برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
پارت سوم فصل چهار انیمه Attack on Titan
1%
  • 0/10

چه انتظاراتی از پارت سوم فصل چهار انیمه Attack on Titan داریم؟

رستاخیز پس از رامبل

چه انتظاراتی از پارت سوم فصل چهار انیمه Attack on Titan داریم؟ ۲۱ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

پارت سوم فصل چهار انیمه Attack on Titan در آینده نزدیک به منتشر خواهد شد و در نهایت سرنوشت بشریت و آرمان‌های ارن ییگر مشخص خواهد شد.

با پایان فصل آخر ۱۲ قسمتی انیمه حمله به تایتان، تماشاگران خود را برای بدترین شرایط آماده کردند. با این حال، اپیزود پایانی، با عنوان طلوع بشریت، با یک پایان نفس گیر به پایان می‌رسد و حین طرح سوال بزرگی صحنه را ترک می‌کند. در نهایت ارن ییگر (Eren Yeager) شخصیت اصلی این انیمه موفق شد تا فریب همه نسل خاندان یمیر را نجات داده و انتقام تمام زمانی که او و دیگر هم خون‌‌های او در جزیره‌ای دور افتاده حبس شده و هر روز توسط تایتان‌های خطرناک تهدید می‌شدند را از تمام بشریت می‌گیرد. 

در نهایت ارن با توجه به خون سلطنتی برادرش ژیک موفق شد تا به رامبل دست یابد و تمام تایتان‌ های داخل سه دیورا ماریا، رز و سینا را بیدار کرده و به سمت بیرون جزیره پارادایس فراخواند تا تمام بشریت و هرکسی که از خون یمیر مقدس نیست را از بین ببرند. حرکتی که شاید تنها از سوی گروه ییگریست‌ها (گروه تندرویی که پیرو عقاید ارن ییگر هستند) پذیرفته شده و دوستان قدیمی ارن را در مقابل او قرار داد. این تصمیم ارن توسط هیچ از اطرافیان و حتی دشمنان او قابل پیشبینی نبود و در ابتدا نیز هیچ کس نمی‌دانست که در این شرایط باید چه کاری انجام شود. 

برخی از طرفدران باور دارند که ارن این اقدام را انجام داد تا در نهایت به خود به دشمن مشترک الدیا و مارلی تبدیل شده و باعث شود تا این دو نژاد در راه از بین بردن او با یکدیگر دست دوستی بدهند و این گونه به دشمنی صدساله الدیا و مارلی پایان دهد. با این حال برخی نیز باور دارند که او معتقد است تنها دلیل که این جنگ صدساله رخ داده است وجود نژادهای مختلف در دنیا بوده و در نتیجه باید با نابودی تمامی نژادهای دنیا این مفهوم خطرناک ازبین برود. تنها راه پایان دادن به جنگ نژادی این است که هیچ نژادی در کار نباشد. 

نمی‌توان به طور قطع گفت که ارن به چه علت ان کار را انجام داد اما در نهایت رامبل به جریان افتاده و اکنون جان تمام انسان‌های بیرون سه دیوار که اکنون تخریب شده‌اند در خطر است. به همین دلیل یاران قدیمی ارن میکاسا، آرمین، جان و کانی به همراه راینر و تایتان‌های باقی‌مانده از سرزمین دشمن با یکدیگر متحد شد‌ه‌اند تا در برابر رامبل ایستادگی کرده و جهان را این بار به معنای واقعی نجات دهند. 

پارت سوم فصل چهارم انیمه Attack on Titan چه زمانی منتشر می‌شود؟

پارت سوم فصل چهارم انیمه Attack on Titan

همانطور که برخی از طرفداران حدس می زدند قسمت آخر پارت دوم فصل چهار، واقعاً پایان سریال نخواهد بود و متاسفانه انیمه برای مدت طولانی مخاطبان را در تاریکی رها کرد. اما اکنون به نظر می رسد که زمان آن فرا رسیده که طرفداران مردم الدیا و مارلی شاهد اتفاقات پس از قسمت «طلوع بشریت» باشند. اخیر استودیو ماپا با یک تیزر از پارت سوم فصل چهار اعلام کرد که پارت سوم فصل چهار در تاریخ سوم ماه مارس برابر با ۱۳ اسفند ماه سال جاری منتشر خواهد شد و پارت بعدی نیز در اواسط سال ۲۰۲۳ به دست طرفداران خواهد رسید. 

 

در تیزر منتشر شده اطلاعات چندان جدید به دست ما نمی رسد اما ظاهرا این تیزر به صفحات پایانی مانگای حماه به تایتان اشاره می‌کند و درخت مرموزی که در قسمت ابتدایی این انیمه ارن زیر سایه آن به خواب فرو رفته رفته بود و با توجه به عنوان قسمت اول این انیمه (برای تو در دوهزار سال بعد) به نظر می‌رسد که آخرین‌ صحنه‌های این انیمه نیز در زیر سایه همین درخت شکل خواهد گرفت. برخی از طرفداران باور دارند که تمام آنچه که در این انیمه دیده ایم شرح همان خوابی بوده است که ارن در صحنه‌ی ابتدایی انیمه دیده است. برخی نیز باور دارند که هیستوریا فرزند ارن را باردار است و شخصی تمام این اتفاقات را برای این فرزند خارق‌العاده تعریف می‌کند. 

پارت سوم فصل چهار انیمه Attack on Titan چند قسمت خواهد بود؟ 

فصل چهارم انیمه Attack on Titan نزدیک به ۳۰ قسمت داشت که بخش اول آن شامل ۱۸ قسمت و پارت دوم نیز ۱۲ قسمت دیگر را ارائه داد. بسیاری از مخاطبان تصور می‌کنند که حماسه حمله به تایتان دیگر داستان زیادی برای گفتن ندارد و این احتمالاً باعث می‌شود که پارت بعدی کوتاه‌ترین پارت باشد. “طلوع بشریت” در انیمه حمله به تایتان در حقیقت روایتگر فصل ۱۳۰ مانگا به حساب می‌آید. مانگای Hajime Isayama تنها ۱۳۹ فصل دارد که ثابت می‌کند تنها ۹ فصل برای اقتباس باقی مانده است.

سرعت پیشروی داستان در فصل آخر حمله به تایتان، به قدری کاهش یافت که اساساً هر فصل یک قسمت برای خودش داشت. بر این اساس، این احتمال وجود دارد که پارت سوم بین ۸ تا ۱۲ قسمت باشد. این به قسمت‌های پایانی انیمه آزادی کافی می‌دهد تا با رویدادهای خود آنگونه که باید تاثیرگذار باشند. اما همچنین از تجمل اضافه کردن مطالب اضافی به ترکیب خود نیز همچنان مانند دیگر فصول انیمه برخوردار خواهد بود. مقدار محتوایی که در انیمه Attack on Titan برای گفتن باقی می‌ماند به اندازه‌ای کوتاه است که فصل آخر پارت سوم حتی می‌تواند فراتر از رویدادهای فصل آخر مانگا باشد.

 پارت سوم فصل چهار انیمه Attack on Titan چه داستانی را روایت می‌کند؟

دامنه داستان سرایی انیمه حمله به تایتان واقعاً قابل توجه است و درگیری‌هایی که فصل چهارم را پیش می برد بی نهایت شدیدتر از مشکلات مقدماتی انیمه است. وقایع فصل آخر گروهی از بازماندگان را مجبور کرده است که با هم متحد شوند، اختلافات سطحی خود را کنار بگذارند و استعدادهای خود را با هم ترکیب کنند تا جهان را نجات دهند، اما مفهوم جهان این بار واقعی‌تر از هر زمان دیگر جلوه می‌کند و شاید بتوان این گونه تصور کرد که خود کره زمین در خطر است.

واحد مقاومتی که بین سربازان مارلیان و الدیان تشکیل می‌شود، می‌تواند از آینده‌ای بگویید که در آن این دو خاندان دشمن خونی یکدیگر نبوده و می توانند در کنار یکدیگر برای اهدافی سازنده تلاش کنند، اما به نظر می‌رسد که پارت سوم فصل چهار انیمه در تلاش است تا برتری ارن و ارتش حیرت‌انگیزش از دیوار تایتان‌ها که آسمان را هم می‌لرزاند را ثابت کند. مطمئناً همکاری‌های بیشتری برای اعضای باقی‌مانده از تایتان‌‌های نه گانه در راه است، به خصوص با فالکو، و غول Jaw Titan که در قلب آن زندگی می‌کند. سوالات زیادی در ذهن طرفدارن موج می‌زند که در نهایت پارت سوم و چهارم فقصل نهایی انیمه باید به آن ها پاسخ دهد. 

 

ارتباط میکاسا و ارن به کجا می‌کشد؟

یکی از زیبا‌ترین و کلیدی‌ترین نکات انیمه حمله به تایتان ارتباط ارن و میکاسا آکرمن (Mikasa Ackerman) است که در فصل آخر این اثر دچار بحران‌ّای بزرگی می‌شود. اگر مانگای این اثر را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که در مانگا شخصی که در نبرد پیش از رامبل سر ارن را از تن او جدا می‌کند در حقیقت میکاسا  است؛ بر خلاف آنچه که در انیمه می‌بینیم و گابی دختر بچه‌ای از سرزمین دشمن از روی عصبانیت خود به سر او حمله می‌کند.

مشخص نیست که ارن پس از رامبل زنده می‌ماند یا نه و اگر زنده ماند چه برخوردی با میکاسا خواهد داشت. بر کسی پوشیده نیست که میکاسا در تمام این مدت عاشقانه ارن را دوست داشته و حتی زندگی خود را وقف او کرده است اما با توجه به اتفاقاتی که در زندگی این دو شخصیت رخ داده است مسیر ارتباط آن‌ها دیگر مشخص نیست شاید ارن نیز به احساس خود در رابطه با میکاسا اعتراف کند، شاید هم یکی در نهایت دیگری را به قتل برساند.

آینده به چه شکل خواهد بود؟

در نهایت دو تصویر برای آینده در جهان انیمه حمله به تایتان وجود خواهد داشت. اگر ارن موفق شود و رامبل به صورت کامل اجرا شود او  به یک دیکتاتور تبدیل خواهد شد و به غیر از نژاد یمیر مقدس دیگر هیچ نژادی در جهان وجود نخواهد داشت. در حالت دیگر، میکاسا و دیگر سربازان غیر یگریست موفق خواهند شد و جلوی ارن را می‌گیرند. در این حالت ممکن است رویایی که جان از آینده دید به حقیقت پیوسته و او با میکاسا ازدواج کرده و صاحب یک فرزند شود. جهانی که او تصور کرد، دنیایی آرام بود که در آن جنگ بین الدیا و مارولی تمام شده و دوره‌ای جدید برای بشریت رقم خورده بود. 

آیا ارن باید کشته شود؟

همواره موانع بی‌وقفه‌ای برای غلبه بر شخصیت‌های Attack on Titan وجود داشته است که آن‌ها از پس همه این موانع بر آمده‌‌اند، اما فصل آخر انیمه به تدریج این واقعیت را نشان می‌دهد که ارن ییگر به یک شیطان نهایی تبدیل شده و اکنون بزرگترین تهدید بشریت خود او است. بزرگترین سوالی که در فصل آخر در سر کاراکترهای این اثر شکل می‌گیرد، این است که آیا ارن باید کشته شود و آیا آن‌ها حتی قادر به انجام چنین عملی هستند یا خیر. 

بهترین پایان برای این اثر شاید پایانی باشد که ارن باید در آن حذف شود، یک چرخش رادیکال زیبا برای انیمه Attack on Titan که در آن پروتاگونیست به ویلن اصلی تبدیل می‌شود، اما در این مرحله کاملاً قابل قبول است که کشتن ارن برای دوستان او بسیار سخت باشد، نه تنها به خاطر علاقه‌ای که آن‌ها به یکدیگر دارند بلکه به این علت که شاید او اکنون شکست ناپذیر شده‌ است. 

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد ارن واقعاً می‌خواهد دوستانش زنده بمانند و آینده‌ای آرام داشته باشند، حتی اگر برای اطمینان از این امر نیاز به ادعای جان بی‌گناهان باشد. به راحتی می توان از ارن متنفر بود و او را شرور دانست، اما هنوز این باور وجود دارد که Rumbling بیشتر از آنچه تصور می شود ضرر خواهد داشت و وسیله‌ای ضروری برای رسیدن به هدف او است. ارن می خواهد چرخه نسلی خشونت را پاک کند و شروعی واقعاً تازه ایجاد کند. به نظر می رسد که هیچ چیز نظر ارن را تغییر نخواهد داد و قتل او تنها گزینه خواهد بود، اما شخصیت هایی مانند میکاسا و آرمین امیدوارند که بتوانند با هر انسانیتی که در ارن باقی مانده است استدلال کرده و او را مجبور به توقف کنند.

هنوز سوالات بسیار زیادی وجود دارند که فصل نهایی انیمه باید به آن‌ها پاسخ دهد، مانند اینکه آیا پدر بچه هیستوریا ارن است؟ و اینکه او در تمام این مدت و در حین این نبرد کجا قرار داشته؟ سرنوشت ژیک اکنون چیست و آیا می‌توان راهی برای معکوس کردن رامبل پیدا کرد؟ قسمت های جدید این انیمه رد اسفند ماه به دست طرفداران خواهد رسید و انتظار می‌رود که در نهایت پاسخ تمام سوالات آن‌ها داده شود!مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments