#مهسا_امینی

تماشا کنید: تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare II

بازگشت تسک فورس ۱۴۱

استودیو اینفینیتی وارد دقایقی پیش با انتشار یک تیزر کوتاه رسما از تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare II پرده برداشت که بر اساس آن، این عنوان مورد انتظار در ششم آبان ماه پیش‌رو روانه بازار خواهد شد.

اوایل اردیبهشت امسال بود که کمپانی اکتیویژن بلیزارد با همکاری استودیو اینفینیتی وارد در اقدامی غافل‌گیرکننده از لوگو بازی جدید کال آو دیوتی تحت عنوان Call of Duty: Modern Warfare II رونمایی کرد. در کنار این رونمایی مختصر، در حالی که تیم سازنده جزئیات چندان زیادی از بازی به اشتراک نگذاشت و چه بسا تاریخ معرفی کامل این عنوان همچنان در هاله‌‌ای از ابهام قرار دارد، ساعاتی پیش تاریخ عرضه‌ی بازی رسما مشخص شد.

طبق بیانیه‌ی استودیو اینفینیتی وارد، ریبوت کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ در روز ششم آبان ماه سال جاری (برابر با ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی) تقدیم بازیکنان خواهد شد. شرکت اکتیویژن بلیزارد هنوز هیچ اشاره‌ای به پلتفرم‌های هدف بازی نکرده و در حالی که انتشار این اثر برای کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 و همچنین رایانه‌ی شخصی قطعی است، لیکن نمی‌توان با قاطعیت درباره عرضه‌ی آن روی ایکس‌باکس وان و پلی‌‌استیشن 4 اظهار نظر کرد.

تیزر یک دقیقه‌ای منتشر شده از کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲ محیط و گیم‌پلی بازی را به نمایش نمی‌گذارد. با این حال، همان‌طور که پیش‌تر نیز شایعه شده بود، گروه محبوب تسک فورس ۱۴۱ به همراه شخصیت‌های پرطرفداری از جمله کاپیتان جان پرایس، گوست، سوآپ و گز به بازی بازمی‌گردند. تیم سازنده در این باره توضیح می‌دهد:

گروه ضربت ۱۴۱ به همراه یک تیم جهانی و سربازان قدیمی باز‌می‌گردد. این اپراتورها شامل کاپیتان جان پرایس، سایمون “گوست” رایلی، جان “سوپ” مک‌تاویش، کایل “گز” گریک و سرهنگ نیروهای ویژه مکزیک، الخاندرو وارگاس، می‌شوند.

همزمان با انتشار تیزر مزبور، توسعه‌دهندگان تصاویری از آرت‌ورک‌ها با محوریت نمایش شخصیت‌های اصلی بازی منتشر کرده‌اند که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید:

لازم به ذکر است که علی‌رغم تعیین تاریخ انتشار بازی، اکتیویژن بلیزارد همچنان به طور کامل از این عنوان پرده برنداشته است. البته، گزارش‌های متشر شده گویای این موضوع است که، زمان چندان زیادی به معرفی بازی باقی نمانده و استودیو اینفینیتی وارد در روز پنج‌شنبه، ۱۴ خرداد ماه (دوم ژوئن) تیزر کوتاهی برای تعیین تاریخ معرفی کامل منتشر می‌کند.

سپس، در فاصله‌ی کمتر از یک هفته، دومین تریلر بازی در روز هجدهم خرداد (هشتم ژوئن) ارائه می‌شود که شامل اطلاعات مختلفی در خصوص بخش چندنفره و آنلاین، موتور سازنده و ویژگی‌های جدید بازی خواهد بود. یک روز بعد و همزمان با برگزاری نمایشگاه سامر گیم فست، در روز نوزدهم خرداد (نهم ژوئن)، سومین تریلر بازی با محوریت نمایش بخش کمپین و داستانی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. ظاهرا داستان بازی حول مبارزه با کارتل‌های مواد مخدر می‌چرخد.

دقت داشته باشید که به خاطر شکست بازی کال آو دیوتی ونگارد و عملکرد ضعیف عناوین چند سال اخیر این مجموعه، شرکت اکتیویژن برای توسعه‌ی این عنوان از موتور سازنده جدیدی استفاده می‌کند که گویا تغییر و تحول‌ها عظیمی در فرنچایز ایجاد می‌کند؛ به طوری که سازندگان معتقد هستند بازیکنان از پیشرفت‌های بازی شگفت‌زده خواهند شد. از طرفی، به نظر می‌رسد که این اثر به ریشه‌ها و فرمول اصلی فرنچایز پایبند خواهند بود.

در خلال این گفته‌ها، بهتر است بدانید که در کنار کال آو دیوتی مدرن وارفر ۲، شرکت اکتیویژن بلیزارد به همراه استودیوهای زیرمجموعه‌ی خود به خصوص اینفینیتی وارد روی ساخت بازی بتل رویال Call of Duty: Warzone 2 نیز مشغول به کار است. بر اساس اطلاعات در دسترس، این عنوان توسط موتور گرافیکی جدی در دست توسعه قرار دارد و مهم‌تر از همه، ظاهرا برای عرضه در اواخر سال ۲۰۲۲ و یا اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی برنامه‎ریزی شده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare II چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان می‌تواند انتظار هواداران پروپاقرص مجموعه و منتقدها را برآورده کند و یا همچنان با یک اثر ضعیف، تکراری و ناامیدکننده روبه‌رو خواهیم بود؟ شما چه انتظارهایی از این بازی دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا