برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازی Call of Duty 2024 متخصصان را بازمی‌گرداند

اوج دوباره

بازی Call of Duty 2024 متخصصان را بازمی‌گرداند ۰ ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
بازی Call of Duty 2024

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War، ویژگی که بازی‌های Black Ops را خاص می‌کرد کنار گذاشت و در بازی بعدی کمپانی Treyarch یعنی بازی Call of Duty 2024 شاید این ایده بازگردانده شود.

کمپانی Treyarch نه تنها برای اتمام این بازی عجله داشت و تولید را به جای سه سال، در دو سال به اتمام رساند بلکه کرونا هم همچنین تاثیری منفی بر پخش Call of Duty: Black Ops Cold War گذاشت. این منجر به ساخت بازی‌ای شد که بیش از هر کدام از قسمت‌های قبلی Call of Duty باگ بیشتری داشت، همچنین دارای تعداد نقشه‌های 6v6 بسیار کمتری بود و نتوانست انتظارات طرفداران و منتقدان را برآورده کند. با این حال حذف یکی از بهترین ویژگی‌ها برای بازی مثل Call of Duty: Black Ops Cold War فقط نتیجه یک ساخت بهم ریخته نیست بلکه گروه تولید هم در آن دست داشتند. ویژگی مذکور وجود متخصصان (specialists) در بازی بود.
بسیار شبیه به دوران حرکت پیشرفته سری Call of Duty، سیستم متخصصان هم بین طرفداران تفرقه انگیز بود. گروهی عاشق توانایی های کاراکترها و شخصیت‌ها شدند و از طرفی دیگر بعضی دیگر برای سیستم قدیمی بازی دلتنگ بودند.
با توجه به موفقیت سیستم اپراتورها (Oparators) که جدیدا راه اندازی شده و هدف آن بهترین بودن بازی برای هر دو طرف است، بازگشت متخصصان بعید است. با این حال، این موضوع مایه شرمساری است، زیرا متخصصان به دو عنوان Black Ops شرکت Treyarch افتخار زیادی دادند. امیدواریم بازی Call of Duty 2024 با بازگرداندن متخصصان طرفداران زیادی را خوشحال کند.

فایده متخصصان برای بازی Call of Duty 2024

برای کسانی که با متخصصان آشنا نیستند، آنها اساساً مانند یک نسخه کوچک شده از قهرمانان Overwatch یا Guardians های Destiny عمل می‌کنند. در کنار برخی از داستانها و دیالوگ‌های منحصر به فرد مانند اپراتورهای امروزی، این متخصصان سلاح ها و توانایی های خاص خود را داشتند.

بازیکنان می‌توانستند هر بار یک سلاح یا توانایی را انتخاب کرده و آن را در طول مسابقه شارژ کنند. این منجر به گیم پلی بسیار سرگرم کننده‌ای شد که با سبک معمولی Call of Duty بسیار متفاوت بود، Spectre حملات زیبایی را زنجیره‌وار می زد، Nomad مین های مرگبار ساخته شده از نانو ماشین را راه اندازی کرد و Seraph تفنگ طلایی را از Destiny شلیک می‌کرد.

نه تنها بازیکنان به توانایی کنترل اسلحه خود به بهترین نحو نیاز داشتند، نقشه را یاد گرفته، و بهترین سبک مبارزه را برای خود انتخاب می‌کردند، بلکه همچنین باید این نکته را در نظر می‌گرفتند که حریف هم متخصصین خود را داشت و شناخت بقیه متخصصان هم نیاز بود. کسانی که از این سیستم استقبال کردند، نسبت به عمقی که به بازی اضافه کرد، بسیار خوش بین بودند به همین خاطر بود که سری Black Ops احساس خاصی را به بازیکنان القا می‌کردند.
برای منصف بودن در این داستان، مانند هر چیزی که به Call of Duty مربوط است، نظرات طرفداران بسیار باهم متفاوت بودند. بعضی از بازیکنان از عمق اضافه شده به گیم پلی لذت می‌بردند، زیرا دانستن زمان و مکان استفاده از توانایی‌های متخصص در گیم پلی بازی ضروری بود. بعضی دیگر فقط یک تجربه ساده Call of Duty را می‌خواستند که در آن سلاح ها را ارتقاء داده و بعد به کشتار ادامه دهند و تجربیاتی از این قبیل.

با این حال دلیلی وجود ندارد که هر دو گروه نتوانند از این بازی لذت ببرند مخصوصا با پیشرفتی که امروزه در ساخت بازی‌ها دستیابی شده است. کمپانی Treyarch می‌تواند بازی با متخصصین را به عنوان گیم پلی اصلی در بازی Call of Duty 2024 قرار دهد و در کنار آن مطمئن شود که هر شخصیتی با تعادل در بازی باشد. بعد از مدتی، شخصیت‌هایی که در سیستم حافظه بلند مدت بازی ذخیره نشده‌اند و بازیکنان کمی آنها را انتخاب کرده‌اند حذف شوند.

در حالی که اپراتورها برای سیستم گیم خیلی جالب بودند، اما متخصصان به Black Ops 3,4 جلوه دیگری دادند. در بازی Modern Warfare 2، هیچ فرقی بین Ghost و اپراتوری مثل Fender نیست حتی از لحاظی هم Ghost باید در زمینه‌هایی ورزیده تر باشد مثل ساختن سلاح‌های فی البداهه. مثال‌هایی از این دست می‌توانند اثبات کنند که ایده‌ایی مانند متخصصین می‌تواند در بازی‌هایی مثل Modern Warfare بدرد بخور باشند. از این راه، بازیکنان می‌توانند از متخصصان در بازی‌هایی که Treyarch منتشر می‌کند استفاده کنند و همچنین گیم پلی اصلی هم سر جای خود باشد. هرچند متخصصان برای هر کسی مناسب نیست، اما بازگشت موقتی آنها در بعضی قسمت‌ها می‌تواند به پیشرفت سری بازی کمک می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments