#مهسا_امینی

خرید جدید سونی بالاخره به بار نشست

خالق هیلو در دستان سونی

خرید جدید سونی - بانجی

روند خرید استودیوی بانجی، خرید جدید سونی کامل شده است و حالا استودیویی که فرنچایز هیلو را خلق کرد، عضو جدید خانواده پلی استیشن است.

کمپانی سونی اعلام کرد که حالا پروسه خرید سازنده‌ی بازی Destiny 2 یعنی Bungie به شکل رسمی کامل شده است. سونی این خبر را در اکانت توییتر خود اعلام کرد. با وجود این خرید، سونی هیچ برنامه‌ای برای انحصاری کردن بازی Destiny 2 و یا بازی‌های آینده‌ استودیوی بانجی روی کنسول‌های پلی استیشن را اعلام نکرده است.

پس از اعلام خبر کامل شدن خرید بانجی، رئیس Playstation Studios یعنی آقای هرمن هالست و مدیرعامل بانجی یعنی آقای پیت پرسونز در توییتر اظهاراتی داشتند. آنان گفتند که می‌خواهند بانجی را به بهترین مکانی که یک نفر می‌تواند کار کند، تبدیل کنند و این استودیو تبدیل به مرکزی برای ارائه‌ خلاقیت و تکنیک فوق‌العاده تبدیل شود.

حدود ۲ ماه گذشته سونی اعلام کرد که ممکن است روند خرید استودیوی بانجی تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی طول بکشد.

سونی همچنین در ابتدای پروسه‌ تصاحب بانجی اعلام کرد که استودیو مذکور به صورت خودگردان مدیریت خواهد شد و قرار است در بهتر شدن بازی Destiny 2 کمک کند و این بازی لایو سرویس را گسترش دهد.

جالب است بدانید که اعلام خبر این اتفاق به دور از اظهار نظر‌های عجیب نبوده است. برای مثال اوایل سال جاری میلادی آقای مایکل پچتر گفته که سونی بیشتر از رقمی که اعلام کرده، برای این معامله پول داده است.

همچنین گزارش‌ها نیز حاکی از این هستند که کمپانی مایکروسافت پیش از سونی برای خرید استودیوی بانجی اقدام کرده بود ولی این معامله صورت نگرفت. البته گفته می‌شود که از ۳.۶ میلیارد دلاری که سونی برای خرید بانجی پرداخته، حدود ۱.۲ میلیارد دلار صرفا فقط برای حفظ کارکنان بانجی پس از فروش آن پرداخته است.

نظر شما در مورد خرید بانجی توسط سونی چیست؟ فکر می‌کنید که بازی Destiny 2 و یا حداقل بسته‌های الحاقی آینده آن ممکن است به زودی انحصاری پلی استیشن شوند؟ بازی موردعلاقه شما از استودیوی بانجی کدام بازی است؟ خوشحال می‌شویم که نظر خودتان را در مورد این خبر با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا