آیا پایان فیلم انتقام جویان کانگ فاتح را به قهرمان فاز هفتم تبدیل می‌کند؟

ظهور شخصیت آیرون لد

آیا پایان فیلم انتقام جویان کانگ فاتح را به قهرمان فاز هفتم تبدیل می‌کند؟ پارسا خلیلی ۹ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ سینما

شاید باورش سخت باشد ولی احتمال اینکه پایان فیلم انتقام جویان می‌تواند با دنبال کردن یکی از بزرگترین خطوط داستانی، کانگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) را به قهرمان فاز هفتم دنیای سینمایی مارول تبدیل کند به‌شدت بالاست.

در حال حاضر، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که کانگ با آن روبه‌رو است، تبدیل شدن به تانوس حماسه مولتی‌ورس نیست، بلکه جایگاهش در دنیای سینمایی مارول به‌عنوان یک شرور بزرگ است. متاسفانه داستان ضعیف Ant-Man & The Wasp: Quantumania و فروش فاجعه‌باری که در گیشه داشت، باعث شده تا کانگ نتواند آنطور که انتظار می‌رفت در میان تماشاگران سروصدا کند. به همین خاطر استودیو مارول با اقتباس از خط داستانی آیرون لد (Iron Lad) که نسخه‌ای مولتی‌ورسی از کانگ فاتح است، می‌تواند به بهترین شکل ممکن شرایط را برای درخشیدن کانگ در چشمان طرفداران رقم بزند.

در کمیک‌ها، آیرون لد مدت زیادی برای کانگ فاتح کار می‌کرد اما وقتی متوجه شد که او قصد دارد تمامی دنیاها را از بین ببرد، به گروه انتقام ‌جویان جوان می‌پیوندد و با دادن زرهی قدرتمند به ویژن، کانگ را برای همیشه نابود می‌کند. درحالیکه انتقام‌جویان جوان هنوز در دنیای سینمایی مارول شکل نگرفته‌اند، اما معرفی شدن اکثر شخصیت‌های آن در طول فاز چهارم و پنجم حماسه‌ مولتی‌ورس می‌تواند زمینه لازم را برای گردهمایی گروه در فاز هفتم فراهم کند تا بتوانند به تهدیدی که در فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars شکل گرفتند، پایان بدهند.

خوشبختانه معرفی ویژن سفید در فاز چهارم و همچنین تایید ساخته شدن مجموعه تلویزیونی Vision Quest، همگی ثابت می‌کنند که پایان فیلم انتقام جویان به ظهور آیرون لد و شکل‌گیری انتقام جویان جوان در فاز هفتم ختم خواهد شد، چون ویژن نقشی کلیدی در خط داستانی آیرون لد داشت. از طرف دیگر این موضوع به نوعی غیبت عجیب ویژن در دنیای سینمایی مارول از زمان معرفیش در سریال WandaVision را توضیح می‌دهد.

حتی اگر جدول انتشار دیزنی و نقشه راه استودیو مارول را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که سریال انفرادی ویژن قراره بخشی از فاز هفتم باشد. حالا Avengers: The Kang Dynasty چگونه می‌تواند باعث ظهور آیرون لد بشود؟ اگر کانگ فاتح قبل از پایان یافتن حماسه مولتی‌ورس کشته شود، نه‌تنها حس و حال تازه‌ای به داستان اقتباس لایو اکشن جنگ‌های مخفی می‌بخشد، بلکه می‌تواند با معرفی شخصیت آیرون لد در Avengers: Secret Wars راه را برای شکل‌گیری فاز هفتم هموار کند.

برای درک بهتر این موضوع می‌توان به دو نکته اشاره کرد. اولین نکته عظمت رویداد جنگ‌های مخفی است. اگر با کمیک‌ها آشنایی داشته باشید، می‌دانید که داستان مجموعه کمیک جنگ‌های مخفی به‌شدت بزرگ و پیچیده است، بنابراین بهترین راه برای روایتش در دنیای سینمایی مارول، جدا کردن آن از سلسله کانگ است. به‌همین منظور کشته شدن کانگ می‌تواند ایده خوبی باشد. اینگونه مارول در کنار دکتر دوم که آنتاگونیست اصلی خط داستانی جنگ‌های مخفی است، می‌تواند آیرون لد را وارد فرانچایز کند تا فاز هفتم قهرمانی بزرگ مثل تونی استارک داشته باشد.

فیلم Avengers: The Kang Dynasty در حال حاضر برای اکران در تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) تنظیم شده است.

5 5 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا