تفاوت آیرون هارت و مرد آهنی در فیلم Black Panther 2 کاملا مشخص می‌شود

آیرون من بعدی دنیای سنیمایی مارول؟

تفاوت آیرون هارت و مرد آهنی در فیلم Black Panther 2 کاملا مشخص است

شاید پیش از تماشای فیلم Black Panther 2 یکی از سوال‌های طرفداران درباره تفاوت آیرون هارت و مرد آهنی باشد، در حالی که جواب آن کاملا درباره نقش ریری ویلیامز (Riri Williams) خواهد بود.

از زمان رفتن شخصیت مرد آهنی (Iron Man) از دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe)، بسیاری از طرفداران به دنبال این بودند که بدانند بالاخره چه زمانی قرار است تا دوباره شاهد این کاراکتر باشند. به هر حال در دنیای ابرقهرمانی هرچیزی ممکن است و زنده کردن مجدد مرد آهنی، کاری نیست که به هزار و یک روش از دسن استودیو مارول برنیاید. با این وجود، اخیرا جدای از ماجرای تمام شدن راه تونی استارک و احتمال بازگشت او، مورد تازه‌ای پیدا شده که نظر طرفداران را به خود جلب کرده است.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever اثری است که امروز بالاخره اکران می‌شود و طرفداران مرد آهنی، قرار است تا در آن شاهد یکی از شاگردان نخبه تونی استارک (Tony Stark) از جهان کمیک بوکی باشند که آن هم زره آهنی می‌پوشد و با دشمنان مبارزه می‌کند. ریری ویلیامز در داستان‌های کمیک بوکی، شخصیتی بود که خیلی علاقه داشت مثل تونی استارک یک زره آهنی بسازد و نبوغ خود را در علوم مهندسی نشان دهد. با این حال جالب است بدانید کسی که به او آموزش می‌داد که چگونه زره خود را پیشرفت دهد و به عنوان یک ابرقهرمان فعالیت کند، تونی استارک بود! کسی که اکنون در دنیای سینمایی مارول حاضر نیست و همین موضوع باعث می‌شود تا ریری ویلیامز در MCU با پیشینه متفاوتی معرفی شود.

تفاوت آیرون هارت و مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول

در واقع اینکه مرد آهنی از همان ابتدای شروع ماجرای ریری ویلیامز و ساختن اولین زره او، به سراغ این دختر ۱۵ ساله می‌رود تا به او در طراحی و پیشرفت کارش کمک کند، باعث شده تا طرفداران همیشه آیرون هارت را دنباله‌رو آیرون من بدانند. البته اینکه ریری در دنیای سینمایی مارول هم از تونی استارک ایده ساخت زره خود را گرفته، موردی کاملا اجتناب‌ناپذیر خواهد بود، ولی نکته قابل توجه اینجاست که تفاوت آیرون هارت و مرد آهنی در MCU خیلی بیشتر از جهان کمیک خواهد بود؛ طوری که شاید نتوان او را دنباله‌رو استارک دانست!

با این حال باید گفت که بیشترین تفاوت بین ریری ویلیامز و تونی استارک در شخصیت و نقش آن‌ها در داستان خواهد بود. به گفته یکی از اعضای تیم جلوه‌های ویژه استودیو مارول (که روی پروژه Black Panther 2) کار می‌کرده، به نظر می‌رسد که ریری در این داستان قرار است تا نقشی شبیه به تی چالا (T’Challa) در فیلم Captain America: Civil War داشته باشد؛ طوری که برای مثال تی چالا بین مرد آهنی و کاپیتان آمریکا (Captain America) ایستاد و نقشی خنثی داشت. این نشان می‌دهد که ریری واقعا فرد یک‌دنده‌ای نیست که فقط به دنبال هدف خود باشد، بلکه سنجیده‌تر عمل می‌کند و حتی ممکن است جان دشمن خود را برای اینکه او می‌تواند بهتر باشد نجات دهد!

شاید بتوان گفت که به جز نابغه بودن و پوشیدن زره آهنی، شباهت دیگری هم بین ریری ویلیامز و تونی استارک وجود ندارد. برای مثال می‌توان از دلیل ابرقهرمان شدن آن‌ها شروع کرد؛ طوری که استارک پس از گیر افتادن در غار به فکر چنین کاری افتاد، اما ریری ویلیامز صرفا برای خوب بودن این کار را انجام می‌دهد و جان خود را به خطر می‌اندازد. همچنین در نظر داشته باشید که ریری هرگز یک میلیاردر نیست که مثل تونی چندین و چند نسخه زره مختلف برای خود بسازد، در نتیجه باید تلاش کند و در فیلم می‌بینیم که به طریقی راه خود را به واکاندا رسانده تا از تکنولوژی آن‌ها برای ساخت ابزار خود کمک بگیرد.

فیلم Black Panther 2 امروز، پنجشنبه ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) اکران خواهد شد و برای تماشای نسخه بلوری آن، باید تا حداقل دو ماه دیگر صبر کنیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا