نویسنده فیلم انتقام جویان 6 طرفداران را خوشحال و نگران کرده است

آیا مولتی‌ورس جنون تکرار می‌شود؟

نویسنده فیلم انتقام جویان 6

نویسنده فیلم انتقام جویان 6 اخیرا توسط استودیو مارول (Marvel Studios) مشخص شده و چنان که به نظر می‌رسد، طرفداران را هم امیدوار می‌کند و هم نگران!

مایکل والدرون (Michael Waldron) نویسنده و تهیه‌کننده اهل آمریکاست که از سال ۲۰۱۴ کار حرفه‌ای در این زمینه را شروع کرده و از موفق‌ترین پروژه‌های او می‌توان به سریال فوق‌العاده محبوب Rick And Morty اشاره کرد. با این حال والدرون حدود دو سال پیش برای نویسندگی سریالی تحت عنوان Loki توسط کوین فایگی (Kevin Feige) انتخاب شد و به همین ترتیب وارد دنیای سینمایی مارول شد تا ماجراجویی عجیب و غریب لوکی را روایت کند.

در واقع سریال Loki یکی از بهترین کارهای والدرون حساب می‌شود که نظر مثبت بسیاری از طرفداران و همچنین منتقدین را به همراه داشت، در حالی که پس از آن فایگی یکبار دیگر به قلم این نویسنده اعتماد کرد تا داستان فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness را نگارش کند. اما متاسفانه نوشته‌های والدرون به صورت کامل در فیلم نهایی به تصویر کشیده نشدند و برای مثال صحنه حضور مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) به کلی دستخوش تغییرات شد. به همین روال نیز فیلم نهایی چندان مورد استقبال بینندگان و همچنین منتقدان واقع نشد و طرفداران آن را به عنوان یک پتانسیل هدر رفته خطاب می‌کنند. این در حالی است که پس از این اثر سینمایی، حال فایگی یکبار دیگر به این نویسنده اعتماد کرده و او را برای نگارش داستان مهم‌ترین اثر سینمایی در کل سه فاز چهارم، پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول، یعنی Avengers: Secret Wars انتخاب کرده است! موردی که باعث خوشحالی و در عین حال نگرانی طرفداران شده و طرفداران را به دو دسته کاملا موافق و مخالف تقسیم کرده است.

آیا والدرون می‌تواند نویسنده خوبی برای داستان فیلم انتقام جویان 6 باشد؟

در واقع دلیل اینکه طرفداران چندان با حضور مایکل والدرون به عنوان نویسنده فیلم انتقام جویان 6 راضی نیستند، این است که او در داستان فیلم Doctor Strange 2 نتوانست به خوبی معرفی چندین شخصیت تازه را نشان دهد و خیلی خیلی زود اعضای گروه بزرگی مثل ایلومیناتی (Illuminati) از هم پاشیده شد. همچنین بسیاری از بینندگان از این روند ناراضی بودند که چطور و چرا واندا (Wanda) تصمیمات عجیبی در فیلم می‌گرفت و در پایان فیلم، پس از کشتن افراد زیاد، ناگهان به این نتیجه رسید که باید خودکشی کند. این در حالی است که می‌توان هنر والدرون را در نمایش داستان و ماجرای یک شخصیت خاص مانند لوکی در سریال Loki مشاهده کرد.

با این حساب باور افراد بر این است که اگر مایکل والدرون نتوانسته تا فیلمی مانند Doctor Strange را با کلی شخصیت مولتی ورسی و جدید جمع کند، پس حتما در ساخت اثری مانند Avengers: Secret Wars شکست خواهد خورد! این باور از جهتی درست است، چراکه داستان دکتر استرنج ۲ به مراتب از فیلمی مانند Secret Wars سبک‌تر بود و اگر نویسنده موفق به روایت درست آن نشود، پروژه بزرگ‌تر هم برای او سخت خواهد بود. با این حال جالب است بدانید که این کل ماجرا نیست، و پس از اتفاق افتادن وقایع بزرگ در فاز پنجم و اوایل ششم، احتمال دارد که بتوانیم شاهد جریانی مشخص‌تر برای داستان Secret Wars باشیم؛ پروژه‌ای که والدرون می‌تواند خود را بهتر در آن ثابت کند و از جف لاونس (Jeff Loveness)، نویسنده عنوان Avengers: Kang’s Dynasty هم که در سریال Rick And Morty همکار او است، کمک بگیرد!

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا