برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

کارگردان Avengers: Endgame مخاطبان را عامل شکست فیلم‌های مارول می‌داند!

او اعتقادی به افت کیفی آثار ندارد

کارگردان Avengers: Endgame مخاطبان را عامل شکست فیلم‌های مارول می‌داند! ۲۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان Avengers: Endgame

جو روسو، یکی از دو کارگردان Avengers: Endgame در مصاحبه اخیر خود تاکید کرد اعتقادی به افت کیفی آثار ابرقهرمانی ندارد.

نام مارول در گذشته نه چندان دور تضمین می‌کرد یک اثر هم می‌تواند نظر مثبت کارشناسان را به خود جلب کرده و هم قادر است عملکرد تجاری بسیار خوبی داشته باشد. شرایط امروزه تغییر کرده و آثار استودیو مارول نمی‌توانند موفقیت‌های گذشته را تکرار کنند؛ برای مثال، می‌توان به سریال Secret Invasion اشاره کرد که علی‌رغم حضور نام‌های بزرگ، کمتر کسی از آن راضی بود.

مثال دیگر از افت کیفی آثار مارول، Ant-Man and The Wasp: Quantumania و The Marvels هستند که ظاهراً ضررهای هنگفتی را به سازندگان خود تحمیل کرده‌اند. این اتفاقات باعث شده موضوع «افت کیفی آثار ابرقهرمانی و اتمام دوران محبوبیتشان» از سوی برخی از کارشناسان و حتی مخاطبان مطرح شود. هر چند، بسیاری هنوز چنین چیزی را باور ندارند.

جو روسو (Joe Russo)، اخیراً مصاحبه‌ای را انجام داده و در بخشی از آن تاکید کرده به اتمام دوران آثار ابرقهرمانی باور ندارد. او همچنین مخاطبان را عامل شکست آثار اخیر مارول می‌داند:

فکر می‌کنم [شکست فیلم‌های مارول] بازتاب دهنده شرایط کنونی است. شرایط سختی شده است. فکر می‌کنم در دوره گذر هستیم و مخاطبان نمی‌دانند خواهان چه نوع داستان‌هایی هستند.

یک شکاف نسلی بزرگ میان مخاطبان در بحث نحوه مصرف مدیا به وجود آمده است؛ یک نسلی داریم که عادت کرده در زمان مشخص به سینما برود تا فیلم مورد نظرش را ببیند اما رو به پیری هستند. در همین حین، نسل جدید اینطور هستند: «می‌خواهم همین الان تماشا کنم.» بعدش هم به سراغ اثر بعدی می‌روند.

شرایط سخت‌تر از همیشه شده است. و به همین دلیل فکر می‌کنم همه از جمله مارول سردرگمی مشابهی را بخاطر این دوره گذر تجربه می‌کنند. فکر می‌کنم این موضوع بیشتر از همه چیز [در شکست آثار] دخیل باشد.

صحبت‌های کارگردان Avengers: Endgame درباره تغییر نسل مخاطبان تا حدود زیادی درست بوده و این موضوع تاثیرش را بر باکس آفیس جهانی گذاشته است. به همین دلیل فیلم‌ها در مقایسه با گذشته عملکرد مالی چندان خوبی ندارند. با این حال، افت کیفی آثار مارول یک موضوع کاملاً واضح و روشن بوده و نباید انکارش کرد. به بیان دقیقتر، نه شخصیت‌ها جذابیت چهره‌های قدیمی را دارند و نه داستان‌ها می‌توانند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments