی در این لحظه به همراه دارد.

6. “هیچ فداکاری، آن قدر بزرگ نیست.”

شخصیت جوزف ترنر – بازی Call of Duty World War 2

یکی از ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call of Duty در جریان یکی از غم‌انگیزترین سکانس‌های این فرنچایز بیان می‌شود. گرافیک خارق‌العاده بازی World War 2 سبب می‌شود تا احساسات چهره ترنر پس از اشاره مجدد به شعار خود مبنی بر اینکه ماموریت باید همیشه در اولویت قرار داشته باشد و سپس تسلیم شلیک گلوله آلمانی‌ها می‌شود بسیار واقع‌گرایانه باشد.

این سکانس که با صداگذاری حرفه‌ای و نویسندگی قدرتمندی همراه شده به یکی از فراموش نشدنی‌ترین لحظات این مجموعه تبدیل می‌شود. گوش دادن به فریادهای دنیلز هنگامی که گروه، ترنر را پشت سرشان در آغوش مرگ رها می‌کنند بسیار دردناک است.

5. “گروه Bravo Six وارد می‌شود.”

شخصیت کاپیتان پرایس – تریلر ریبوت بازی Call of Duty Modern Warfare

این نقل قول همزمان با انتشار تریلر ریبوت بازی Modern Warfare به یکی از نمادین‌ترین و ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call of Duty تبدیل می‌شود. شیوه‌ای که پرایس آن را بر زبان می‌آورد همراه با ضرب‌آهنگ موسیقی و سکانس اکشن پس از آن، از این عبارت یک نقل قول طلایی می‌سازد.

بازگشت مجموعه Modern Warfare و شخصیت کاپیتان پرایس در مرکز آن، لحظه بزرگی برای مخاطبین این مجموعه به شمار می‌رفت. پس از آن، این عبارت به یک میم یا جوک اینترنتی تبدیل شد که در شکل‌ها و استایل‌های متفاوتی به کار برده می‌شود و همین موضوع نیز بر محبوبیت این عبارت افزود.

4. “میسون، اعداد چه معنایی دارند!”

شخصیت جیسون هادسون – بازی Call of Duty Black Ops

این نقل قول ارزشی بسیار بیشتر از یک شوخی اینترنتی مضحک دارد. بخش داستانی بازی Black Ops یکی از بهترین نویسندگی‌ها و عمیق‌ترین خطوط داستانی در میان عناوین این مجموعه را به همراه دارد. پلیر خود را در نقش شخصی به نام الکس میسون یافته که از فراموشی رنج می‌برد و به طور مداوم بی‌هوش شده و اعداد تصادفی را به همراه خاطرات مبهمی می‌بیند که سبب می‌شود با خود فکر کنید این اعداد واقعا چه معنایی دارند.

چنان‌چه بخش داستانی این بازی را تجربه کرده باشید، شما پاسخ این پرسش نمادین را می‌دانید. هم‌چنین می‌دانید که هادسون به طور مداوم درباره آن‌ها از میسون سوال می‌کند و به همین دلیل، این جمله تا این اندازه معروف شده است.

3. “نیازی به قدرتمندترین ملت روی زمین برای ایجاد جنگ جهانی بعدی نیست. تنها اراده یک انسان برای آن کافی است.”

شخصیت ولادمیر ماکاروف – تریلر رونمایی از بازی Call of Duty Modern Warfare 3

ولادمیر ماکاروف بزرگ‌ترین آنتیاگونیست مجموعه بازی Call of Duty محسوب می‌شود. او این نقل قول ترسناک را در جریان تریلر رونمایی از بازی Modern Warfare 3 بر زبان می‌آورد. ماکاروف مغز متفکری در طول سه بازی Modern Warfare بوده که همواره نقشه می‌کشد و به انجام انواع و اقسام اعمال تروریستی دست می‌برد. از جمله منفجر کردن یک کلاهک هسته‌ای تنها به این منظور که سبب شروع جنگ جهانی بعدی شود.

این نقل قول به بهترین شکل وضعیت روانی ماکاروف را تشریح و توصیف می‌کند که حاضر است برای رسیدن به اهداف خود به هر کار دست بزند. او می‌خواهد دنیا را به هرج و مرج کشانده و از کار خود لذت ببرد.

2. “50 هزار نفر قبلا اینجا زندگی می‌کردند. اکنون اینجا به شهر ارواح تبدیل شده است.”

شخصیت کاپیتان مک‌میلان – بازی Call of Duty Modern Warfare

مرحله All Ghillied Up بدون شک محبوب‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین مرحله در عناوین این مجموعه به شمار می‌رود. در این مرحله که گیم‌پلی آن با تمرکز روی مخفی‌کاری دنبال می‌شود، پلیر در نقش کاپیتان پرایس در روزهای ابتدایی که به ارتش ملحق شده قرار گرفته و ارشد خود به نام مک‌میلان را در یک شهر متروکه به نام پریپیات دنبال می‌کند. هدف آن‌ها در این ماموریت، ترور یک رهبر تروریست ملی‌گرای افراطی به نام عمران زاخائف است.

ارشد شما این دیالوگ به یاد ماندنی را هنگامی که در طول شهر روح زده و ساختمان‌های خرابه آن حرکت می‌کنید بر زبان می‌آورد. علیرغم آن که تنها در بخشی از یک مرحله کوتاه در بازی حضور دارد، مک‌میلان به واسطه این نقل قول به یکی از فراموش نشدنی‌ترین شخصیت‌های این فرنچایز تبدیل می‌شود.

1. “یادتان باشد، روسی حرف نزنید.”

شخصیت ولادمیر ماکاروف – بازی Call of Duty Modern Warfare 2

حتی افرادی که گیمر نیز نباشند هم به خوبی با این جمله آشنا هستند. عنوان Modern Warfare 2 در هنگام عرضه به واسطه این مرحله و قرار دادن مخاطب در موقعیتی که باید دست به یک عمل تروریستی مجازی بزند حواشی بسیاری را برای خود ایجاد کرد. در این ابتدای این مرحله، ماکاروف به افراد گروه خود می‌گوید که “روسی حرف نزنید” و پس از آن آتش گلوله خود را به سوی شهروندان بی‌گناه حاضر در یک فرودگاه روسیه‌ای نشانه می‌رود.

وحشت و فریادهای دلخراشی که در ادامه در این مرحله کوتاه اما تاثیرگذار بر صفحه نمایش نقش می‌بندد را به سختی می‌توان با کلمات توصیف کرد. علیرغم تمامی حواشی که این مرحله به همراه داشت، No Russian هم‌چنان به عنوان ماندگارترین دیالوگ‌های مجموعه Call of Duty به حساب آمده و شاید در سال‌های آینده نیز، مورد دیگری نتواند جایگزین آن شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments