تاسیس شعبه جدید استودیو تحت نظر اکتیویژن برای تمرکز بیشتر بر بازی وارزون

استودیو بیناکس یکی از بهترین استودیوهای تحت نظر اکتیویژن است!

تاسیس شعبه جدید استودیو تحت نظر اکتیویژن برای تمرکز بیشتر بر بازی وارزون نیما خدارحمی ۰ ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
استودیو اکتیویژن بیناکس در مونتریال

استودیوهای جانبی شرکت‌های بزرگ همیشه سورپرایز ویژه برای ما دارند و بر خلاف چیزی که بسیاری از ما فکر می‌کنیم، نقش بزرگی در توسعه بازی‌ها دارند. یکی از آن استودیوها، استودیوی کانادایی تحت نظر اکتیویژن است که قصد افزایش فعالیت دارد.

استودیو کانادایی بیناکس (Beenox) سال‌های بسیاری است که تحت نظر تیم اکتیویژن به طور مستقیم در توسعه نسخه‌هایی متفاوت از سری بازی Call of Duty از جمله Call of Duty Modern Warfare، Call of Duty Black Ops Cold War، Call of Duty Warzone و Call of Duty Mobile و البته دیگر بازی‌های این شرکت از جمله Crash Bandicoot 4: It’s About Time و Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 دست داشته و همچنین وظیفه توسعه کامل بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled را در اختیار داشته است. به عبارتی این استودیو سلاح سری شرکت اکتیویژن است.

اگر کمی عمیق نگاه بیندازیم، این استودیو کوچک کارنامه‌ای بسیار درخشان و پر بار دارد. تیم بیناکس کار خود را از کبک سیتی ایالات کبک کشور کانادا آغاز کرد و حال آن‌ها مانند بسیاری دیگر از استودیوهای بازی سازی به دنبال تاسیس شعبه دوم خود در شهر مونتریال کشور کانادا هستند. استودیو بیناکس در حال حاضر ۴۰۰ نیروی فعال داشته که ۱۵۰ نفر از آن‌ها به تنهایی طی سال ۲۰۲۱ به عضویت این استودیو در آمده و قصد دارند نیروهای خود را ۲۰ درصد (در حدود ۸۰ نفر) افزایش دهند. اما هدف این استودیو چیست؟ استودیو بیناکس قصد دارد با تمام قوا به طراحی و توسعه بازی‌های کالآف دیوتی و به طور دقیق‌تر محتوای بازی Call of Duty Warzone و Call of Duty Mobile، در کنار برخی پروژه‌های دیگر بپردازد.

نور پولونی (Nour Polloni) رئیس استودیو بیناکس در رابطه با گسترش استودیو خود گفت:

من از تاسیس شعبه دوم استودیو بیناکس در شهر مونتریال بسیار شگفت زده هستم. ما به شدت از فضای متنوع و مملو از استعداد شهر مونتریال استقبال و استفاده می‌کنیم و این شهر به ما اجازه افزایش خلاقیت کلی استودیو و تنوع در توسعه بازی‌هایمان را می‌دهد. این سرمایه گذاری در مونتریال کلید قدم‌های رو به رشد استودیو و ادامه پشتیبانی و خلاقیت در توسعه سری بازی کالآف دیوتی است. ما می‌خواهیم که حضور ما در این شهر و البته در بعد جهانی باعث جذب استعدادهای بیشتر و تبدیل شدن آن‌ها به بخشی از صنعت بازی سازی شهر مونتریال شود. این شعبه از استودیو به ما اجازه بهبود و توسعه بیشتر افکار خلاقانه را می‌دهد. اولویت ما در اختیار گذاشتن فضایی برای تیم است که مملو از الهام و نوآوری باشد و در عین حال بتوانیم با دیگر استودیوها و تیم‌ها همکاری داشته باشیم. ما می‌خواهیم که این شعبه از استودیو باعث افتخار، هیجان و آسایش ما شود.

چند روز پیش دیوان عدالت ایالت کالیفورنیا از شکایاتی جدید علیه شرکت اکتیویژن سخن گفت که بار دیگر باعث تعجب همگان شد. باید دید این اتفاقات ناگوار در یکی از مهم‌ترین استودیوهای بازی سازی جهان چه تبعاتی در پی خواهد داشت. دنباله بازی Call of Duty Modern Warfare و البته Warzone برای سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده و بدون شک حالا بسیاری از ما منتظر حضور پر رنگ‌تر استودیو بیناکس در این بازی‌ها هستیم. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید شرکت اکتیویژن در مکان و استودیویی درست سرمایه گذاری کرده است؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا