مقایسه انیمه شیطان کش
1%
  • 0/10

مقایسه انیمه شیطان کش با مانگا

سردرگمی خوانندگان مانگای شیطان کش

مقایسه انیمه شیطان کش با مانگا ۲۶ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

مانگای شیطان کش (Demon Slayer) یکی از بهترین مانگاهایی به شمار می‌رود که تا به امروز نوشته و طراحی شده است. با این حال، در برخی از موارد، انیمه شیطان کش نسبت به مانگای آن عملکرد بهتری داشته است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به مقایسه انیمه شیطان کش با مانگای آن می‌پردازیم.

شیطان کش (Demon Slayer) یکی دیگر از بزرگترین و بهترین انیمه‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. قسمت اول این انیمه با به قتل رسیدن اعضای خانواده تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado)، به بدترین شکل ممکن، توسط یک شیطان، آغاز می‌شود. در این کشتار، تنها خواهرش می‌تواند زنده بماند اما او نیز خود، پس از این حمله، به یک شیطان تبدیل می‌شود. اگرچه برخی از قسمت‌های این انیمه فضایی آرام و یا بیشتر غمگین دارند تا رشد شخصیتی قهرمان و شخصیت اصلی داستان را بتواند بهتر نشان دهد، اما در واقع، این داستان در رابطه با نبردهای وحشتناکی بین سپاه شیطان کش‌ها و شیطان‌هایی است که در مسیرشان قرار می‌گیرند. در این نبردها، گاهی شخصیت‌های اصلی، و گاهی نیز، کارکترهای منفی و شرور داستان، به صورتی دردناک جان خود را از دست می‌دهند. تماشای بسیاری از سکانس‌های مربوط به این نبردها، برای هر سنی مناسب نیست. به علاوه، لازم به ذکر است که دیدن همه این کشتار و خونریزی‌ها، با وجود جلوه‌های بصری و موسیقی‌های نمادین متن، ممکن است برای بزرگسالان نیز خوشایند نباشد. با وجود آنکه مانگای شیطان کش، یکی از بهترین مانگاهایی به شمار می‌رود که تا به امروز نوشته و طراحی شده است اما با این حال، همه ما می‌دانیم که انیمه این داستان منجر به موفقیت آن شد. از طرفی، در برخی از موارد نیز، انیمه شیطان کش نسبت به مانگای آن عملکرد بهتری داشته است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به مقایسه انیمه شیطان کش با مانگای آن می‌پردازیم.

سبک هنری انیمه بهتر از مانگا است.

همه ما می‌دانیم که Gotouge مانگاکای فوق العاده شگفت انگیزی است. خلاقیت و توانایی بی حد و حصر این مانگاکا در همه آثار او به وضوح قابل مشاهده است. با این حال، انیماتورهای انیمه Demon Slayer نیز کسانی هستند که در استودیو Ufotable کار می‌کنند. این انیماتورها، به دلیل استعداد و مهارت‌هایشان شناخته شده‌اند و از شهرتی جهانی برخوردارند و به همین خاطر نیز، زمانی که قسمت اول انیمه شیطان کش منتشر شد، نه تنها بینندگان، بلکه کسانی هم که مانگای آن را مطالعه کرده بودند به این واقعیت اعتراف کردند که زیبایی انیمیشن و سبک هنری انیمه، آن‌ها را حیرت زده کرده است. خطوط پررنگ، رنگ‌های چشم نواز و کادربندی زیبا، همگی در زیبایی بصری این انیمه نقش بسزایی ایفا کرده‌اند. هر فریم از این انیمه، همانند یک اثر هنری جداگانه به نظر می‌رسد و به همین خاطر نیز، سبک هنری آن به عنوان یک شاهکار تلقی می‌شود.

انیمه شیطان کش دارای برخی از بهترین انیمیشن‌هایی است که تا به حال در یک انیمه دیده شده است.

استودیو Ufotable یکی از شناخته شده ترین استودیوهای ژاپن به شمار می‌رود که توانایی انیماتورهای آن، مورد تحسین درصد بسیار زیادی از منتقدان سراسر جهان قرار گرفته است. در انیمه شیطان کش، نبردی وجود دارد که تانجیرو در مقابل شیطان شناخته شده با نام “کیوگای” قرار می‌گیرد. کیوگای توانایی چرخاندن اتاق‌های عمارت خود را دارد که دنبال کردن این نبرد در مانگا را برای بسیاری از مخاطبان سردرگم کننده کرده بود. با این حال، انیماتورهای این استودیو، مدل‌های سه بعدی را با انیمیشن دو بعدی ترکیب کرده بودند تا بتوانند مبارزه را به گونه‌ای چشم نواز به تصویر بکشند. انیمیشن این مبارزه به قدری خوب ساخته شده بود که حتی Gotouge، مانگاکای این اثر نیز اعتراف کرده بود که پس از دیدن آن اشک ریخته است.

دنبال کردن مبارزات در انیمه بسیار راحت تر است.

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه انیمه شیطان کش با مانگا باید به آن پرداخت، راحتی دنبال کردن مبارزات در انیمه است که برخلاف مانگا، بینندگان را سردرگم نمی‌کند. با وجود آنکه طراحی این صحنه‌های نبرد در مانگا نیز بسیار چشمگیر و خیره کننده هستند، اما بسیاری از کسانی که آن را مطالعه کرده‌اند بر این باورند که دنبال کردن صحنه‌های نبرد در مانگا، به دلیل پیچیدگی مبارزات و قدرت‌های متنوع کارکترها، می‌تواند کمی گیج کننده باشد. از طرفی، مسئله زمان نبردها نیز مطرح است که خوانندگان نمی‌توانند تشخیص دهند این مبارزات چقدر طول می‌کشد. این مسئله به طور قطع می‌‌تواند برای خوانندگان مانگا، تجربه‌ ناخوشایندی را به وجود آورد؛ که البته این مسئله در رابطه با مانگای دیگر انیمه‌ها نیز صدق می‌کند. به همین خاطر نیز، تماشای تمامی این مبارزات در انیمه شیطان کش، بدون شک می‌تواند خوشایندتر و چشم نوازتر از مانگای آن باشد.

صداگذاری انیمه

ممکن است مطرح کردن نکته صداگذای بسیار منصفانه نباشد؛ به خصوص در رابطه با مانگای انیمه شیطان کش که داستانی دیالوگ محور به شمار می‌رود و به همین خاطر نیز، مطالعه مانگای آن، به هیچ عنوان کار دشواری نیست. اما با این حال، بسیاری از طرفداران بر این باورند که برخی از ضرباتی که در حین نبردها به کارکترها وارد می‌شوند، بدون داشتن صداهایی که  تنها در انیمه آن شنیده می‌شوند، به طور قطع، نمی‌توانند همان میزان از تاثیرگذاری را داشته باشند. همچنین، بسیاری از دیالوگ‌هایی هم که کارکترهای داستان به زبان می‌آورند، با وجود احساساتی صدای صداپیشگان انیمه، می‌توانند بر بینندگان خود تاثیر قابل توجهی بگذارند که مسلم است این امر در رابطه با هیچ مانگایی صدق نمی‌کند. در نظر داشته باشید که مهارت صداپیشگان ژاپنی از شهرتی جهانی برخوردار است.

قسمت نوزدهم انیمه شیطان کش

یکی دیگر از مواردی که در مقایسه انیمه شیطان کش با مانگا باید به آن پرداخت، قسمت نوزدهم انیمه است.  این قسمت از انیمه که در طی آن، تانجیرو در مقابل Rui قرار می‌گیرد، همانند یک بازی بصری است که برای بینندگان این امکان را فراهم می‌کند تا شاهد یکی از درخشان ترین صحنه‌های مبارزه در تاریخ انیمه‌های شونن باشند. جلوه‌های بصری، صداگذاری و موسیقی، همه و همه در سطحی قرار دااشتند که همه بینندگان خود را حیرت زده کرده بود. بسیاری از طرفداران این داستان فوق العاده شگفت انگیز بر این باورند ک نبردی که در قسمت نوزدهم این انیمه به تصویر کشیده شد، با اختلاف بسیار زیادی بهتر از چیزی بود که مانگا سعی در نشان دادن آن داشت.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

26 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments