#مهسا_امینی

نسخه‌ی دیجیتالی Bad Boys for Life اواسط فروردین ماه قابل‌خرید می‌شود

زودتر از آنچه که انتظار می‌رفت

نسخه‌ی دیجیتالی Bad Boys for Life اواسط فروردین ماه قابل‌خرید می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۳ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
نسخه‌ی دیجیتالی Bad Boys for Life

به لطف تصمیم مدیران سونی پیکچرز و صد البته ویروس کرونا، نسخه‌ی دیجیتالی Bad Boys for Life زودتر از آنچه انتظار می‌رفت در دسترس قرار خواهد گرفت.

پس از اینکه بحث شیوع ویروس کرونا در جهان جدی شد، دولت‌ها تصمیم گرفتند در راستای قطع زنجیره‌ی شیوع و کاهش آمار ابتلا، دستور تعطیلی سینماها را اعلام کنند. اتخاذ چنین تصمیمی باعث شد تا تعداد زیادی از مردم در خانه مانده و به دنبال سرگرمی‌های مناسب سن خود باشند. استودیوهای فیلمسازی هم که از این شرایط به خوبی آگاه بودند، تصمیم گرفتند نهایت استفاده را برای کسب درآمد ببرند. در نتیجه، آثار اخیر خود را که برای مدت کمی روی پرده‌ی نقره‌ای بودند یا اصلا فرصت اکران پیدا نکردند، از طریق سرویس‌های استریم یا خرده‌فروشی‌های آنلاین در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

همکاری اخیر استودیوهای هالیوودی و شرکت‌های استریم در بلند مدت ضربه‌ای به سینماداران نخواهد زد اما فعلا باعث شده تا انتشار دیجیتالی فیلم‌ها به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. یونیورسال پیکچرز اولین استودیویی بود که پا در چنین مسیری گذاشت. دو روز پیش بود که مدیران آن با انتشار یک بیانیه از عرضه‌ی سه فیلم The Invisible Man ،The Hunt و Emma روی خرده‌فروشی‌های آنلاین خبر دادند. مدت زیادی طول نکشید تا شرکت برادران وارنر هم سیاست مشابهی را در پیش گرفته و نسخه‌ی دیجیتالی فیلم‌های The Way Back ،Birds of Prey و The Gentlemen را در دسترس قرار دهد. حالا هم نوبت به یک بلاک‌باستر دیگر رسیده است تا زودتر از آنچه انتظار می‌رفت در دسترس قرار گیرد.

شرکت سونی پیکچرز اعلام کرد نسخه‌ی دیجیتالی Bad Boys for Life از تاریخ ۱۲ فروردین (مصادف با ۳۱ مارس) در اینترنت منتشر می‌شود. چنین اقدامی باعث شد تا فاصله‌ی ۷۴ روزه را بین آغاز اکران و انتشار در سینمای خانگی شاهد باشیم که بسیار غیرمعمول است. در شرایط عادی، فاصله‌ی زمانی بین اکران و انتشار در سینمای خانگی بیشتر از این مقدار است. در ضمن، جدیدترین محصول سونی یک فرق قابل‌توجه با اکثر فیلم‌هایی دارد که طی روزهای اخیر از طریق خرده‌فروشی‌های آنلاین یا سرویس‌های استریم در دسترس قرار گرفتند. اکثر آن‌ها برای مدت کوتاهی اکران شدند یا اصلا فرصت رفتن روی پرده‌ی نقره‌ای را پیدا نکردند اما قسمت سوم پسران بد بدون هیچ مشکلی در سینماها به نمایش درآمد.

اولین فیلم بلند عادل العربی (Adil El Arbi) و بلال فلاح (Bilall Fallah) در مقام کارگردان عملکرد موفقیت‌آمیز و غیرمنتظره‌ای در باکس آفیس داشت. فیلم Bad Boys for Life توانست در مدت زمان اکران خود در سینماها بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. این موضوع باعث شد تا کارگردانان بلژیکی فیلم به شدت مورد توجه استودیوهای فیلمسازی از جمله مارول قرار گرفته و صحبت‌هایی را برای همکاری با آن دو انجام دهند. در حال حاضر اطلاعاتی از پروژه‌ی بعدی العربی و فلاح در دسترس نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا