بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی
1%
 • 0/10

بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی

به وقت دورهم بودن

بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی ۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

دیگر زمان آن رسیده که از دنیای مجازی فاصله بگیریم، تلویزیون را خاموش کنیم و زمان پشت صفحه نمایش بودن را کاهش دهیم. چرا که بازی‌‌های فکری یا همان به اصطلاح بردگیم‌ها، همواره در کنار ما هستند تا آن میل باقی مانده برای فرار از واقعیت و ادامه بازی و در کنار هم بودن را ارضا کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی را  به شما معرفی کنیم.

بردگیم Fallout

 • تعداد بازیکنان: 1 تا 4
 • مدت زمان بازی: 2 تا 3 ساعت

اکنون که سریال Fallout را به تازگی داشتیم، حال زمان آن رسیده که روی میز آشپرخانه خود شروع به اکتشاف در این سرزمین آخرالزمانی بکنیم. مشابه با دیگر بازی‌های Bethesda، بازیکنان می‌توانند در این بردگیم یک سناریو را انتخاب کرده، مهارت‌های خود افزایش دهند، با دشمنان رادیواکتیوی مبارزه کنند، با جناح‌های مختلف تعامل کنند و ماموریت‌ها را به اتمام برسانند. لازم به ذکر است که بردگیم Fallout از بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی است که در مدت زمانی طولانی می‌تواند شما را غرق خود کند.

بردگیم Slay the Spire

 • تعداد بازیکنان: 1 تا 4
 • مدت زمان بازی: 45 دقیقه

شاید تنها بازی ویدیویی در این لیست که بیشترین استحقاق برای داشتن یک بردگیم را دارد، بازی Slay the Spire است که با ریشه‌های دیجیتال خود به بازیکنان اجازه می‌دهد نقش یکی از قهرمانان ارائه شده را انتخاب کرده و یک سبک روگ‌لایک (Roguelike) و دک‌بیلدینگ (Deck-Building) را تجربه کنند. این نکته را هم بگوییم که، این بازی برای تکرارپذیری بالا به دلیل ماهیت روگ‌لایکی که دارد، توانسته جایگاه ویژه‌ای در بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی داشته باشد.

بردگیم Bloodborne

 • تعداد بازیکنان: 2 تا 4
 • مدت زمان بازی: 60 تا 90 دقیقه

بردگیم Bloodborne به بازیکنان اجازه می‌دهد نقش یک شکارچی را بر عهده بگیرند و برای نابود کردن شرارتی که در یارنام (Yharnam) بیدار شده است، مبارزه کنند. به عنوان یک بردگیم داستانی، Bloodborne ارزش تکرار بی‌پایانی به بازیکنان ارائه می‌دهد و از مهارت‌های تصمیم‌گیری و استراتژی شما استفاده خوبی می‌کند. بازی Bloodborne در صنعت بازی‌های ویدیویی همیشه مورد تحسین و استقبال زیادی قرار گرفته است، و حالا نوبت به بردگیم آن رسیده تا در لیست بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی حضور داشته باشد.

بردگیم Resident Evil 2

 • تعداد بازیکنان: 1 تا 4
 • مدت زمان بازی: 90 تا 120 دقیقه

موفقیت اقتباس بردگیمی بازی Resident Evil 2 راه را برای Steamforged Games باز کرد تا تجربیات مشابهی را پوشش دهد که داستان‌های Resident Evil اصلی و Resident Evil 3: Nemesis را نیز در بر بگیرد. با این حال، بدون تردید می‌توان گفت که بردگیم Resident Evil 2، بهترین نسخه آن و قطعا جز بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی است. این بردگیم وفادار به منبع اصلی است و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به صورت همکاری مشترک، کنترل لئون اس کندی (Leon S. Kennedy) یا کلر ردفیلد (Claire Redfield) را بر عهده بگیرند و از میان انبوهی از زامبی‌ها برای فرار خود در چندین سناریوی موجود، مبارزه کنند. در حالی که محیط بازی را پیمایش می‌کنید، زامبی‌ها را دور می‌زنید و پازل‌ها را حل می‌کنید، سلاح‌ها، اقلام درمانی و کلیدها را جمع‌آوری کنید، تا بتوانید در روند خوبی در بازی پیش ببرد.

بردگیم PAC-MAN

 • تعداد بازیکنان: 2 تا 5
 • مدت زمان بازی: 30 دقیقه

این بازی کلاسیک و آرکیدی که توسط Buffalo Games به صورت رومیزی به عرصه بازگشته است، در حالت‌های همکاری مشترک یا رقابتی بسیار لذت‌بخش است. بازیکنی که کنترل Pac-Man را در دست دارد، باید در هزارتو حرکت کرده و میوه‌ها را جمع‌آوری کند، در حالی که بازیکنان کنترل‌کننده ارواح سعی می‌کنند Pac-Man را دور زده یا شکار کنند.

بردگیم Tetris

 • تعداد بازیکنان: 2 تا 4
 • مدت زمان بازی: 20 تا 30 دقیقه

‏ بردگیم Tetris نیز توسط شرکت Buffalo Games ساخته شده است و روند بازی کردن آن به صورت رقابتی تک به تک است که در آن بازیکنان قطعات تتریمینو را جابه‌جا، چرخش و رها می‌کنند تا بالاترین امتیاز را کسب کنند. درست مانند بازی ویدیویی، قطعه بعدی کاملاً قابل مشاهده است و توسط یک کارت نشان داده می‌شود، بنابراین بازیکنان می‌توانند استراتژی خود را بر همان اساس برنامه ریزی کنند. با تکمیل خطوط، تطبیق قطعات با نمادهای روی برج خود و تکمیل دستاوردهای خاص هم می‌توانید امتیاز کسب کنید. بردگیم Tetris یکی از بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی است، زیرا در دورهمی‌های کوچک به راحتی می‌تواند خود را در دل دیگر افراد جا کند.

بردگیم Dark Souls: The Board Game – Tomb of Giants

 • تعداد بازیکنان: 1 تا 3
 • مدت زمان بازی: 90 تا 120 دقیقه

‏ نسخه اصلی بردگیم Tomb of Giants که در ابتدا به عنوان محتوایی برای بخش داستانی اولیه کیک‌استارتر بردگیم Dark Souls در نظر گرفته شده بود. این بردگیم با قاطعیت یکی از بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی و یک ماجراجویی مستقل عالی برای بازیکنان تازه‌کار است که نامش از مکان معروف دنیای بازی‌های ویدیویی الهام گرفته شده است. هر بازیکن بازی را با انتخاب یک کلاس و تجهیزات آغاز می‌کند و سپس به کاوش در آرامگاه‌ها می‌پردازد، با تیراندازان استخوانی مبارزه می‌کند یا در کنار بون‌فایر استراحت می‌کند.

بردگیم Cuphead: Fast-Rolling Dice Game

 • تعداد بازیکنان: 1 تا 4
 • مدت زمان بازی: 30 تا 45 دقیقه

بردگیم Cuphead: Fast Rolling Dice Game، مشابه نسخه بازی ویدیویی خود، یک بازی سریع و همکاری مشترک است که هدف آن شکست دادن تمام باس فایت‌های بازی با استفاده از مکانیک‌های تاس‌محور برای وارد کردن آسیب است. بردگیم با انتخاب یکی از چهار شخصیت موجود: Cuphead، Mugman، Ms. Chalice یا Elder Kettle توسط هر بازیکن آغاز می‌شود و سپس در چندین نوبت متشکل از پنج مرحله، بازی می‌شود که در آن بازیکنان حملات خود را تنظیم کرده و به باس فایت حمله می‌کنند. نوبت‌ها زمان‌بندی شده‌اند، بنابراین انتخاب‌های تاس خود را با دقت انجام دهید. بردگیم Cuphead ارزش تکرار بالایی دارد زیرا می‌توانید امتیاز خود را بهتر کنید و توانایی‌هایی را ارتقا دهید که به دورهای آینده منتقل می‌شوند. تمام این موارد باعث می‌شود این بازی در لیست بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی، قرار بگیرد.

بردگیم The Oregon Trail

 • تعداد بازیکنان: 2 تا 6
 • مدت زمان بازی: 30 تا 45 دقیقه

بردگیم The Oregon Trail به خوبی روح بازی ویدیویی اصلی را به تصویر می‌کشد. در آن، بازیکنان به صورت تیمی تلاش می‌کنند تا بدون مرگ به اورگن (Oregon) برسند. تعداد جلسات بازی کردن بازی، نسبتاً کوتاه هستند، زیرا شما به سرعت و به شکل ناگهانی از دست کارت‌های فاجعه‌بار، خواهید مرد. این بازی به طرز عجیبی چالش‌برانگیز و بسیار شانس‌محور است. با بازی کردن پنجاه کارت مسیر، شما در نهایت پیروز خواهید شد. یک نقطه ضعف این بردگیم این است که؛ اگر بازیکنی در اولین نوبت بمیرد (که بیشتر از آنچه فکرش را بکنید رایج است)، باید تا زمانی که بقیه پیروز شوند یا همگی بمیرند، منتظر بماند. اما در هر حال، این بازی بازسازی فوق‌العاده‌ای از منبع الهام آن و بدون شک در کنار بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی است و قطعاً لبخندهایی را بر لبان خواهد نشاند.

به پایان معرفی تعدادی از بهترین بردگیم‌های بر اساس بازی‌های ویدیویی رسیدیم و امیدواریم در دورهمی‌های خود آن‌ها تجربه کنید. حال در کنار این بردگیم‌ها، آیا بردگیم دیگری هم در ذهن خود دارید یا آن را تجربه کرده‌اید که در لیست بهترین‌های شما باشد. آن را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments