برگزیده
📣 پخش زنده زولا + مسابقات تک تیرانداز و قتل عام
Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان

۱۰ ویژگی شخصیتی برتر Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان

محبوب‌ترین جنگجوی بشریت

1%
  • 0/10
۱۰ ویژگی شخصیتی برتر Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان ۲۲ ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

کاراکتر Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان به لطف بذله‌گویی‌های صریح و مهارت‌های چشمگیرش در میدان جنگ، به‌سرعت به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال تبدیل شد. لیوای به‌عنوان قوی‌ترین مبارز بشریت، در کمک به مردم جزیره پارادایس برای فتح دیوارها و کشف حقیقت در مورد دنیای‌شان نقشی محوری ایفا کرد.

خبر خوب برای طرفدارانی که در طول سریال Attack on Titan به کاپیتان لیوای علاقه‌مند شده‌اند، می‌توانند از مانگای No Regrets، اسپین‌آفی که به داستان زندگی او قبل از پیوستن به لشکر پیشرو (Survey Corps) می‌پردازد، لذت ببرند تا در مورد این کاراکتر محبوب داستان‌های بیش‌تری بدانند. لیوای آکرمن با اراده پولادین و عزم تزلزل‌ناپذیر خود، بلافاصله پس از معرفی، تأثیری به یاد ماندنی بر طرفداران گذاشت.

اما کدام ویژگی‌های کاپیتان لیوای باعث می‌شود مورد علاقه وافر مخاطبان قرار بگیرد و به شخصیتی فراموش‌نشدنی تبدیل شود؟ ۱۰ مورد از برترین ویژگی‌های شخصیتی لیوای آکرمن در ادامه مطلب مورد بحث قرار گرفته اند.

۱۰. کاپیتان لیوای وسواس پاکیزگی دارد

کودکی لیوای در شهر کثیف Underground گذشته و او محقر و مفلسانه بزرگ شده است؛ بنابراین منطقی است که چرا کاپیتان لیوای برای تمیز نگه داشتن محیط این چنین سخت‌گیرانه عمل می‌کند. وسواس پاکیزگی لیوای یکی از نکات طنزآمیز در انیمه سریالی Attack on Titan به‌حساب می‌آید. چیزی که وسواس او را خنده‌دارتر می‌کند این است که او پاکسازی تمام کثیفی‌ها و گردوغبارهای یک اتاق را به اندازه کشتن تایتان‌ها مهم می‌داند و آن را جدی می‌گیرد.

اگر انیمه حمله به تایتان را دیده باشید، از همان ابتدا متوجه می‌شوید که لیوای شخصیتی عجیب و غریب دارد، اما یکی از خنده دارترین صحنه‌های سریال زمانی بود که آکرمن به کابین بازمی‌گردد و همه پیشاهنگان در حال اتلاف وقت هستند؛ اما به محض ورود او، اتاق ساکت می‌شود. سپس، او انگشتش را زیر میز می‌کشد و با دیدن گرد و غبار آن‌ها را به‌خاطر عدم رعایت نظافت به‌شدت سرزنش می‌کند.

۹. لیوای می‌داند در هر موقعیتی چگونه رفتار کند

احتمالاً شنیده‌اید که همه افراد قبیله آکرمن توانایی‌های خاصی دارند. در مورد لیوای آکرمن، توانایی خاص او این است که همیشه می‌داند در هر شرایطی باید چه کاری انجام دهد. او دارای حس دقیق قضاوت و استدلال قیاسی است که می‌تواند با کاراکتر ال (L) در انیمه Death Note مقایسه شود.

اگرچه مشخص نیست که موقعیت‌شناسی لیوای ناشی از قوه شهود تند و تیز اوست یا ریشه در قدرت‌های ذاتی آکرمن‌ها دارد، اما به هر حال، نمی‌توان انکار کرد که افراد هنگ اکتشاف به‌دلیل قضاوت‌های دقیق و بجای لیوای همیشه در امنیت بودند. همچنین، کاپیتان لیوای فردی مبتکر و خلاق است و به توانایی‌های خود اعتماد دارد، اما به‌خوبی از نقاط ضعف خود نیز آگاه است.

۸. لیوای استعدادهای خاص هر فرد را می‌شناسد

شاید در میان تمام کاراکترهای انیمه Attack on Titan، کاپ صمیمانه‌ترین رفتار به لیوای آکرمن تعلق نگیرد، اما شخصیت او به‌گونه‌ایست که اگر پتانسیل‌ها و استعدادهای دیگران را کشف کند، آن‌ها را تحت حمایت خود درمی‌آورد. برای نمونه، اگرچه او در ابتدا از قدرت تبدیل شدن به تایتان در وجود ارن (Eren) نگران بود، اما متوجه شد که ارن واقعاً مشتاق ریشه کن شدن تمام تیتان‌ها است. لیوای سرشت ارن را تحسین می‌کرد و از همین رو تصمیم گرفت که به او فرصتی بدهد.

اگرچه رفتار کاپیتان لیوای با ارن در ابتدا خشن بود، اما به‌تدریج لیاوی تصمیم گرفت که به ارن اعتماد کرند و در صدد جبران اشتباهاتش برآید. هرچند که ارن نقشه‌های خود را در سر می‌پروراند، اما کاپیتان لیوای معتقد بود که او می‌تواند امیدی روشن برای بشریت باشد.

۷. شاید آکرمن فرد بی‌عیبی نباشد، اما شخصیتی دلسوز و مهربان دارد

تقریبا هرکسی پس از اولین ملاقات با لیوای آکرمن مرعوب او می‌شود و این واکنش کاملا از لحاظ منطقی قابل توجیه است. زیرا علی‌رغم اینکه لیوآی تنها ۱۶۰ سانتی‌متر قد دارد، اما بسیار دانا و توانمند است و قدرت زیادی دارد. لیوآی به‌قدری قدرتمند است که می‌تواند برخی از بلندقدترین تایتان‌ها را با حداقل تلاش بلافاصله به زانو درآورد.

کاپیتان لیوای در اولین برخورد با دیگران رفتاری بسیار سرد و سخت‌گیرانه دارد، اما اگر متوجه شود که فرد مقابل قابل اعتماد است، به‌سرعت صمیمی می‌شود. حتی ممکن است افرادی مانند اروین آنقدر با او صمیمی شوند که بدون پیش آمد بی‌احترامی با یکدیگر شوخی کنند.

۶. لیوای رهبری قابل اعتماد است

کاپیتان لیوای رهبر پیشاهنگان هنگ اکتشاف و مسئول رهبری برخی از بهترین مبارزان سازمان در خط مقدم است. لیوای آکرمن نه فقط به‌واسطه عنوانش، بلکه به این دلیل که او ثابت کرده سزاوار این همه اعتماد و احترام است، نزد همه محترم و ارجمند شمرده می‌شود، زیرا همیشه از زیردستانش مراقبت می‌کند. به علاوه، او همیشه فعالیت‌هایش را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

هنگامی که لیوآی برای مبارزه با آنی (Annie) به ارن اجازه نداد که به تایتان تبدیل شود، ارن دستور او را زیر سوال برد، اما لیوآی تصمیم‌گیری را به عهده خود ارن گذاشت، و به او هشدار داد که نباید از عواقب تصمیمش پشیمان شود.

۵. لیوای برای زندگی انسان ارزش قائل است و حس ششمی قوی دارد

علی‌رغم اینکه ممکن است گاهی سرد، گستاخ یا بی‌احساس ظاهر شود، لیوای آکرمن همواره فردی همدل و دارای حس ششم بسیار قوی‌است. کشف این حقیقت که هر تایتان یک انسان است موجب شد کاپیتان لیوآی آزرده‌خاطر شود و به نظر می‌رسید خاطرات هر تایتانی که به‌ دست او کشته می‌شود ذهنش را تسخیر می‌کند.

همچنین، لیوای به ارن گفت که از دیدن تلفات غیرضروری بیش‌تر متنفر است و دائماً به پیشاهنگان هشدار می‌داد که به قوه شهودشان اعتماد کنند تا بتوانند جلوی هرگونه حادثه ویرانگر را بگیرند. او به حیات و انسانیت به‌ویژه زندگی پیشاهنگانی که وظیفه رهبری‌شان را بر عهده دارد اهمیت می‌دهد.

۴. لیوای بی‌رحمانه صادق است و هیچگاه خودش را سانسور نمی‌کند

لیوای برای ابراز احساست غیرواقعی و خوب جلوه دادن خودش وقت تلف نمی‌کند. به‌علاوه، انرژی و توانش را برای تشریفات بی‌معنی و عام هدر نمی‌دهد. در حالی که شخصی مانند اروین اهمیت مذاکرات مسالمت‌آمیز را درک می‌کند و همیشه سعی دارد رفتار دیپلماتیک از خود نشان دهد، کاپیتان Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان از خوش و بش کردن با افرادی که آن‌ها را دشمن خود می‌داند، لذت نمی‌برد.

حتی در رابطه با افراد هنگ اکتشاف، لیوای نظر خود را طراحتا به آن‌ها اعلام می‌کند و برایش مهم نیست که چقدر خشن به‌نظر می‌رسد. اگرچه برخی این ویژگی کاپیتان Levi Acherman در انیمه حمله به تایتان را منفی می‌دانند، اما می‌توان استدلال کرد که همه مردم در زندگی‌شان به شخصی مانند لیوآی نیاز دارند زیرا او همیشه حقیقت را می‌گوید و از پرسیدن سوالاتی که دیگران از مطرح کردنشان واهمه دارند نمی‌ترسند

۳. حس شوخ‌طبعی Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان تیز و خشن است

متأسفانه، یکی از بزرگترین ناکامی‌های انیمه حمله به تایتان این بود که نتوانست حس شوخ‌طبعی لیوآی آکرمن را به اندازه کاراکتری که در مانگا توصیف شده به‌تصویر بکشد. لیوای حس شوخ‌طبعی بسیار ناپخته‌ای دارد و از شوخی کردن با دیگران لذت می‌برد.

در حالی که برخی از مردم نمی‌دانستند چگونه باید به کاپیتان لیوآی نزدیک شوند و رابطه صمیمانه‌ای با او داشته باشند، او به‌خوبی با اروین کنار می‌آمد و رابطه دوستانه‌ای با او داشت. به‌نظر می‌رسد اروین تنها کسی بود که می‌توانست در مناظرات لفظی و شوخی‌ها با لیوای همراه شود.

۲. علی‌رغم سختی‌های بسیار، لیوای هیچگاه متوقف نمی‌شود

بیش از هر چیز ویژگی چشمگیر دیگری، لیوای آکرمن انعطاف‌پذیر است و همیشه مستقیما با ناملایمات روبرو می‌شود. کاپیتان لیوآی مجبور شد از شهر Underground خارج شود و حتی برای زنده ماندن به یک جنایتکار تبدیل شود. در هنگ اکتشاف، لیوای سخت کار کردن واهمه‌ای ندارد و اگر بداند که به هدفش خواهد رسید از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

لیوای در کودکی بارها ناامید شده بود، اما بعدتر به رهبری شجاع برای هنگ اکتشاف تبدیل شد. با این حال، حتی زمانی که او به سپاه پیوست، مجبور شد با بی‌احترامی مقامات بالاتر و پلیس نظامی مقابله کند. او باید ثابت می‌کرد که برای ایستادن در موقعیتش توانایی لازم را دارد، و اکنون او به‌عنوان بهترین انسان شناخته می‌شود.

۱. کاپیتان لیوای قوی‌ترین جنگجویی‌ست که بشریت به خود دیده است

هیچ کس بیش‌تر از Levi Ackerman در انیمه حمله به تایتان شایسته دریافت عنوان قوی‌ترین مبارز بشریت نیست. او در طول زندگی‌اش چندین آزمایش و مصیبت را متحمل شد، اما درجات بالاتری را طی کرد و ثابت کرد که شایسته رهبری هنگ اکتشاف است. او توانایی‌های رزمی قابل توجهی دارد که او را در میدان جنگ نسبت به دیگران متمایز می‌کند. با وجود قوه شهود قوی و قضاوت دقیق او، تقریباً هیچ تایتانی با لیوای قابل مقایسه نیست. در واقع، تقریباً هیچ انسانی در برابری با کاپیتان لیوای شانسی ندارد، زیرا به‌نظر می‌رسد که او همیشه چند قدم جلوتر از حریفانش قرار دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

22 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments