بهترین انیمه های مافیایی
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های مافیایی

مافیاهای آمریکایی و یاکوزاهای ژاپنی

معرفی و بررسی بهترین انیمه های مافیایی ۵ ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، انیمه‌های بسیاری ساخته شده‌اند که در خط داستانی خود، مافیای آمریکایی و یا یاکوزاهای ژاپنی را به شیوه‌های مختلف به تصویر کشیده‌اند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های مافیایی ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم که به صورت گسترده‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شناخته شده‌اند.

“جرایم سازمان یافته “موضوعی است که همواره در رسانه‌های مختلف به آن پرداخته شده و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. این مسئله در رابطه با مانگا و انیمه نیز صادق است. تا به امروز، انیمه‌های بسیاری ساخته شده‌اند که در خط داستانی خود، مافیای آمریکایی و یا یاکوزاهای ژاپنی را به شیوه‌های مختلف به تصویر کشیده‌اند. خاطره انگیزترین داستان‌های مافیایی حول محور ضد ضهرمان‌های شاخص و جالب توجه، خشونت شنیع و تاکید بر موضاعات خانواده، افتخار و یا جذابیت تجربه یک زندگی جنایتکارانه است که ممکن است در نهایت، با تراژدی و یا پیروزی به پایان برسد. به طور معمول، این گونه داستان‌ها موفق به جذب طرفداران بیشماری در سراسر جهان می‌شوند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های مافیایی ساخته شده در تمام دوران‌ها می‌پردازیم که به صورت گسترده‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شناخته شده و روز به روز بر تعداد طرفداران و بینندگان آن‌ها نیز، افزوده می‌شود. به طرفداران The Godfather، Goodfellas و Yakuza نیز، به طور قطع، دیدن انیمه‌های ادامه این مطلب پیشنهاد می‌شود زیرا که تماشای آن‌ها برایشان سرگرم کننده و لذت بخش خواهد بود.

Baccano

یکی از بهترین انیمه های مافیایی که نامی آشنا در میان علاقه‌مندان به دنیای انیمه است، انیمه بسیار جذاب و دیدنی “Baccano” می‌باشد که تنها پس از مدت زمان کوتاهی، به صورت گسترده‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شناخته شد. داستان این انیمه در رابطه با دوران طلایی و اوج جرایم سازمان یافته در آمریکا است. این انیمه شامل سه خط داستانی مختلف می‌شود که همه آن‌ها حول محور باند جنایتکاران و مافیا است. هر خط داستانی، روایت خانواده مافیایی متفاوتی را بازگو می‌کند. این انیمه بر اساس رمانی ساخته شده است که موفق به کسب جایزه نوبل شد. وقایعی که در خطوط زمانی مختلف این داستان رخ می‌دهند، در ابتدا، چه از نظر زمانی و چه از نظر مکانی، به نظر می‌رسد که به یکدیگر مربوط نباشند، اما با پیش رفتن داستان، می‌توانیم به این موضوع پی ببریم که همه این‌ وقایع و رخدادها تنها بخشی از یک داستان بسیار بزرگتر است. در این انیمه، موضوعات کیمیاگری، بقا و جاودانگی با مافیاهای قدرتمند جاه طلب که برنامه‌های پنهان خودشان را در سر دارند، همه و همه با همدیگر ادغام شده‌اند و در نهایت باعث به وجود آمدن یک شاهکار هنری شده‌اند که هر لحظه از آن، به طور قطع، ارزش تماشا کردن را دارد.

Gangsta

گاهی اوقات، مشاغلی به وجود می‌آیند که قاتل‌های مافیایی برای انجام آن‌ها چندان مناسب نیستند. گاهی یک جنایتکار تنها به یک دستیار نیاز دارد. شخصیت‌های اصلی انیمه “Gangsta” که “Worick Arcangelo” و “Nicolas Brown” نام دارند، جنایتکارانی هستند که چنین کارهایی را انجام می‌دهند و یکی از بهرترین انیمه ‌های ضد قهرمان را رهبری می‌کنند. این دو کارکتر، مشتریان زیادی از اقشار مختلف جامعه، از جمله جنایتکاران و نیروی پلیس دارند. انیمه شناخته شده با نام “Gangsta”، یکی دیگر از بهترین انیمه های مافیایی تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که دیدن آن به همه علاقه‌مندان به داستان‌های مافیایی پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. بسیاری از بینندگان بر این باورند که این انیمه تا حدودی به انیمه فوق العاده شفت انگیز “دفترچه مرگ” (Death Note) شباهت دارد. شهر “Ergastulum” توسط چهار خانواده قدرتمند مافیا کنترل می‌شود و برقراری ثبات در این شهر پر هرج و مرج، تنها به جنایتکاران آنجا بستگی دارد. به عنوان مثال، یکی از این خانواده‌ها، تاثیر بسیار قابل توجهی بر قوانین و تجارت شهر دارد و یکی دیگر از این خانواده‌ها، به افراد نیازمند پناه می‌دهد و داروهای حیاتی را در میان افراد شهر توزیع می‌کنند.

Banana Fish

انیمه‌های بسیار زیادی در رابطه با تفسیر مسائل اجتماعی وجود دارد؛ اما با این حال، در بسیاری از انیمه‌ها از دنیاهای فانتزی و شرایط فراطبیعی برای به تصویر کشیدن مسائل واقعی استفاده کرده‌اند. با این وجود، انیمه Banana Fish به موضوعات پیچیده‌ای همانند کودک آزاری و تاثیراتی که بر فرد می‌گذارد، می‌پردازد. Ash کارکتری است که از همان کودکی، مورد آزار و اذیت اعضای یک باند خلافکاری بزرگ قرار گرفته بود. داستان این انیمه، روایت غم انگیز زندگی او است. با این حال، زمانی که این کارکتر با Eiji، که یک عکاس ژاپنی است آشنا می‌شود، همه چیز در زندگی‌اش، دچار تحول می‌شود. این دو کارکتر، در طی مدت زمان کوتاهی، ارتباط بسیار نزدیکی با همدیگر برقرار می‌کنند. رابطه Eiji و Ash جدایی ناپذیر به نظر می‌رسد. اما با پیش رفتن داستان، متوجه می‌شوند که رابطه آنها قرار نیست همواره آنگونه که می‌خواهند پیش برود. این انیمه در رابطه با صدمات کودکی Ash است و به طور عمیقی، این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد که همه آن اتفاقات چگونه بر ذهنیت فعلی او تاثیر گذاشته و آن را شکل داده‌اند و به همین خاطر نیز، به طور قطع، یکی از بهترین انیمه های مافیایی، در ژانر روانشناختی به حساب می‌آید که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.

Durarara

انیمه زیبا و دیدنی شناخته شده با نام “Durarara”، یکی دیگر از اثرات سازنده و طراح انیمه “Baccano” است که در مدت زمان بسیار کوتاهی، موفق به جذب طرفداران بسیاری، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شد. خط داستانی این انیمه، آشفتگی و پیچیدگی‌های جرایم سازمان یافته را به دوران عصر مدرن می‌برد. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان که “میکادو ریوگامین” (Mikado Ryugamine) نام دارد، شخصیتی آرام و متین دارد. او که اکنون به دنبال هیجان است، تصمیم می‌گیرد به “ایکبوکورو” (Ikebukuro) نقل مکان کند. نزدیک ترین دوستش که در داستان با نام “کیدا” (Kida) شناخته شده است، از تصمیم او حمایت می‌کند و با خوشحالی می‌پذیرد تا او را با منطقه آشنا کند؛ اما به او در رابطه با افراد آنجا هشدار می‌دهد تا مراقب باشد زیرا که این مطقه مملو از باندهای شرور و شخصیت‌های دردسرساز است. خط داستانی این انیمه به گونه‌ای است که ممکن است با یکبار دیدن آن، همه چیز روشن و واضح نباشد، زیرا نحوه درهم تنیدگی موضوعات داستان بسیار پیچیده است و به همین خاطر نیز، بسیاری از بینندگان، بیشتر از یک بار این انیمه زیبا را تماشا کرده‌اند. جنگ باندهای Yellow Scarves، Blue Squares و Dollars تنها بخش کوچکی از درگیری‌هایی است که در این منطقه اتفاق می‌افتند، زیرا زمانی که یاکوزای واقعی در داستان ظاهر می‌شود، پی می‌بریم که همه این اتفاقات تنها بخشی از طرح جانبی کارکتر دیگری هستند.

Black Lagoon

هم در دنیای شرکت‌ها و هم در دنیای جنایتکاران، زندگی هیچکس اهمیتی ندارد و هرکس تنها در پی منافع شخصی خود، حتی به قیمت کشته شدن افراد دیگر است. قهرمان و شخصیت اصلی این داستان جذاب و هیجان انگیز با نام “روکورو اوکاجیما” (Rokuro Okajima) شناخته شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که این کارکتر، توسط یک گروه از جنایتکاران ربوده می‌شود. اما سران شرکتی که در آن کار می‌کند، او را رها می‌کنند تا بتوانند از اسرار کثیف شرکت مخافظت کنند. اکنون روکورو نیز که از این بابت بسیار خشمگین و دل آزرده است، تصمیم می‌گیرد به گروهی بپیوندد که او را ربوده بودند. دیدن این انیمه به طرفداران انیمه فوق العاده شگفت انگیز “کابوی بیباپ” (Cowboy Bebop) پیشنهاد می‌شود زیرا خط داستانی این انیمه نیز به گونه‌ای است که ضد قهرمانان رها شده‌ای را به تصویر می‌کشد که سعی در مبارزه با جنایتکاران را دارند و به همین خاطر نیز، تماشای این انیمه به طور قطع، برایشان سرگرم کننده و لذت بخش خواهد بود. شرکت لاگون (Lagoon) با چنیدن مشتری مختلف از جمله مافیای چین و روسیه سروکار دارد. “بالالایکا” (Balalaika)، رئیس گروه هتل مسکو، خطرنک ترین زن جهان در نظر گرفته می‌شود و کارکتر چانگ (Chang) نیز از سه گانه کان یی فن (Kan Yi Fan Triad)، یک رئیس قدرتمند و بهترین تیرانداز داستان است که با مهارت و توانایی‌های خود بینندگان را حیرت زده می‌کنند.

 Bungou Stray Dogs

داستان سگ‌های ولگرد بانگو در رابطه با پسر بچه یتیمی به نام آتسوشی ناکاجیما (Atsushi Nakajima) است. زمانی که نور ماه بر روی این پسربچه می‌تابد، او به یک ببر سفید ترسناک تبدیل می‌شود.  او در آژانس کارآگاهان مسلح استخدام می‌شود. این آژانس متشکل از گروهی از افراد با قدرت‌های ویژه است که از یوکوهاما (Yokohama) در برابر مافیای شرور بندر (Port Mafia) محافظت می‌کنند. انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز سگ‌های ولگرد بانگو، به نویسندگی کافکا آسایگری (Kafka Asagiri)، که در استودیو بونس (Studio Bones) ساخته و طراحی شده است، یک انیمه دیدنی در ژانر اکشن است. این داستان، مملو از کارکترهای متفاوت با توانایی و قابلیت‌های منحصر به فرد است. جالب است بدانید که در داستان این انیمه، از نام نویسندگان واقعی برای کارکترها استفاده شده است که قابلیت‌هایشان بر اساس آثار ادبی مکتوبشان است. در دنیای معمایی و پر از صحنه‌های اکشن سگ‌های ولگرد بانگو، ذهن‌های درخشان و توانایی‌های خارق‌العاده با همدیگر ترکیب می‌شوند تا داستانی جذاب و پر از رمز و راز خلق کنند. در بین همه کارکترهای این انیمه، شخصیت‌هایی وجود دارند که ذهنشان مانند یک ستاره می‌درخشد. به طور کلی، شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو طیف گسترده‌ای از توانایی‌های ماوراطبیعی را در خود دارا هستند. هرکدام از این کارکترها به شکلی نوآورانه از این قدرت‌ها استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که در بیشتر موارد بینندگان خود را حیرت‌زده می‌کنند.

Neisekoi

یکی دیگر از بهترین انیمه های مافیایی، انیمه‌ای است که با نام “Neisekoi” شناخته شده است. در بین یک خانواده یاکوزا که برای مدت زمان بسیاری در این زمینه فعالیت داشته‌اند و یک باند آمریکایی تازه وارد، نزاع و درگیری شدیدی وجود دارد که ممکن است باعث نابودی و از هم پاشیدن یک قلمرو بشود. اکنون، تنها چیزی که باعث جلوگیری از رخ دادن این اتفاق شده است، رابطه عاشقانه بین فرزندان نوجوان رهبر این دو تیم می‌باشد. این دو نوجوان در داستان با نام‌های “راکو” (Raku) و “چیتوگو” (Chitogu) شناخته شده‌اند. اما در اینجا یک مشکل اساسی وجود دارد و آن هم این است که این دو کارکتر از یکدیگر نفرت دارند و در واقع، به ظاهر وارد یک رابطه عاشقانه شده‌اند تا بتوانند از وقوع مشکلات جدی تر جلوگیری کنند. با وجود آنکه این انیمه نیز یک انیمه مافیایی محسوب می‌شود، اما به طور کلی، فضای داستان به اندازه‌ای که باید و شاید، جدی نیست. دیالوگ‌هایی که بین پدران راکو و چیتوگو رد و بدل می‌شود و اتفاقاتی که در طی این داستان رخ می‌دهد، به طور معمول، مخاطب خود را به خنده می‌آورند. اما با این حال، داستان این انیمه به خوبی نشان می‌دهد کودکانی که زیر سایه کسب و کار خانوادگی‌شان رشد می‌کنند، چگون منزوی می‌شوند و به سختی می‌توانند با دیگران ارتباط بگیرند و دوست پیدا کنند.

The Way of the Househusband

“تاتسوی جاودانه” (The Immortal Tatsu)، زمانی به عنوان مخوف ترین یاکوزا در ژاپن شناخته شده بود. او قوی و نابود نشدنی بود. نه تنها جنایتکاران، بلکه نیروی پلیس نیز با شنیدن نام او به خود می‌لرزیدند. او می‌توانست به برترین جنایتکار تمام دوران‌ها تبدیل شود؛ اما با این حال، داستان از جایی آغاز می‌شود که این کارکتر، به صورت ناگهانی، ناپدید می‌شود و هیچ ردی از او در دنیا باقی نمی‌ماند. سال‌ها بعد، او دوباره ظاهر می‌شود، اما نه برای از سرگیری حرفه قدیمی خود! تاتسو اکنون آرام گرفته است و مصمم است تا به بهترین شوهر خانه دار دنیا تبدیل شود. تاتسو ممکن است که یک زندگی جنایتکارانه و گذشته‌ای تاریک را پشت سر گذاشته باشد، اما با این حال، اکنون او با جسارت تمام، به انجام کارهای روزمره خود می‌پردازد. حتی زمانی که ارذل و اوباش زندگی گذشته او سعی دارند تا این کارکتر را بار دیگر به چالش بکشند، اولویت او همچنان در رسیدن به کارهای خانه است. تاتسو به همسرش که در داستان با نام “میکو” (Miku) شناخته شده است، وفاداری کامل دارد و او را “رئیس” می‌نامد. این انیمه، به عنوان یکی از بهترین انیمه های مافیایی ساخته شده در تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز، آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments