چیت Call of Duty: Modern Warfare 2 برای نسخه نهایی بازی هم آماده است!

آنتی چیت زنگ‌زده Ricochet

چیت Call of Duty: Modern Warfare 2

چنان که به نظر می‌رسد، چیت Call of Duty: Modern Warfare 2 از همان نسخه بتا توسط افرادی ساخته شده و حال همان تیم آمادگی خود را برای عرضه تقلب در نسخه نهایی این بازی اعلام کرده است.

در واقع وقتی که صحبت از سری Call of Duty باشد، کاملا مشخص است که قطعا چند مورد به ذهن کاربران خواهد رسید؛ واقع‌گرایانه بودن، داستان و مولتی پلیر هیجان‌انگیز، وارزون و چیت! این یعنی هر بازیکنی که چند ماه بخش آنلاین سری Call of Duty را بازی کرده باشد قاعدتا با مسئله دریایی از چیت‌ها و تقلب‌های مختلف در آن خبردار است؛ موردی که هم در بخش‌های مولتی پلیر دیده می‌شود و هم در بتل رویال Warzone.

با این وجود منطقی است که در عنوانی که روزی رکورد تعداد بازیکن بالای ۸۰ میلیون را زده، افرادی وجود داشته باشند که تقلب کنند و سعی داشته باشند تا بدون زحمت و تلاش به هدف خود برسند؛ آن هم طوری که با خرید چیت، بتوانند با یک اسلحه افتضاح هم سریع ۳ گلوله به سر دشمن بزنند و کارش را یکسره کنند. اما نکته قابل توجه اینجاست که وقتی بحث چیترها به میان می‌آید، قاعدتا سازنده باید تلاشی را برای رفع این مشکل انجام داده و یک سیستم آنتی چیت را طراحی کند تا تعداد این افراد به حداقل یا نزدیک به ۰ برسد. این در حالی است که در عنوان Warzone چنین سیستمی چندان هم کاربردی نبود و حتی بین افراد چیتر، هر چند وقت یکبار بازیکنانی که متقلب نبودند نیز بن می‌شدند! تا اینکه سیستم آنتی چیت Ricochet پس از عرضه بازی Call of Duty: Vanguard اضافه شد و عملا همه چیز را آنطور که گفته شده بود، بهتر نکرد.

با این وجود جالب است بدانید که پس از گذشت نزدیک به یک سال از ایجاد تغییرات کلی در بازی Call of Duty: Warzone و ارائه عنوان Vanguard، حال نوبت به بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 رسیده و انتظار می‌رود که حداقل میزان تقلب در سرورهای آن کمتر باشد؛ در حالی که چیت Call of Duty: Modern Warfare 2 از همین نسخه بتا هم ساخته شده و حتی در سرورهای Open Beta، افرادی تقلب می‌کردند!

سازندگان چیت Call of Duty: Modern Warfare 2 برای به گند کشیدن لابی‌های این بازی حاضر هستند

هفته گذشته بود که برای مدتی کوتاه، نسخه بتا عنوان Call of Duty: Modern Warfare 2 در دسترس کاربران قرار گرفت تا لحظاتی را با به صورت رایگان، در بخش چند نفره بازی جدید سری کالاف دیوتی تجربه کنند. با این وجود، افرادی (مثل خود من) شاهد برخی اتفاقات عجیب در زمین بازی بودند که از جمله آن می‌توان به دیده شدن توسط دشمن از پشت دیوار اشاره کرد! این نوع چیت که به اصطلاح Wallhack نام دارد، به فرد متقلب اجازه می‌دهد تا از پشت دیوار شما را ببیند و راحت‌تر تیرش را به اوپراتور بیچاره‌ای که دارید بزند. این چیت که در عنوان Warzone هم وجود دارد و افرادی از آن استفاده می‌کنند، در واقع اولین تقلبی بوده که یک تیم سازنده چیت‌های بازی Call of Duty موفق شده‌اند تا در عنوان Modern Warfare 2 آن را پیاده‌سازی کنند.

تیم Phantom Overlay که مدت‌هاست چیت‌هایی را برای بازی Call of Duty: Warzone عرضه می‌کند، طی این مصاحبه اظهار کرده که همان روز اول انتشار نسخه بتا Modern Warfare 2 آن‌ها موفق شده‌اند تا به راحتی سیستم ضد تقلب بازی را دور بزنند. این امر ثابت می‌کند که سیستم آنتی چیت Ricochet که برای عنوان MW2 هم در نظر گرفته شده، عملا یک نسخه ناکارآمد است که هک کردن و کدنویسی روی آن فرقی با نسخه قبلی که در Warzone هم استفاده می‌شود ندارد و بدین ترتیب، رویای بازی بدون تقلب در لابی‌های Modern Warfare 2 عملا به گور سپرده خواهد شد.

به گفته این سازندگان این تقلب‌ها در کانال تلگرامی Phantom Overlay، چیت Call of Duty: Modern Warfare 2 در حال حاضر کاملا در دسترس است و افراد می‌توانند بدون هیچ مشکلی از آن پس از انتشار نسخه نهایی بازی هم استفاده کنند، بدون اینکه نگران بن شدن اکانت خود باشند! اما نکته قابل توجه اینجاست که آیا اکتیویژن (Activision) و استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) که ناشر و سازنده عنوان MW2 هستند، کاری برای جلوگیری از این حجم از تقلب در بازی خواهند کرد؟ یا اینکه قرار است لابی‌های این بازی را به صورت جهنمی که در آن پس از ظاهر شدن کشته می‌شوید باید تصور کنیم؟

در نظر داشته باشید که این تنها یک تیم سازنده چیت Call of Duty: Modern Warfare 2 بود و سازنده‌های دیگری هم هستند که از همان نسخه بتا، شروع به تقلب در این بازی کرده‌اند. برای مثال، تیم EngineOwning هم در فضای مجازی اعلام کرده که به زودی چیت‌های این بازی را در نسخه نهایی برای کاربران در دسترس قرار می‌دهد و تست‌های آن‌ها روی نسخه بتا، کاملا جواب داده است.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در تاریخ ۶ آبان (۲۸ اکتبر ۲۰۲۲) برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا