برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بررسی تریلر جدید انیمه حمله به تایتان | پایان نزدیک است!

فراتر از الدیا و مارلی..

بررسی تریلر جدید انیمه حمله به تایتان | پایان نزدیک است! ۹ ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

تریلر جدید انیمه حمله به تایتان (Attack On Titan) به تازگی منتشر شده و جزییات جالبی را پیش از مشخص شدن نتیجه داستان ارن ییگر به اشتراک می‌گذارد.

انیمه حمله به تایتان از ابتدای زمان انتشار خود به یکی از بهترین و محبوب‌ترین آثار جهان انیمه تبدیل شده و رفته رفته تبدیل به یک پدیده جهانی شد. پدیده‌ای که فردا به پایان خود نزدیک می‌شود و شاید طرفداران و علاقه مندان جهان این اثر و سرزمین‌‌های الدیا و مارلی نتیجه این جنگ چندین و چند ساله را بفهمند. انیمه حمله به تایتان در قالب چهار فصل به طرفداران خود ارائه شد و فردا اولین پارت از قسمت نهایی این انیمه مشهور منتشر خواهد شد. این انیمه داستان پسری به نام ارن ییگر (Eren Yeager) را روایت می‌کند که سرزمین او توسط هیولاهایی به نام تایتان احاطه شده و آن‌ها توسط سه دیوار محافظتی از ورود این هیولاها به خانه خود جلوگیری می‌کنند.
اما داستان به همین سادگی نیست و پیچیده‌تر از آن است.
ارن و دوستش رویای این را در سر می‌پرورانند که بیرون دنیای کوچک آن‌‌ها جهان به چه شکل است و آزادی از چنگال تایتان‌ها چگونه تجربه‌ای است؟ با این حال همه چیز روزی با حمله یک تایتان بسیار غول‌آسا به دیوار محافظتی شهر شیگانشینا (Shiganshina) پیچیده شد و ارن به همراه دوستان خود آواره دیگر شهرهای سرزمین متروکه خود شد. پستی بلندی‌هایی که شخصیت های این اثر تجریه کرده‌اند آن‌ها را به انسان‌‌های دیگری تبدیل کرد و بسیاری از آن‌ها اسراری را در قلب خود پنهان کرده‌اند که از حقایق عجیب و گیج کننده‌‌ای خبر می‌داد. اکنون ارن که زمانی پسر بچه‌ای کوچک بود خود به بزرگ‌ترین تایتان جهان تبدیل شده و ارتشی از دیگر تایتان‌ها را بسیج کرده تا جهانی را نابود کند که روزی او و هم‌خون‌هایش را فرزندان شیطان خطاب می‌کردند. چرخش داستان این اثر، هوش از سر بینندگان آن می‌برد و اکنون تئوری‌های جالبی از دل تریلر جدید انیمه حمله به تایتان بیرون آمده که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

تریلر جدید انیمه حمله به تایتان

در تریلر منتشر شده از اندینگ انیمه حمله به تایتان می‌بینیم که مردم جهان متوجه واقعه رامبل شده و وحشت وجود تمام آن‌ها را گرفته است. هنگامی که وحشت به مردم دنیا اجازه نمی‌‌دهد تا در رابطه با این بحران تصمیمی گرفته یا اقدامی انجام دهند، دوستان قدیمی ارن تلاش می‌کنند تا با دشمنان خود که تا پیش از رامبل با آن‌ها به مبارزه می‌پرداختند متحد شده و از نابودی جهان به دست انتقام‌جویی ارن جلوگیری کنند.

قربانی بیشتر

اگرچه این تریلر بسیار کوتاه است اما با این حال دیالوگ‌های بسیار جالبی در آن رد و بدل می‌شود که می‌توانند از اتفاقات بسیار هیجان‌انگیزی خبر دهند. در ابتدا می‌بینیم که ژیک بازمی‌‌گردد و ظاهرا کاپیتان لیوای اکنون بهبود یافته و به صحنه نبرد بازگشته است. همچنین در این تریلر آنی را باری دیگر می‌بینم که اکنون از قفس خودساخته‌اش بیرون آمده و او نیز باید به جبهه نبرد بپیوندد. ارن که ظاهر دوران کودکی خود را دارد در کنار ییمیر مقدس ایستاده و در تلاش است تا تایتان‌‌های داخل سه دیوار ماریا، سینا و رز را به سمت خارج از جزیره پارادایس راهنمایی کند تا هر کسی که از خون ییمیر نیست بمیرد. اما در حقیقت هر شخصیت دیگری از دوستان قدیمی ارن نیز در معرض مرگ قرار دارد. با این تفاوت که این بار خطر خود ارن است. بدون شک او و راینر برای آخرین بار به مبارزه خواهند پرداخت و هنگامی که طی رامبل تایتان‌ها به سمت شیگانشینا (جهت خروج از جزیره و عبور از مرز جزیره) در حرکت هستند، آن‌ها در  محلی که اولین بار با یکدیگر روبه‌رو شدند می‌جنگند و این بار پیروز مبارزه مشخص خواهد شد و تنها یک نفر زنده خواهند ماند. 

این بار نوبت به هانجی رسیده است!

هانجی زو (Hange Zoe) یکی از محبوب‌ترین و کلیدی‌ترین شخصیت‌ها در طول زندگی ارن بود. آنها بعد از اولین ملاقاتی که با یکدیگر داشتند ساعتها در رابطه با تایتان‌ها و آزمایشات اکتشافی جالب با یکدیگر صحبت کردند اما پس از اتفاقاتی که رخ داد این دو هم‌رمز در دو جبهه مخالف قرار گرفتند و ظاهرا اکنون نوبت به او رسیده تا قربانی جنگ تایتان‌ها و انسان‌ها باشد. مکالمات او با کاپیتان لیوای و صحنه‌ای که در آن هانجی را می‌بینیم که در مقابل تایتان‌های بزرگ و صورت ارن در جنگ قرار گرفته می‌توانند به طرفداران هشدار دهند که اکنون زمان آن رسیده تا با این شخصیت هم خداحافظی کنیم. به نظر می‌رسد که او مجبور است تا خود را قربانی کرده و راه را برای دیگر مبارزانی که قصد متوقف کردن ارن و ییگریست‌ها را دارند باز کند. او همیشه دنباله‌رو راه شریف اروین جنگجو بزرگ پارادایس بوده و به نظر می‌رسد که مرگ او نیز مانند اروین خواهد بود. قلب خود را بده! نگاه پر از معنا و خشم لیوای به هانجی دوست عزیز او می‌تواند نشانه دوم مرگ هانجی در اندینگ انیمه مشهور باشد.

در نهایت او را خواهم کشت!

افرادی که مانگار را خوانده‌‌اند از این موضوع خبر دارند که ژیک در نهایت باز می‌گردد و به عنوان یک انسان با کالبد ارن در ارتباط خواهد بود. او شخصیتی است که برخی از طرفداران به شدت از او متنفر هستند و برخی نیز بسیار به او عشق می ورزند. اگرچه او نیز اهداف خیری بریا جزیره پارادایس نداشت اما نمیتوان منکر این امر شد که او نیز هم اندازه با ارن زجر کشیده بود و ارن به گونه‌ای زندگی که می‌توانست به او تعلق داشته باشد را ربوده بود. او معتقد بود که با مقطوع‌النسل کردن خاندان ییمیر مشکلات را حل کند اما از نظر ارن این کار با ظلمی که کنون با آن‌ها شده بود هیچ فرقی نداشت. ژیک یا زیک برادر ارن شخصیتی بود که شاید هرگز نمی‌توانستیم به او اعتماد کنیم. با این حال هدف و دغدغه‌ او با برادرش ارن همواره یک چیز بوده اما راه‌ آن‌ها زمانی از یکدیگر جدا شد که راه‌حل‌های متفاوتی را در پیش گرفتند. در تریلر منتشر شده کاپیتان لیوای عنوان می‌کند که در نهایت او را خواهد کشت. دشمنی و کینه‌ای که بین کاپیتان لیوای و ژیک وجود دارد بر هیچ‌کس پوشیده نیست. آن‌ها بارها تلاش کرده‌اند تا یکدیگر را به قتل برسانند و هر دو تا سر حد مرگ پیش رفته و زخمی شده‌اند. به نظر می‌رسد که در نهایی‌ترین نبردشان یکی از آن‌ها فارغ از اتفاقات رامبل هم که شده خواهد شد.

در ذهن ارن چه می‌گذرد؟

در تریلر منتشر شده می‌شنویم که راینر عنوان می‌کند، اگر ارن به دنبال آن است که ما جلوی او را بگیریم چه طور؟ این موضوع می‌تواند یکی از تئوری‌هایی که از پیش بین طرفداران رد و بدل شده است را تایید کند. طبق این تئوری ارن پس از اینکه متوجه می‌شود که شرایط تقریبا برای افرادی مانند او و راینر یا برتولت یکسان بوده است، تصمیم می‌گیرد تا خود را به یک قربانی بزرگ تبدیل کرده و دشمن مشترک الدیا و مارلی باشد. اینگونه آن‌ها مجبور می‌شوند تا برای شکست این تایتان خطرناک و نجات دنیا با یکدیگر متحد شده و دشمنی را کنار بگذارند. به نظر می‌رسد که آرمین در نهایت به نقشه ارن پس برده و سعی دارد تا مانند همیشه به بهترین روش ممکن راه حلی پیدا کند که همه را در آن نجات می‌دهد.

اگر به چهره ارن در ثانیه‌های نهایی تریلر دقت کنید متوجه خواهید شد که او به شدت غمگین و ناامید است. در حالی که حس طمع برای پیروزی و انتقام چیزی بود که باعث درخشش همیشگی چشمان ارن می‌شد. اما چشمان او دیگر نمی‌درخشند و به نظر می‌رسد که او از چیزی رنج می‌برد. ارن از این مضوع که اکنون همه از او متنفر هستند ناراحت است اما باور دارد که جز این راه دیگری وجود ندارد. با این حال تئوری دیگری عنوان می‌کند همانطور که خود ارن پیش از رامبل اعتراف کرد، با ذهن تمام دوستان خود مانند یک خدا بازی کرده و همه چیز را به گونه‌ای پیش برده که در نهایت به اهداف خود برسد. ممکن است هدف نهایی ارن از قربانی کردن خود و نشان دادن خودش به عنوان یک تهدید بزرگ و شیطانی برای بشریت باعث شود تا تمام تایتان‌ها در نهایت برای همیشه ازبین بروند و دوستانش (مردم سرزمین پارادایس و الدیا) به عنوان قهرمانان جهان شناخته شوند تا دیگر کسی از آن‌ها متنفر نباشد و در حقیقت او قصد نابودی بشریت را ندارد.

آیا میکاسا ارن را خواهد کشت؟

افرادی که مانگای حمله به تایتان را خوانده باشند از آخرین دیدار میکاسا و ارن با خبر هستند. دیداری دردناک و عاشقانه. میکاسا در آخر می‌پذیرد که این تقدیر او است و خود میکاسا باید ارن را در نهایت بکشد. میکاسا در تمام دوران زندگی خود عاشق ارن بود و از هیچ فداکاری برای او دریغ نکرد. اما به نظر می‌رسد که در نهایت تنها کسی که قدرت انجام این کار را دارد خود او است. میکاسا هنگامی که اولین و آخرین لحظه عاشقانه خود را با ارن تجربه می‌کند، سر او را قطع کرده و برای همیشه به رامبل و این جنگ پایان می‌دهد. صحنه‌ای دردناک و در عین حال زیبا که در ذهن هر مخاطبی حک خواهد شد. با این حال برخی شایعات این گونه عنوان می‌کنند که پایان‌بندی انیمه حمله به تایتان با مانگا آن فرق خواهد داشت و برخی نیز معتقدند که دو قسمت ویژه‌ای که در آینده منتشر خواهند شد داستان مانگا را ادامه خواهند داد. به این معنی که اکنون نه تنها افرادی که تنها انیمه حمله به تایتان را تماشا کره‌اند بلکه افرادی که مانگا این حماسه بیاد ماندنی را مطالعه کرده‌اند هم از پایان داستان آن خبر ندارند.

اولین قسمت ویژه دو ساعته پارت سوم فصل چهار انیمه حمله به تایتان فردا 12 اسفند ماه منتشر خواهد شد و بدون شک لحظاتی را رقم خواهد زد که هیچ کس فراموش نخواهد کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments