سریال های پزشکی کره ای
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین سریال های پزشکی کره ای

سریال‌هایی که در کره شمالی نیز خرید و فروش شدند!

معرفی و بررسی بهترین سریال های پزشکی کره ای ۰ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های پزشکی کره ای می‌پردازیم که برنده جوایز متعددی شده‌اند و مورد تحسین شمار زیادی از بینندگان و منتقدان قرار گرفته‌اند و به همین خاطر نیز، دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

برخی از سریال های پزشکی کره‌ ای به قدری بی نقص ساخته شده‌اند که نه تنها باعث ایجاد موج جدیدی از طرفداران و علاقه‌مندان به دنیای درام‌های کره‌ای شده‌اند، بلکه بر اساس آن‌ها نیز، اقتباس‌های آمریکایی نیز ساخته شده است که اکنون، به عنوان معروف ترین و شناخته شده‌ترین سریال‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌روند. جالب است بدانید که برخی از این سریال‌ها نیز، به صورت غیرقانونی در کره شمالی خرید و فروش شده‌اند. با این حال، مسلم است که همه سریال‌های ساخته شده در این ژانر، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین سریال های کره ای پزشکی می‌پردازیم که برنده جوایز متعددی شده‌اند و مورد تحسین شمار زیادی از بینندگان و منتقدان قرار گرفته‌اند و به همین خاطر نیز، دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها، ارزش تماشا کردن را دارند.

Live Up to Your Name

برخی از سریال‌های کره‌ای که در کانسپت سفر در زمان ساخته شده‌اند، از خط داستانی منحصر به فرد و تازه‌ای بهره نبرده‌اند و چیز جدیدی نیز به این ژانر اضافه نمی‌کنند؛ اما در عوض، از پدیده‌های رایجی که همواره در دنیای سریال‌های کره‌ای وجود داشته‌ است، برای شکل دادن به خط داستانی استفاده می‌کنند که می‌تواند برای مردم بسیار قابل درک، خوشایند و الهام بخش باشد. سریال دلنشین و دیدنی “در خور نامت زندگی کن” (Live Up to Your Name) نیز به همین صورت است. داستان این سریال زیبا، در رابطه با بزرگترین مرد طب سوزنی دوره چوسان (Joseon) است که چهارصد سال به آینده سفر می‌کند و در سال دوهزار و هفده ظاهر می‌شود. این کارکتر، در این دنیا، با دکتری بسیار زیبا و باهوش ملاقات می‌کند. با پیش رفتن داستان، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، نسبت به این دکتر احساساتی پیدا می‌کند و در نهایت عاشق او می‌شود. جالب است بدانید که این سریال، ژانرهای متعدد دیگری از جمله، فانتزی و پزشکی را نیز در خود جای داده است و به همین خاطر نیز، دیدن آن می‌تواند برای افراد مختلف با سلیقه‌های متفاوت بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد.

Dr. Romantic

یکی از بهترین سریال های چند فصلی کره‌ای که در ژانر پزشکی ساخته شده است، سریال جذاب و دیدنی “دکتر رمانتیک” (Dr. Romantic) می‌باشد. داستان این سریال زیبا در رابطه با یکی از برترین جراح‌های کره جنوبی است که با نام کیم سابو (Kim Sa-bu) شناخته شده است. این کارکتر، در شغل خود به عنوان یکی از باتجربه ترین و حرفه‌ای ترین پزشکان به شمار می‌رود، اما با این حال، پس از آنکه یک اتفاق بسیار غم انگیز و دلخراش برای او رخ می‌دهد، تصمیم می‌گیرد تا به یک شهر کوچک روستایی به نام گانگون (Gangwon) نقل مکان کند. او نام خود را نیز تغییر می‌دهد و زندگی خود را، به طور کامل، وقف کمک به نیازمندان می‌کند. این کارکتر، علاوه بر همه این‌ها، به دو پزشک جوان که در داستان با نام‌های کانگ دونگ جو (Kang Dong-joo) و یون سو جونگ (Yoon Seo-jeong) شناخته شده‌اند نیز، آموزش می‌دهد. به همین خاطر نیز، به تدریج، مورد احترام ساکنان پیر و جوان این روستا قرار می‌گیرد و به یکی از شناخته شده ترین افراد آن‌ مکان، تبدیل می‌شود. سریال “دکتر رماتیک” که در ژانر پزشکی ساخته شده است، دارای یک خط داستانی منحصر به فرد و همچنین بسیار تفکر برانگیز است که در آن، مضامین عمیق فلسفی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند و به همین خاطر، بدون شک، ارزش تماشا کردن را دارد.

Life

درام کره‌ای جذاب و دیدنی “زندگی” (Life) یکی دیگر از بهترین سریال های پزشکی کره ای به شمار می‌رود که پس از مدت زمان کوتاهی، نه تنها در کره، بلکه در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شد و به همین خاطر نیز، دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد.همچنین، ستاره محبوب و پرطرفدار شناخته شده با نام “لی دونگ ووک” (Lee Dong-wook) نیز در این سریال، به عنوان قهرمان و شخصیت اصلی داستان، نقش آفرینی می‌کند. داستان این سریال در رابطه با پزشکی است که در یکی از برترین مراکز پزشکی کره کار می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که مدیر این بیمارستان بر اثر سقوط، جان خود را از دست می‌دهد؛ با این حال، کارکتر لی دونگ ووک که در داستان با نام “جین وو” (Jin Woo) شناخته شده است، بر این باور است که مرگ مدیر بیمارستان تصادفی نبوده است. در این سریال، مبارزات کارکنان بیمارستان برای کشف توطئه‌ها و رازهای تاریک نهفته در این بیمارستان به تصویر کشیده می‌شود.

Doctor Stranger

بدون شک، یکی از منحصر به فردترین سریال های پزشکی کره ای، سریال “دکتر غریبه” (Doctor Stranger) می‌باشد که در خط داستانی خود، به بهترین نحو ممکن، ارتباط  کره شمالی و کره جنوبی را به تصویر می‌کشد. در این سریال، بازیگران بسیار محبوب و شناخته شده‌ای از جمله “لی جونگ سوک” (Lee Jung-suk)، “کانگ سورا” (Kang So-ra) و “پارک هه جین” (Park Hae-jin)، به صورت خیره کننده‌ای، نقش آفرینی می‌کنند. دیدن این سریال به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. نکته جالبی که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که در زمان انتشار آن، به صورت غیر قانونی در کره شمالی هم خرید و فروش شده است. داستان این سریال در رابطه با پسر جوانی است که در کره جنوبی به همراه پدرش زندگی می‌کند که یک پزشک با مهارت است. در ابتدای داستان، مقامات کره جنوبی و شمالی از پدر این کارکتر می‌خواهند تا برای معالجه یکی از مهمترین اشخاص حکومت کره شمالی، برای مدت زمان مشخصی، به آنجا سفر کند. اما زمانی که این دو به کره شمالی می‌روند، دیگر اجازه بازگشت به کشور خود را پیدا نمی‌کنند و به این ترتیب، مجبور می‌شوند تا در آنجا زندگی کنند. پسر این پزشک ماهر، که اکنون خود نیز تبدیل به یک پزشک شده است، پس از چندین سال، در نهایت موفق به فرار از کره جنوبی می‌شود اما با این حال، تجربیات و همچنین افرادی که در کره شمالی با او ارتباط داشته‌اند، همچنان نیز بر زندگی شخصی او و تصمیماتی که باید بگیرد، به صورت مستقیم، تاثیر می‌گذارند.

Doctor Prisoner

یکی دیگر از بهترین سریال های پزشکی کره ای، سریال جذاب و دیدنی “دکتر زندانی” (Doctor Prisoner) است که در قالب یک فصل سی و دو قسمتی، در سال دوهزار و نوزده، از شبکه نتفلیکس منتشر شده است. داستان این سریال در رابطه با دکتری است که قصد گرفتن انتقام از کسانی را دارد که باعث شده‌اند او به اشتباه محکوم شود و به زندان برود. در این سریال، بازیگران محبوب و شناخته شده‌ای با نام “نامکوونگ مین” (Namkoong Min) و “کیم جیون” (Kim Ji-eun) نقش آفرینی می‌کنند. کارکتر نامکوونگ مین که در این داستان با نام “نا ییجه” (Na Yi-je) شناخته شده است، یک جراح بسیار با مهارت است که به اشتباه متهم به تخلف پزشکی می‌شود. به همین خاطر نیز، او از بیمارستان اخراج می‌شود. زمانی که این کارکتر به زندان فرستاده می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا در آن‌جا، به عنوان یک پزشک، به معالجه دیگر زندانی‌ها، بپردازد. اما او در عین حال، یک برامه دیگر نیز در سر دارد. او قصد دارد تا به اندازه‌ای که لازم است، با زندانیان دیگر آنجا ارتباط بگیرد که بتواند از افرادی انتقام بگیرد که باعث شده‌اند او به اشتباه محکوم شود و به زندان برود. این سریال مورد تحسین شمار زیادی از بینندگان و منتقدان قرار گرفته است و در مجموع، موفق به کسب هفت جایزه مختلف در چهاردهمین دوره جوایز بین المللی درام سئول نیز شده است.

Good Doctor

یکی از بهترین و شناخته شده ترین سریال های پزشکی کره ای، سریال “پزشک خوب” (Good Doctor) می‌باشد. نکته جالبی که در رابطه با این سریال وجود دارد این است که سریال محبوب آمریکایی “The Good Doctor” که در سال دوهزار و هفده با نقش آفرینی بازیگر برجسته و سرشناس، “Freddie Highmore”، در قالب هفت فصل ساخته شده است، اقتباسی از سریال “پزشک خوب” کره‌ای می‌باشد.  این درام بیست قسمتی در را طه با کارکتری به نام پارک شیون (Park Si-won)، با نقش آفرینی بازیگر محبوب و شناخته شده با نام “جوو ون” (Joo Won) است که یک نابغه اوتیستیک است. این کارکتر به عنوان رزیدنت جراحی اطفال شروع به کار در یک بیمارستان می‌کند، اما با این حال، به خاطر بیماری خود، چالش‌ها و موانع زیادی بر سر راهش قرار می‌گیرند و دلیل آن‌ هم این است که نه تنها خانواده کودکان بیمار، بلکه همکاران خود نیز، نمی‌توانند به مهارت‌ها و توانایی‌های او در زمینه پزشکی اعتماد کنند. به این ترتیب، این کارکتر، تنها شش ماه فرصت دارد تا توانایی‌های خود را ثابت کند و جایگاهی که شایسته او است را به دست بیاورد. اما همه چیز آنطور که او می‌خواست و پیش بینی می‌کرد، به هیچ عنوان پیش نمی‌رود. در کنار همه این‌ها، اوضاع برای او زمانی سخت‌تر از همیشه می‌شود که در دل او، نسبت به یکی از همکارانش، احساساتی شکل می‌گیرد. این سریال، در مجموع، موفق به کسب چهارده جایزه مختلف شده است که همین می‌تواند گواهی بر خوب بودن آن باشد.

Hospital Playlist

یکی دیگر از بهترین سریال های پزشکی کره ای که دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود، سریال “پلی لیست بیمارستان” (Hospital Playlist) می‌باشد زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. میزان محبوبیت این سریال به قدری بود که در قالب دو فصل ساخته شد؛ همین می‌تواند گواهی بر خوب بودن سریال Hospital Playlist باشد. خط داستانی این سریال، به گونه‌ای نوشته شده است که احساسات بینندگان خود را به طور کامل، درگیر می‌کند؛ به همین خاطر نیز، بینندگان در طول تماشای این سریال احساسات مختلفی از جمله ناراحتی، خوشحالی، نگرانی و اضطراب را تجربه می‌کنند. داستان سریال “پلی لیست بیسمارستان” در رابطه با پنج کارکتر است که در مدرسه پزشکی همدیگر را ملاقات می‌کنند و به این ترتیب، با یکدیگر آشنا می‌شوند. اکنون، این پنج نفر به عنوان جراح بخش‌های مختلف یک بیمارستان کار می‌کنند. در طول خط داستانی این سریال، چالش‌ها و موانع بزرگی، از جمله بزرگ کردن فرزند، ازدواج ناموفق، تصمیم‌هایی که منجر به تغییر دادن شغل می‌شود و مشکلات خانوادگی بر سر راه پنج کارکتر اصلی داستان قرار می‌گیرد؛ از این رو، در طول سریال، چگونی مواجهه این افراد با مشکلات زندگیشان نشان داده می‌شود. در عین حال، واقعیت‌های تلخ فعالیت در زمینه پزشکی نیز، به بهترین شکل ممکن، به تصویر کشیده می‌شود. این سریال، در مجموع، موفق به کسب چهارده جایزه مختلف شده است.

Kill me, Heal Me

یکی از بهترین سریال های تفکر برانگیز کره‌ای، سریال ” بکش و راحتم کن” (Kill Me, Heal me) است که در سال دوهزار و پانزده منتشر شد. خط داستانی این سریال که در رابطه با فردی با اختلال شخصیت چند گانه است، بسیار منحصر به فرد و در عین حال دلخراش است. این داستان در رابطه با پسری از یک خانواده بسیار ثروتمند است که از اختلال شخصیت چندگانه رنج می‌برد و دارای هفت شخصیت متفاوت است. این سریال، گذشته این کارکتر، و تاثیری که این بیماری بر زندگی روزمره‌اش می‌گذارد را به بهترین نحو ممکن به تصویر می‌کشد. در ادامه داستان، او عاشق دکتری می‌شود که به صورت مخفیانه سعی در درمان و کمک به او دارد. برخلاف بیشتر سریال‌های هیجان انگیز روانشناختی، سریال Kill Me, Heal Me، فردی که از یک اختلال روانی رنج می‌برد را به عنوان شخصی خطرناک برای جامعه نشان نمی‌دهد، بلکه مشکلات این افراد در زندگی شخصیشان و تبعیض‌هایی که جامعه برای آن‌ها قائل می‌شود را به تصویر می‌کشد. به دلیل بیماری سریال “بکش و راحتم کن” در سال دوهزار و پانزده، به دلیل خط داستانی منحصر به فردی که داشت، موفق به دریافت جوایز متعددی شد؛ همین مسئله، می‌تواند گواهی بر بی نقص بودن این سریال باشد. به همین خاطر نیز، دیدن آن به همه کسانی که تا به امروز آن را تماشا نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments