قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو
1%
  • 0/10

قوی ترین قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو

توانایی‌های که مبارزه را به یک جهنم زنده تبدیل می‌کنند.

قوی ترین قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو ۶ ۲۸ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه جذاب و پرطرفدار سگ‌های ولگرد بانگو (Bangou Stray Dogs)، مجموعه‌ای متنوع از توانایی‌های منحصر به فرد را در خود جای داده است. اما با این حال، مسلم است که سطح همه این توانایی‌ها با همدیگر یکسان نیست و برخی از آنها قویتر از برخی دیگر هستند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قوی ترین قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو می‌پردازیم.

انیمه بسیار جذاب و هیجان انگیز سگ‌های ولگرد بانگو، به نویسندگی کافکا آسایگری (Kafka Asagiri)، که در استودیو بونس (Studio Bones) ساخته و طراحی شده است، یک انیمه دیدنی در ژانر اکشن است. این داستان، مملو از کارکترهای متفاوت با توانایی و قابلیت‌های منحصر به فرد است. جالب است بدانید که در داستان این انیمه، از نام افراد واقعی برای کارکترها استفاده شده است که قابلیت‌هایشان بر اساس آثار ادبی مکتوبشان است.

در دنیای معمایی و پر از صحنه‌های اکشن سگ‌های ولگرد بانگو، ذهن‌های درخشان و توانایی‌های خارق‌العاده با همدیگر ترکیب می‌شوند تا داستانی جذاب و پر از رمز و راز خلق کنند. در بین همه کارکترهای این انیمه، شخصیت‌هایی وجود دارند که ذهنشان مانند یک ستاره می‌درخشد. به طور کلی، شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو طیف گسترده‌ای از توانایی‌های ماوراطبیعی را در خود دارا هستند. هرکدام از این کارکترها به شکلی نوآورانه از این قدرت‌ها استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که در بیشتر موارد بینندگان خود را حیرت‌زده می‌کنند. داستان این انیمه در رابطه با گروهی شرور و بدنام است که در داستان با عنوان مافیای بندر شناخته شده‌اند. از طرفی، یک سازمان به نام آژانس کارآگاهان مسلح نیز وجود دارد که از جامعه در برابر مافیای بندر محافظت می‌کنند. اشخاصی که در این گروه‌ها فعالیت دارند، از قابلیت‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد و متنوعی برخوردارند؛ اگرچه مسلم است که سطح همه این توانایی‌ها با همدیگر یکسان نیست و برخی از آنها قویتر از برخی دیگر هستند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قوی ترین قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو می‌پردازیم.

Gasp of The Soul

توانایی Gasp of The Souls، یک قابلیت فراطبیعی متعلق به تروکو اکورا (Teruko Okura)، معاون کاپیتان واحد شکار سگ‌ها (The Hunting Dogs)، است. کاربر این قابلیت، با استفاده از تماس مستقیم، به صورت آزادانه و بدون هیچ محدودیتی، قادر است سن قربانیان خود را دستکاری کند. ناگفته نماند که تروکو قادر است از این توانایی برای تغییر سن خود نیز بهره بگیرد. این توانایی در بیشتر مواقع برای شکنجه افراد استفاده می‌شود زیرا که می‌تواند قربانی را به سرعت و در طول مدت زمان بسیار کمی، پیر کند که همین بیماری و عوارض شدیدی به دنبال دارد. تروکو در طی فرآیند بازجویی، می‌تواند بسته به انگیزه‌های خود، سن اصلی قربانی را به او بازگرداند و یا هیچگاه این کار را انجام ندهد.

Another

یکی از قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو، دیگری (Another) نام دارد. این قابلیت متعلق به کارکتر یوکیتو آیاتسوجی (Yukito Ayatsuji) می‌باشد. فرآیند این قابلیت به گونه‌ای است که پس از فعال شدن ، دیگر حتی توسط خود آیاتسوجی نیز، متوقف نخواهد شد. این توانایی منجر به مرگ تصادفی قربانیان خود، بدون توجه به فاصله و یا هیچ مانع مادی، می‌شود. ویژگی منحصر به فرد توانایی Another این است که با هیچ چیزی، حتی قابلیت No Longer Human اوسامو دازای (Osamu Dazai) نمی‌توان آن را خنثی کرد و به همین خاطر نیز در لیست قوی ترین قابلیت‌های این مجموعه زیبا قرار می‌گیرد. به علاوه، توانایی دیگری را تنها می‌توان بر مجرمان اعمال کرد نه افراد بیگناه.

The Perfect Crime

قابلیت The Perfect Crime، یکی دیگر از قدرتمندترین توانایی‌های است که در اختیار موشیتارو اوگوری (Mushitarou Oguri) قرار دارد. این قابلیت، به کاربر خود اجازه می‌دهد تا در صورت تمایل، هرگونه مدرکی دال بر جرمی ارتکابی را حذف و یا آن را جایگزین کند. یعنی کارکرد آن در واقع به گونه‌ای است که کاربر خود را به یک الهه انتقام برای کارآگاهان تبدیل می‌کند؛ حتی بهترین کارآگاهان داستان. این قابلیت، با تغییر واقعیت، شواهد موجودی که می‌توانند بر علیه کاربر استفاده شوند را، به بهترین نحو ممکن، از بین می‌برند. با این حال، این قابلیت محدودیت‌هایی نیز به همراه دارد؛ همانند ناتوانی در دستکاری آنچه که شاهدان صحنه جرم دیده و یا شنیده‌اند.

The Overcoat

توانایی The Overcoat قابلیتی است که در اختیار نیکلای گوگول (Nikolai Gogol) قرار دارد. او با استفاده از این توانایی، به وسیله ابعاد جیبی متصل به شنل خود، قادر است هر چیزی را در فضا جابه‌جا کند که می‌تواند شامل هر نوع سلاح، اعضای بدن قربانیان مانند دست‌ها و پاهایشان و یا حتی خود فرد به صورت کامل، باشد. نکته جالب این است که این قابلیت عجیب و غریب در واقع برگرفته از داستان کوتاه نیکلای گوگول، منتشر شده در سال هزار و هشتصد و چهل و دو است که به او این اجازه را می‌دهد تا حریف خود را غافلگیر و او را به آسانی، تا جایی که خود اختیار کند، در هم بریزد.

Demon Snow

برف شیطانی (Demon Snow) یکی دیگر از قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو است که در اختیار کیوکا ایزومی (Kyouka Izumi) قرار دارد. این کارکتر، با استفاده از این توانایی قادر است یک شبح وحشتناک به نام Demon Snow را احضار کند. این شبح در ابتدا، تنها از طریق تلفنی که کیوکا از مادرش هدیه گرفته بود، از او دستور می‌گرفت. اما اکنون، این کارکتر، با داشتن کنترل کامل بر روی توانایی‌هایش، قادر است برف شیطانی را، بدون استفاده از آن تلفن نیز احضار کند. یعنی در واقع، او اکنون، همواره بدون نیاز به هیچ وسیله خاصی توانایی محافظت کردن از خودش را دارد. عملکرد این قابلیت به گونه‌ای است که می‌تواند بدن قربانیان خود را سوراخ کند.

Anne of Abyssal Red

یکی دیگر از قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو، The Anne of Abyssal Red نام دارد که در اختیار لوسی ماد مونتگومری (Lucy Maud Montgomery) قرار دارد. قدرت این توانایی به گونه‌ای که پیدا کردن راه فرار از آن، برای قربانیانی که در دام آن می‌افتند، به هیچ عنوان کار راحتی نیست. این توانایی، دشمنان لوسی را به فضایی متفاوت، که در داستان با نام اتاق آنه شناخته شده است، منتقل می‌کند. این اتاق، تنها یک راه خروج دارد که آن هم استتار شده است. قربانیانی که در این فضا به دام می‌افتند، توسط عروسکی که ظاهر بسیار عجیبی دارد کنترل می‌شوند تا هیچگاه نتوانند راه خروج را پیدا کنند.

Beast Beneath the Moonlight

قابلیت Beast Beneath the Moonlight توانایی آتسوشی ناکیجاما (Atsushi Nakijama)، قهرمان و شخصیت اصلی داستان سگ‌های ولگرد بانگو است. در ابتدا، این کارکتر به دلیل عدم اعتماد به نفس و عدم پذیرش توانایی‌های واقعی خود، قادر نبود این قابلیت خود را کنترل کند. با این حال، او در طول این داستان، به تدریج توانست آن را مهار کند و از آن به بهترین نحو ممکن بهره بگیرد. این توانایی، کاربر خود را به یک ببر سفید تبدیل می‌کند و سرعت، قدرت و چابکی او را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. آتسوشی، اکنون قادر است بسته به مبارزه‌ای که در آن قرار دارد، تصمیم بگیرد تنها بخش‌هایی از بدنش را به آن ببر تبدیل کند و یا به صورت کامل تبدیل شود.

The Great Fitzgerald

یکی از منحصر به فردترین توانایی‌های داستان انیمه سگ‌های ولگرد بانگو، توانایی فرانسیس اسکات (Francis Scott) است که با نام The Great Fitzgerald شناخته شده است. عملکرد این توانایی به گونه‌ای است که قدرت بدنی کاربر خود را بر اساس مقدار پولی که خرج می‌کند، افزایش و یا کاهش می‌دهد. نحوه فعال شدن این قابلیت هم به این صورت است که کاربر باید مقدار پولی را که خرج می‌کند، به صورت شفاهی بیان کند. پس از این اعلام شفاهی، علائم سبز رنگی بر روی بدن کاربر ظاهر می‌شوند که نشان می‌دهند قابلیت فعال شده است. کاربر حتی می‌تواند از ثروت دیگران نیز برای تقویت قابلیت خود استفاده کند.

Thou Shalt Not Die

یکی دیگر از قوی ترین قابلیت ها در انیمه سگ‌ های ولگرد بانگو، تو نباید بمیری (Thou Shalt Not Die) نام دارد که متعلق به پزشک آژانس کارآگاهان مسلح، آکیکو یوسانو (Akiko Yosano) است. یوسانو به قدری قوی است که حتی همکارانش نیز از او می‌ترسند. عملکرد این قابلیت به گونه‌ای است که می‌تواند جراحات کشنده را التیام بخشد؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این کارکتر، برای فعال کردن توانایی‌اش، نیاز دارد تا سر حد مرگ، بیمار خود را مجروح کند. آکیکو با بهره گیری از این قابلیت همواره قادر بوده است آسیب‌های خود را نیز درمان کند و به همین خاطر نیز، به یک فرد نامیرا تبدیل شده است.

Rashomon

راشومون (Rashomon) یک توانایی بسیار قدرتنمد است که در اخیار یکی از اعضای بندر مافیا قرار دارد که در داستان با نام آکوتاگاوا ریونوسوکه (Akutagawa Ryunosuke) شناخته شده است. آکوتاگاوا به عنوان شخصیت منفی داستان، که یک کارکتر بسیار متکبر نیز است، باور دارد اعضای ضعیف جامعه باید تابع افراد قوی باشند. این کارکتر، به دلیل در اختیار داشتن این قابلیت بسیار قدرتمند، یکی از اعضای اصلی بندر مافیا به شمار می‌رود. قابلیت راشومون، کت کاربر خود را به ماده‌ای سیاه تبدیل می‌کند که سرعت بسیار بالایی دارد و برای دفاع و حمله نیز می‌تواند استفاده شود.

Flawless

یکی از بهترین و قوی ترین قابلیت ‌ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو، توانایی بدون نقص (Flawless) ساکونوسوکه اودا (Sakunosuke Oda) است که متاسفانه، بسیار هم دست کم گرفته شده است. عملکرد این توانایی به گونه‌ای است که کاربر خود را قادر می‌سازد آینده را پیش بینی کند. البته این توانایی با محدودیت‌هایی نیز همراه است و به همین خاطر، کاربر آن تنها می‌تواند پنج و یا شش ثانیه از آینده را پیش بینی کند. این قابلیت می‌تواند بسیار دشوار نیز باشد. اگر اودا آینده‌ای را پیش بینی کند و سعی کند آن را با اعمال خود تغییر دهد، ممکن است که نتیجه نامطلوب دیگری ایجاد کند.

No Longer Human

اوسامو دازای (Osamu Dazai) یکی از اعضای اصلی سابق مافیای بندر است که اکنون در آژانس کارآگاهان مسلح فعالیت می‌کند. این کارکتر، که جزو باهوش‌ترین شخصیت‌های داستان سگ‌های ولگرد بانگو نیز است، یک قابلیت بسیار ترسناک را در اختیار دارد. توانایی No Longer Human  یک قابلیت منحصر به فرد است که فاقد هر نوع قدرت حمله می‌باشد. با این حال، قدرت این توانایی در سطحی قرار دارد که دیگر شخصیت‌های داستان، توان قرار گرفتن در مقابل او را ندارند. این توانایی، هر قابلیت دیگری را می‌تواند دفاع کند و اینگونه حتی قدرتمندترین توانایی‌ها نیز بر روی کاربر آن هیچ تاثیری نمی‌گذارند.

Dogra Magra

قابلیت Dogra magra که متعلق به کیوساکو یومنو (Kyusaku Yumeno) می‌باشد، یک جهنم زنده برای کارکترهای داستان سگ‌های ولگرد بانگو است. کیوساکو که در داستان بیشتر با نام کیو (Q) شناخته شده است، کودکی است که در سازمان مافیای بندر فعالیت دارد. در پشت چهره بانمک او، کارکتری ترسناک با شخصیتی پیچیده پنهان شده است که به قتل عام علاقه زیادی از خود نشان می‌دهد. قابلیت Dogra Magra یک توانایی ذهنی اما در عین حال، قدرتمند است. عملکرد آن نیز به گونه‌ای است که هر کسی را که به کیو آسیب بزند، نفرین می‌کند. این نفرین، قربانیان را در یک توهم شدید قرار می‌دهد که برای کیو امکان حمله و گرفتن جانشان را فراهم می‌کند.

Crime and Punishment

جنایات و مکافات (Crime and Punishment) یکی دیگر از قوی ترین قابلیت ها در انیمه سگ های ولگرد بانگو است که در اختیار فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoevsky) قرار دارد. عملکرد این توانایی به گونه‌ای است که قربانی خود را در کمترین زمان و بلافاصله به قتل می‌رساند. با این حال، پتانسیل کامل قابلیت جنایت و مکافات، به صورت کامل در داستان این انیمه نشان داده نشده است و این کارکتر نیز در طول داستان حضور پررنگی نداشته است، اما با این وجود، در هر نبردی که قرار گرفته است، موفق به اثبات قدرت توانایی خود شده است.

For The Tainted Sorrow

 بدون شک، قابلیت «برای فساد غم و اندوه» (For The Tainted Sorrow)، قدرتمندترین توانایی در کل داستان سگ‌های ولگرد بانگو است که در اختیار چویا ناکاهارا (Chuuya Nakahara)، یکی از اعضای اصلی مافیای بندر، قرار دارد. این توانایی، قابلیت دخالت در نیروی گرانش زمین را به کاربر می‌دهد. با این حال، شکل حقیقی این توانایی در تخریب کردن است. چویا با افزایش کنترلی که بر روی جاذبه زمین دارد، قادر به نابود کردن هر مانع بزرگی است که بر سر راهش قرار می‌گیرند. اما از طرفی، اگر کاربر نتواند کنترل این توانایی را به صورت کامل در دست بگیرد، این امکان وجود دارد که خود نیز به یک قربانی تبدیل شودمطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments