برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت های جانبی ابرقدرت
1%
  • 0/10

بررسی شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه های تمام دوران‌ها

کارکترهای فرعی اما محبوب

بررسی شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه های تمام دوران‌ها ۴ ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در برخی از انیمه‌ها، شخصیت‌های جانبی به تصویر کشیده می‌شوند که سطح قدرت و میزان هوششان، همواره طرفداران را حیرت زده می‌کند. از این رو، ما نیز در ادامه ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه های تمام دوران‌ها می‌پردازیم.

در انیمه‌هایی که تا به امروز ساخته شده‌اند، شخصیت‌های قدرتمند و بسیار باهوشی به تصویر کشیده شده‌اند که همواره بینندگان خود را حیرت زده می‌کنند. اینگونه به نظر می‌رسد که در بسیاری از انیمه‌ها، قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان، دارای قدرت‌های نامحدودی هستند که در طول خط داستانی انیمه، رشد و توسعه نیز پیدا می‌کنند. اما با این حال، قهرمان و شخصیت‌های اصلی داستان، تنها کارکترهایی نیستند که قدرت و یا هوششان در سطح بسیار بالایی قرار دارد؛ شخصیت‌ های جانبی ابرقدرت در انیمه‌ ها نیز گاهی به گونه‌ای به تصویر کشیده می‌شوند که قدرتشان با قهرمان داستان می‌تواند برابری کند.

کارکترهای فرعی در داستان‌ها به طور معمول، سطح قدرتشان در حدی است که در ابتدای داستان به بینندگان نشان دهند قهرمان داستان برای موفقیت چقدر نیاز به رشد دارد. شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه ها به طور معمول، در داستان‌های اکشن حضور پیدا می‌کنند و اغلب، در پایان نبردها ظاهر می‌شوند زیرا که توانایی‌های آن‌ها، همان چیزی است که برای پایان بخشیدن به یک نبرد طاقت فرسا و طولانی نیاز است. این کارکترها در بیشتر موارد، از محبوبیت بسیار زیادی نیز برخوردار هستند و موفق به جذب طرفداران بی شماری در سراسر جهان می‌شوند. جالب است بدانید که برخی از آن‌ها، از قهرمان و شخصیت اصلی داستان هم شناخته شده تر هستند. بر همین اساس، ، ما نیز در ادامه ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه های تمام دوران‌ها می‌پردازیم. توجه داشته باشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

Karma Akabane (Assassination Classroom)

کارکتر «کارما آکابانه» (Karma Akabane) یکی از برجسته ترین شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه بسیار جذاب و دیدنی شناخته شده با نام «کلاس ترور» (Assassination Classroom) به شمار می‌رود. این کارکتر، از سطح هوشی بسیار بالایی برخوردار است که با دیگر دانش آموزان این کلاس اختلاف بسیار زیادی دارد. این کارکتر، اولین دانش آموز کلاس 3-E بود که توانست نقطه ضعفی در «کورو سنسه» (Korosensei) پیدا کند و به همین خاطر نیز، حتی قبل از قهرمان و شخصیت اصلی داستان، موفق شد به معلمشان آسیب وارد کند. شخصیت کارما به گونه‌ای طراحی شده است که موقعیت را همواره با دقت تحت نظر قرار می‌دهد و رفتارهای دیگر انسان‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. او از کوچکترین نقاط ضعفی که در مخالفانش وجود دارد، در ضعیف ترین حالتشان، برای آسیب رساندن به آن‌ها استفاده می‌کند و اینگونه همواره، برتری خود بر آن‌ها را حفظ می‌کند. برخلاف بسیاری از همکلاسی‌هایش، اگر کارما در داستان این انیمه به درستی به چالش کشیده می‌شد، به طور قطع، می‌توانست موفق شود.

Itachi Uchiha (Naruto)

ایتاچی اوچیها با وجود سن کم خود، از بینش و خرد بی نظیری برخوردار بود و به دلیل آنکه تراژدی که یک جنگ می‌توانست با خود به همراه داشته باشد را می‌دید، تصمیم گرفت تا نجات دهکده مخفی برگ و جهان شینوبی‌ها را در اولیت قرار دهد. با گذشت زمان، استعداد و مهارت‌های شگرف او، توجه سران دهکده را به خود جلب کرد و به این ترتیب، در سن نوجوانی، به جوانترین عضو آنبو بلک آپس کونوهاگاکوره (Konohagakure’s Anbu Black Ops) تبدیل شد؛ اما متاسفانه، پیوستن او به این گروه، درست در زمانی رخ داد که قبیله اوچیها، پس از حمله هیولای نه دم، به صورت فزاینده‌ای از دیگر قبیله‌های دهکده جدا شده بود و بر طبق قوانین آن‌ عمل نمی‌کرد. با افزایش مخالفت‌ها و ترس از شورش این قبیله بر علیه دهکده مخفی برگ، سران آن تصمیم گرفتند تا همه اعضای قبیله را قتل عام کنند تا از بروز کودتای احتمالی جلوگیری کنند. اجرای این حمله که توسط دانزو شیمورا (Danzo Shimura) سازماندهی شده بود، به ایتاچی اوچیها سپرده شد. او نیز تصمیم گرفت تا جان همه اعضای قبیله، من جمله پدر و مادر خود را بگیرد تا بتواند برادر کوچکترش، یعنی ساسوکه اوچیها را نجات دهد. پس از انجام این ماموریت، ایتاچی به عنوان جاسوس کونوهاگاکوره به آکاتسوکی (Akatuski) پیوست و همه این‌ها در حالی بود که مخفیانه از برادر کوچکترش در برابر دانزو محافظت می‌کرد.

Erina Nakiri (Food Wars: Shokugeki no Soma)

کارکتر شناخته شده با نام «ارینا ناکیری» (Erina Nakiri) یکی دیگر از شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه بسیار جذاب و سرگرم کننده Food Wars: Shokugeki no Soma می‌باشد که از همان بدو تولد، با استعداد بوده است. این کارکتر که از قدرت شناخته شده با نام «زبان خدا» (God Tonguee) نیز بهره برده است، توانایی این را دارد در هر غذایی که امتحان می‌کند، نه تنها با یک بار چشیدن آن، همه مواد غذایی بکار گرفته شده در آن را از یکدیگر تشخیص دهد، بلکه حتی می‌تواند کیفیت این موارد را نیز بسنجد. همین مسئله باعث شده است که او در رابطه با موارد غذایی که انتخاب می‌کند، بسیار محتاطانه عمل کند و به همین خاطر نیز، دستور العمل‌های غذایی او، همواره بسیار بی نقص هستند. علاوه بر این استعداد ذاتی‌اش، تعصبات خاص پدر ارینا، او را به سمت کمال گرایی سوق داده است. به این ترتیب، او با وجود آنکه تنها یک نوجوان است، اما برای بهتر شدن به قدری تمرین داشته است که از همان سن، به اندازه یک استاد در کارش موفق است.

Son Hak (Yona of the Dawn)

داستان انیمه زیبای و دیدنی “Yona of the Dawn” در رابطه با دختری است که در پی چهار جنگجوی اژدها می‌باشد تا از او محافظت کنند. او قصد دارد به کمک این جنگجویان، قلمرویش را دوباره به دست آورد. اما با این حال، او از همان ابتدای داستان نیز، فردی را در کنارش داشت که می‌توانست به او در رسیدن به همه اهدافش کمک کند. کارکتر «سون هاک» (Son Hak) با وجود آنکه یک جنگجوی اژدها نیست، اما با این حال، بدون شک، توانایی‌هایش در همان سطح قرار دارد. نکته جالبی که وجود دارد این است که او حتی از برخی از آن‌ها، قوی تر و چابک تر نیز است. این کارکتر زمان زیادی از عمرش را صرف محافظت از یونا کرده است. هاک، با وجود آنکه از خطرات کاری که انجام می‌دهد به خوبی آگاه است، اما با این حال، بدون داشتن هیچ مشکلی، به هر قیمتی حاضر به محافظت از یونا است. به علاوه همه این‌ها، هاک از مهارت‌های رزمی فوق العاده چشمگیری نیز برخوردار است.

Lord Death (Soul Eater)

در انیمه جذاب و دیدنی “Soul eater”، کارکتر شناخته شده با نام “Lord Death”، یکی دیگر از بهترین شخصیت های جانبی ابرقدرت در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. جالب است بدانید که این کارکتر در ابتدای داستان، تنها به عنوان یک کاریکاتور احمقانه از Grim Reaper به نظر می‌رسید. او همواره می‌خندد و به نظر می‌رسد که خالصانه دوست دارد تا پیشرفت دانش آموازن را در آکادمی خود ببیند. اما با پیش رفتن داستان، مشخص شد که این کارکتر در واقع، تجسم خود مرگ است و بنابراین، قدرتمندترین شخصیت انیمه Soul Eater است. این کارکتر به قدری توانمند و قوی است که «سلاح‌ها» (Weapons)، به صورت فشرده‌ای آموزش می‌بینند تا زرادخانه لرد دث، به عنوان «داس مرگ» (Death Scythe) بکار گرفته شوند. او در طول زندگی پایان ناپذیر خود، سلاح‌های بی شماری را بکار گرفته است و با توجه به تجربیاتی که در طول زندگی کسب کرده است، به صورت بسیار ماهرانه‌ای، در مقابل دشمنان خود قرار می‌گیرد و با آن‌ها  برخورد می‌کند.

Satsuki Kiryuin (Kill La Kill)

کارکتر شناخته شده با نام «ساتسوکی کیریوین» (Satsuki Kiryuin) در انیمه فوق العاده شگفت انگیز Kill La Kill، رئیس شورای دانش آموزی آکادمی Hannooji و دارنده دومین “Kamui” می‌باشد. این کارکتر از ذهنیت نظامی و استراتژیکی بسیار چشمگیری برخوردار است و به همین خاطر نیز، به صورت ماهرانه‌ای، قادر به برنامه ریزی یک کودتا برای سرنگونی مادرش، «راگیو کیریوین» (Ragyo Kiryuin) بود. توانایی رهبری او نیز در سطحی قرار دارد که بینندگان خود را حیرت زده کرده بود. این کارکتر، علاوه بر دانش نظامی فوق العاده‌ای که دارد، به عنوان یکی از با مهارت‌ترین جنگجویان این انیمه نیز، شناخته شده است. این کارکتر در تمام طول عمر زندگی‌اش، برای پوشیدن کاموی خود، آموزش دیده است. به این ترتیب، مهارت‌های جنگی او نیز به صورت واضحی در مبارزاتش مشاهده می‌شود. درست است خواهر او، «ریوکو ماتوی» (Ryuko Matoi) که قهرمان و شخصیت اصلی داستان نیز است، پیوند بهتری با کاموی خود دارد، اما با این حال، مهارت‌های رزمی و ذهنیت نظامی ساتسوکی را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت چون در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

Shinjuro Rengoku (Demon Slayer)

خانواده رنگوکو در انیمه شیطان کش، نسل هاست که ردای هاشیرای شعله را به تن دارند. اشتیاق کیوجورو (Kyojuro) به هنرش را می‌توان در تک تک حرکات او مشاهده کرد. اطلاعات زیادی در رابطه با شینجورو رنگوکو، پدر کیوجورو، که زمانی به عنوان هاشیرای شعله شناخته شده بود، در دسترس نیست. اما با این حال، مسلم است که به دست آوردن این عنوان به هیچ وجه کار راحتی نیست و از همین رو، واضح است که این کارکتر برای رسیدن به چنین مقامی، سختی‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است و توانایی‌های خود را به سطح بسیار بالایی رسانده است؛ به همین ترتیب، این کارکتر، به طور قطع، در لیست قویترین هاشیراهای انیمه شیطان کش نیز قرار می‌گیرد. او از قدرت فوق العاده شگفت انگیزی برخوردار بود که تنها افراد معدودی توان مقابله کردن با آن را داشتند. تماشای  قدرت ویرانگر او در طی مبارزه آخری که با یکی از شیاطین رده بالا داشت، بسیار نفس گیر بود زیرا قدرت آن‌ها کم و بیش، با یکدیگر برابری می‌کرد.

Tomura Shigaraki (My Hero Academia)

کارکتر شناخته شده با نام «توکورا شیگاراکی» (Tomura Shigaraki)، در انیمه My Hero Academia یک شخصیت فوق العاده انتقام جو است که قدرتش، از نفرتی که درون روحش احساس می‌کند، نشات گرفته است. او در کودکی، مورد آزار و اذیت پدرش قرار گرفته است. به علاوه احساس گناه قتل عام کل خانواده‌اش نیز باعث شده است که قدرت او به گونه‌ای باشد که تنها با یک لمس، هر چیزی را به نابودی بکشاند. در حال حاضر، این کارکتر به عنوان جانشین All For One، قدرت بیشتری را نیز به دست آورده است. او نه تنها ماه‌ها به صورت پیاپی با «گیگانتوماچیا» (Gigantomanchiya) مبارزه می‌کند، بلکه توسط «دکتر گارکی» نیز همواره مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا «کویرک‌» (Quirk) های جدید و قدرتمندتری را نیز به دست بیاورد. توانایی این کارکتر در سطحی قرار دارد که شکست ناپذیر به نظر می‌رسد. عزم او برای خلاص شدن از شر هر چیزی که از آن متنفر است، بسیار قوی است که همین مسئله باعث شده است هیچگاه متوقف نشود و همواره قدرت‌های خود را توسعه ببخشد.

Levi Ackerman (Attack on Titan)

همه ما می‌دانیم که لیوای آکرمن (Levi Ackerman) بدون شک، کشنده ترین شخصیت حمله به تایتان به شمار می‌رود. او یکی از اعضای بسیار مهم و کلیدی دسته پیشاهنگ و رهبر جوخه عملیات ویژه است که مهارت‌های رزمی خارق العاده‌اش، از همان ابتدای حضورش در داستان، مورد توجه بینندگان سراسر جهان قرار گرفت. لیوای نیز که یکی دیگر از اعضای قبیله آکرمن است، به دلیل توانایی‌های فیزیکی شگفت انگیزی که دارد، مانند قدرت بدنی، سرعت عمل، و مهارت ویژه در استفاده از تجهیزات مانور سه بعدی، شناخته شده است. او پس از همه اتفاقاتی که از سر گذرانده است، اراده تزلزل ناپذیری در از بین بردن همه تایتان‌ها و دشمن انسان‌های درون دیوارها، از خود نشان می‌ دهد و در این راه حاضر است دست به هر کاری بزند. به علاوه، ذهن استراتژیک و انگیزه او، از دیگر دلایلی هستند که باعث شده‌اند او به یکی از محبوب‌ترین کارکترهای فراموش نشدنی نیز در این داستان تبدیل شود.

Ryoumen Sukuna (Jujutsu Kaisen)

ریومن سوکونا (Ryomen Sukuna) در انیمه جوجوتسو کایسن که توسط بزرگترین و قدرتمندترین جادوگران مدرسه جوجوتسو شکست خورده بود، اکنون به عنوان پدر ارواح نفرین شده شناخته می‌شود که تناسخش قریب الوقوع است. یوجی ایتادوری یکی از انگشتان او را به صورت تصادفی، قورت داد و به این ترتیب تجسم روح این کارکتر درون او به وجود آمد. این کارکتر ظاهری ترسناک با چهار دست و دو صورت دارد. نگرش غیرعادی او به دنیا و رفتارهایی که از خود نشان می‌دهد، همگی باعث شده‌‌اند که او به یکی از دوست داشتنی‌ترین شخصیت منفی‌های دنیای انیمه تبدیل شود. این کارکتر فوق العاده‌ باهوش است و می‌تواند به هر نوعی که می‌خواهد ذهن افراد را دستکاری کند. سوکونا به قدری قدرتمند است که حتی قادر است ماهیتو را نیز تنها در چند ثانیه شکست دهد. لازم به ذکر است که ماهیتو، شخصیت ضد قهرمانی است که تا به حال، چند تن از قدرتمندترین جادوگران داستان این انیمه را به بدترین شکل ممکن به قتل رسانده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments