بهترین انیمه های قرن 21
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های قرن 21

انیمه‌هایی که باعث شناخته شدن این صنعت شدند.

معرفی و بررسی بهترین انیمه های قرن 21 ۴۳ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ مقالات انیمه کپی لینک

از سال دوهزار و یک تا به امروز، انیمه‌های بسیاری ساخته شده‌اند که برخی از آن‌ها به صورت بی سابقه‌ای در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مورد استقبال طرفداران بی شماری قرار گرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی دوازده مورد از بهترین انیمه های قرن 21 می‌پردازیم.

رسانه انیمه از همان ابتدا، با استقبال مردم ژاپن روبه‌رو بوده است و محبوبیت بسیار زیادی داشته است. اما با این حال، از سال دوهزار و یک به بعد، این رسانه به تدریج، در دیگر نقاط جهان نیز، به ویژه کشورهای شرقی، شناخته شد. سپس با انتشار انیمه‌هایی همچون حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan)، شیطان کش (Demon Slayer) و جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)، رسانه انیمه در کشورهای غربی نیز موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شد و اکنون به یکی از پرطرفداترین و محبوب ترین رسانه‌های تصویری تمام دوران‌ها تبدیل شده است. به این ترتیب، با وجود آنکه در قرن بیست و یکم، انیمه‌های بسیار زیادی ساخته شده‌اند، اما برخی از آن‌ها به صورت بی سابقه‌ای در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مورد استقبال طرفداران بی شماری قرار گرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی دوازده مورد از بهترین انیمه های قرن 21 می‌پردازیم.

Code Geass (2006)

انیمه کد گیاس یکی از بهترین انیمه‌ های قرن 21 به شمار می‌رود که به صورت گسترده‌ای در جهان، به خاطر سیستم قدرتی کارکترهای آن، سکانس‌های اکشن جذاب و داستان سرایی باورنکردنی و یکی از بهترین پیچش داستانی در انیمه های تمام دوران‌ها شناخته شده است. داستان این انیمه در رابطه با یک شاهزاده جوان تبعیدی نابغه به نام Lelouch Lamperouge است که قدرت گیاس (Geass) را به دست می‌آورد. او با استفاده از این قدرت می‌تواند اعمال مردم را کنترل کند. به این ترتیب هر دستوری که بدهد بی چون و چرا اجرا می‌شود. این کارکتر در ادامه داستان، شورشی را برعلیه امپراطوری مقدس بریتانیا رهبری می‌کند. هدف او گرفتن انتقام مرگ مادرش و ایجاد دنیایی بهتر با قوانین جدیدی برای خواهرش نانالی (Nunnally) است تا او بتواند در آرامش و با خوشحالی زندگی کند. روند داستان این انیمه به گونه‌ای است که شما را نسبت به هر کارکتری به شک می‌اندازد، جوری که شما نمی‌توانید پی ببرید کدام کارکتر نقش مثبت است و در رابطه با همه چیز حق دارد و کدام یک نقش منفی است که هیچ حقی ندارد. به علاوه همه این‌ها، ثانیه‌های پایانی این داستان نیز به صورت بسیار افسانه‌ای ساخته شده‌اند.

Nana (2006)

نانا یکی از بهترین انیمه‌ های قرن 21 است که در ژانر شوجو ساخته و طراحی شده است. داستان این انیمه به قدری شگفت انگیز است که دیدن آن به همه علاقه‌مندان دنیای انیمه پیشنهاد می‌شود؛ چه کسانی که به مضامین عاشقانه علاقه دارند و چه کسانی که، به طور معمول، از دیدن این ژانر لذت نمی‌برند! داستان این انیمه در رابطه با دو شخصیت زن به نام نانا (Nana) است که در ظاهر بسیار متفاوت از همدیگر به نظر می‌رسند اما رفته رفته به یکی از نزدیکترین دوستان هم تبدیل می‌شوند. این دو کارکتر، در ابتدای داستان، هیچ شناختی از همدیگر ندارند اما به طرز عجیبی در موقعیت‌های مشابهی قرار می‌گیرند که در نهایت، همین مسئله، باعث نزدیک شدن این دو به همدیگر می‌شود. نکته جالب در رابطه با این انیمه، اتفاقات غیر منتظره‌ای است که در طول آن رخ می‌دهد. بر اساس این اتفاقات، هیچ چیز در داستان، آنطور که بینندگان انتظارش را دارند به پایان نمی‌رسد زیرا که تصمیماتی که دو قهرمان و شخصیت‌های اصلی داستان برای زندگی‌هایشان می‌گیرند، به نتایج بسیار متفاوتی ختم می‌شوند. داستان این انیمه بسیار واقع گرایانه است.

Death Note (2006)

بیشتر از 15 سال از انتشار اولین قسمت انیمه هیجان انگیز و روانشناختی Death Note می‌گذرد. خط داستانی این انیمه شگفت انگیز به قدری جذاب و دیدنی بود که در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شد. بسیاری از طرفداران دنیای انیمه بر این باورند که هنوز هم هیچ انیمه دیگری نتوانسته است از خط داستانی دفترچه مرگ هوشمندانه‌تر عمل کند. داستان این انیمه در رابطه با یک شینیگامی (خدای مرگ) است که می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیرد و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه می‌کند. همه این‌ها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. داستان از جایی آغاز می‌شود که یکی از این دفترچه‌ها به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایده‌آلی که در ذهنش دارد بسازد.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009)

انیمه کیمیاگر فلزی: برادری (Fullmetal Alchemist: Brotherhood) یک نسخه بازسازی شده از انیمه‌ای است که پس از چند قسمت، دیگر بر طبق مانگا پیش نرفت و خط داستانی جدیدی را در پیش گرفت. این اقتباس جدید، وفاداری بیشتری به مانگا دارد و کامل‌تر نیز است. هر دو نسخه آن هم طرفداران زیادی دارند و در سرتاسر جهان به معروفیت زیادی دست پیدا کردند. این داستان در رابطه با دنیایی سورئال است که در آن علم کیمیاگری، علمی واقعی است که توسط انسان‌ها، به کار گرفته می‌شود. یک دولت فاسد قصد دارد تا از طریق آن، تمام جهان را به آرامی تحت سلطه خود دربیاورد. انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood حول محور برادرانی با نام‌های اد (Ed) و ال (Al) است که آزمایش‌های کیمیاگری خود را تا حد زیادی پیش می‌برند و همین هم در نهایت منجر به از دست دادن قسمت‌هایی از بدنشان می‌شود. به همین خاطر نیز آنها برای درست کردن اوضاع در مسیری قرار می‌گیرند که به حقایق باورنکردنی دست پیدا می‌کنند. پایان این سریال نیز به دلایلی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. از این رو، فیلمی با نام Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa ساخته شد که در آن ابهامات بسیاری، برطرف شد.

Steins; Gate (2011)

انیمه شناخته شده با عنوان دروازه اشتاینز (Steins;Gate) یکی از محبوب‌ترین انیمه های سفر در زمان و بهترین انیمه های قرن 21 به شمار می‌رود. رینتارو اوکابه (Rintaro Okabe) به گفته خودش، یک دانشمند دیوانه است. او به همراه گروهی از دوستانش، آزمایشات علمی انجام می‌دهد. با این حال، یک روز این دانشمند دیوانه، متوجه می‌شود که به طور تصادفی یک ماشین زمان ایجاد کرده است. رینتارو اوکابه به زودی پی می‌برد که با استفاده از این ماشین می‌تواند پیام‌ها و اشیای دیگری را به گذشته ارسال کند. او حتی توانایی این را پیدا می‌کند که با استفاده از آن ماشین زمان، خودآگاه خود را نیز به زمان گذشته ارسال کند. اما مشکلات زمانی شروع می‌شوند که سازمانی به نام SERN، سازمانی که در همان زمان بر روی فرآیند سفر در زمان تحقیق می‌کند، این فناوری را می‌دزدد و جان یکی از دوستان رینتارو اوکابه را در حین این فرآیند می‌گیرد. برای جلوگیری از رخ دادن این اتفاق و به دنبال آن، یک سری اتفاق‌های ناگوار دیگر، رینتارو اوکابه در زمان سفر می‌کند و یک پارادوکس زمانی ایجاد میکند که قابل درست شدن نیست.

Hunter x Hunter (2011)

Hunter x Hunter یکی از قدیمی‌ترین اما محبوب‎ترین انیمه‌های تمام دوران هاست که به طور قطع، در لیست بهترین انیمه های اکشن قرار می‌گیرد. داستان این انیمه در رابطه با شکارچیانی است که خود را وقف انجام کارهای خطرناک می‌کنند؛ از پیمودن مناطق ناشناخته جهان گرفته تا یافتن اقلام کمیاب و همچنین هیولاها. هر کارکتر، قبل از تبدیل شدن به یک شکارچی، باید امتحان شکارچی را بگذراند. این امتحان به قدری سخت است که برای شرکت کنندگان این امکان نیز وجود دارد که در طول مسیر آن، جان خود را نیز از دست دهند. هرکدام از متقاضیانی که با شرکت در این امتحان جان خود را به خطر می‌اندازند، دلیل خاص خود را دارند. دلیل شرکت در این مسابقه برای گون (Gon) دوازده ساله، کارکتر و شخصیت اصلی داستان، این است که می‌خواهد پدرش را پیدا کند. گون باور دارد که با تبدیل شدن به یک شکارچی می‌تواند موفق به دیدار پدرش بشود.

Attack on Titan (2013)

انیمه حمله به تایتان، به دلیل خط داستانی بسیار هیجان انگیز که در آن به مضامین عمیقی سیاسی پرداخته است، پیچش‌های داستانی، کارکترهای محبوب و دوست داشتنی، جلوه‌های بصری و همچنین موسیقی‌های نمادین متن خود، موفق شد در مدت زمان بسیار کوتاهی نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، به موفقیت بی سابقه‌ای دست پیدا کند و به یکی از بهترین انیمه های قرن 21 تبدیل شود. داستان انیمه حمله به تایتان، در رابطه با تمدنی است که در آن، بشریت به خاطر ترس از ریشه‌کن شدن توسط موجودات غول پیکری که در داستان با نام تایتان (Titan) شناخته شده‌اند، در داخل دیوارهایی زندگی می‌کنند تا جانشان در امان باشد. اما زمانی فرا می‌رسد که قسمتی از بیرونی ترین دیوار، توسط دو تایتانی که هرگز مشابهشان در داستان دیده نشده بود، به کلی ویران می‌شود. با فرو ریختن این دیوار، تایتان‌های دیگر قادر می‌شوند به داخل دیوار نفوذ کنند. با ورود این موجودات غول پیکر به داخل دیوارها، بسیاری جان خود را از دست می‌دهند پس گروهی تصمیم می‌گیرند تا به قیمت جانشان، با این موجودات به مبارزه بپردازند.

One Punch Man (2015)

یکی از ویژگی‌های انیمه مرد تک مشتی (One Punch Man) که باعث شده است در مدت زمان کوتاهی طرفداران زیادی به خود جذب کند، کارکتر بسیار قدرتمند سایتاما (Saitama) و خط داستانی سرگرم کننده و هوشمندانه‌ این انیمه است. به علاوه همه این‌ها، انیمه مرد تک مشتی، به طور قطع باید در لیست بهترین انیمه های قرن 21 که دارای جلوه‌های بصری خارق العاده‌ای هستند نیز، قرار بگیرد زیرا که صحنه‌های اکشن آن با تمام جزئیات و به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. ما در همه مبارزات این انیمه می‌توانیم قدرت و برتری سایتاما را آنگونه که باید و شاید، مشاهده کنیم. در داستان انیمه مرد تک مشتی، همه شخصیت‌ها به گونه‌ای هستند که می‌خواهند قدرت بیشتری به دست بیاورند، اما سایتاما نمی‌تواند حریفی برای خود پیدا کند چون هرکس که در مقابل او قرار می‌گیرد، توانایی دوام آوردن در برابر یکی از ضربات مشت او را هم ندارد. با پیش رفتن داستان، او به انجمن قهرمانان می‌پیوندد تا با قدرتمندترین شخصیت‌های شرور روبه‌رو شود. اما بازهم به سختی می‌تواند کسی را پیدا کند که قدرت‌هایش در سطح او باشد.

Bungo Stray Dogs (2016)

داستان سگ‌های ولگرد بانگو در رابطه با پسر بچه یتیمی به نام آتسوشی ناکاجیما (Atsushi Nakajima) است. زمانی که نور ماه بر روی این پسربچه می‌تابد، او به یک ببر سفید ترسناک تبدیل می‌شود.  او در آژانس کارآگاهان مسلح استخدام می‌شود. این آژانس متشکل از گروهی از افراد با قدرت‌های ویژه است که از یوکوهاما (Yokohama) در برابر مافیای شرور بندر (Port Mafia) محافظت می‌کنند. انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز سگ‌های ولگرد بانگو، به نویسندگی کافکا آسایگری (Kafka Asagiri)، که در استودیو بونس (Studio Bones) ساخته و طراحی شده است، یک انیمه دیدنی در ژانر اکشن است. این داستان، مملو از کارکترهای متفاوت با توانایی و قابلیت‌های منحصر به فرد است. جالب است بدانید که در داستان این انیمه، از نام نویسندگان واقعی برای کارکترها استفاده شده است که قابلیت‌هایشان بر اساس آثار ادبی مکتوبشان است. در دنیای معمایی و پر از صحنه‌های اکشن سگ‌های ولگرد بانگو، ذهن‌های درخشان و توانایی‌های خارق‌العاده با همدیگر ترکیب می‌شوند تا داستانی جذاب و پر از رمز و راز خلق کنند. در بین همه کارکترهای این انیمه، شخصیت‌هایی وجود دارند که ذهنشان مانند یک ستاره می‌درخشد. به طور کلی، شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو طیف گسترده‌ای از توانایی‌های ماوراطبیعی را در خود دارا هستند. هرکدام از این کارکترها به شکلی نوآورانه از این قدرت‌ها استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که در بیشتر موارد بینندگان خود را حیرت‌زده می‌کنند.

Vinland Saga (2019)

یکی دیگر از بهترین انیمه های قرن 21، انیمه حماسه وینلند (Vinland Saga) است که بر اساس حقایق تاریخی Thord Horsehead و دوران پس از حمله وایکینگ‌ها به کشور انگلستان ساخته شده است؛ دوره‌ای که به ندرت در داستان‌های تاریخی و تخیلی به آن پرداخته می‌شود. اکنون این انیمه زیبا، به عنوان بهترین انیمه تاریخی تمام دوران‌ها شناخته شده است. داستان انیمه زیبای حماسه وینلند، اثری است که صحنه‌های اکشن نفس گیری را که ضربان قلب را بالا می‌برند، مبارزه با شمشیر و صحنه‌های پیچیده نبرد زیادی را در خود جای داده است. داستان این انیمه در رابطه با جنگجوی جوانی به نام تورفین (Thorfinn) است که قصد دارد از مردی که پدرش را به قتل رسانده است، انتقام بگیرد. این خط داستانی، همانند نقطه ورود به جنگ و تصمیمات سیاسی است که در نهایت به جنگ در آن زمان ختم شدند. در طول داستان این انیمه شگفت انگیز، ما شاهد رشد شخصیتی چشمگیر قهرمان و کارکتر اصلی داستان هستیم که به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است. دیدن این انیمه حتی برای کسانی هم که به داستان‌های مربوط به وایکینگ‌ها علاقه‌ای ندارند، بدون شک پیشنهاد می‌شود زیرا هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن دارد. به علاوه، از آنجایی که داستان بر اساس وقایع تاریخی حقیقی ساخته شده است، اطلاعات مفید بسیار زیادی هم در رابطه با آن دوره از زمان، در اختیار بینندگان خود قرار می‌دهد.

Demon Slayer (2019)

شیطان کش (Demon Slayer) یکی دیگر از بزرگترین و بهترین انیمه ‌های قرن 21 به شمار می‌رود. قسمت اول این انیمه با به قتل رسیدن اعضای خانواده تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado)، به بدترین شکل ممکن، توسط یک شیطان، آغاز می‌شود. در این کشتار، تنها خواهرش می‌تواند زنده بماند اما او نیز خود، پس از این حمله، به یک شیطان تبدیل می‌شود. اگرچه برخی از قسمت‌های این انیمه فضایی آرام و یا بیشتر غمگین دارند تا رشد شخصیتی قهرمان و شخصیت اصلی داستان را بتواند بهتر نشان دهد، اما در واقع، این داستان در رابطه با نبردهای وحشتناکی بین سپاه شیطان کش‌ها و شیطان‌هایی است که در مسیرشان قرار می‌گیرند. در این نبردها، گاهی شخصیت‌های اصلی، و گاهی نیز، کارکترهای منفی و شرور داستان، به صورتی دردناک جان خود را از دست می‌دهند. تماشای بسیاری از سکانس‌های مربوط به این نبردها، برای هر سنی مناسب نیست. به علاوه، لازم به ذکر است که دیدن همه این کشتار و خونریزی‌ها، با وجود جلوه‌های بصری و موسیقی‌های نمادین متن، ممکن است برای بزرگسالان نیز خوشایند نباشد.

Jujutsu Kaisen (2020)

انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) که در سال دوهزار و بیست برای اولین بار منتشر شد، در مدت زمان کوتاهی به شهرت زیادی رسید و محبوبیت زیادی در بین دوستداران انیمه کسب کرد و به یکی دیگر از بهترین انیمه های قرن 21 تبدیل شد. داستان انیمه جوجوتسو کایسن در رابطه با یک پسر جوان است که نوعی نفرین خاص در بدنش حبس شده است. در این داستان، موجودات ماوراطبیعه و هیولاها، از منفی ‌نگری و بدخواهی انسان‌ها به وجود می‌آیند که با انرژی‌های نفرین شده نهفته در وجودشان، قصد نابودی بشریت و تمام جهان را دارند. انیمه جوجوتسو کایسن از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که آن را از دیگر انیمه‌ها متمایز می‌کند. این انیمه دارای یک محیط منحصر به فرد با انیمیشنی فوق العاده زیبا و داستانی جذاب و عجیب است که در عین حال، اتفاقات و دیالوگ‌های خنده دار بسیاری را نیز در خود جای داده است. جلوه‌های بصری زیبایی که در انیمه جوجوتسو کایسن بکار گرفته شده است، یکی از مهمترین دلایلی بود که باعث شد در مدت زمان کوتاهی، طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

43 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments