خالق اروورس ریبوت دنیای سینمایی مارول را الزامی می‌داند

ساخت فرانچایزی جدید یا گسترش فرانچایز فعلی؟

خالق اروورس ریبوت دنیای سینمایی مارول را الزامی می‌داند پارسا خلیلی ۲۰ ۰۵ مرداد ۱۴۰۲ سینما
ربیوت دنیای سینمایی مارول

به‌تازگی یکی از سازندگان فرانچایز اروورس درباره الزامی بودن ربیوت دنیای سینمایی مارول صحبت کرده است.

گرگ برلانتی (Greg Berlanti) و مارک گوگنهایم (Marc Guggenheim) که بیش از یک دهه به روایت داستان‌های هیجان‌انگیز و گسترش دنیایی بهم پیوسته پرداخته‌اند، پیرو ریبوت شدن دنیای توسعه‌یافته دی سی توسط فلش، در مصاحبه اخیر خود مارول را به انجام کاری مشابه دعوت کردند.

گوگنهایم ابتدا درمورد نتایج ضعیف دنیای سینمایی مارول از زمان اکران Avengers: Endgame صحبت کرد و گفت که اگر او جای کوین فایگی (Kevin Feige) بود، درخت را از ریشه قطع می‌کرد. او همچنین افزود که کلید موفقیت سه فاز اول فرانچایز روایت داستان‌های ساده‌ای بود که مخاطب برای تماشای آن نیازی به دیدن فیلم و سریال‌های متعدد نداشت.

اگر جای کوین فایگی بودم، همان کاری را انجام می‌دادم که ایگر می‌گفت، یعنی قطع کردن درخت از ریشه. می‌دانید دنیای سینمایی مارول بیش از اندازه بزرگ شده، به‌طوری که تماشای همه فیلم و سریال‌ها خیلی سخت شده است. با اینکه من یکی از بزرگترین طرفداران مارول هستم اما هنوز فرصت نکرده‌ام سریال Moon Knight را تماشا کنم. برای من تفاوت بین فاز چهارم و سه فاز اول نحوه روایت داستان‌ها است. برای مثال قبلا مخاطب با داستا‌ن‌های ساده‌ای طرف بود که برای تماشای آن نیازی به دیدن فیلم و سریال‌های متعدد نداشت.

به گفته گوگنهایم، نمونه بارز این موضوع، فیلم‌های Captain America: The Winter Soldier و Black Panther هستند که روایت‌گر داستان‌ مخصوص خودشان بودند و در عین حال به‌صورت جزئی داستان کلی حماسه را پایه‌ریزی می‌کردند.

برای مثال کاپیتان آمریکا و پلنگ سیاه روی روایت داستان‌های خودشان متمرکز شده بودند اما از طرفی راه را برای روایت داستان‌های بزرگتر مثل جنگ‌های داخلی و جنگ‌های بی‌نهایت هموار کردند. حالا این آثار را با دنباله دکتر استرنج مقایسه کنید، فیلمی که برای درک شخصیت شرورش نه‌تنها چندین فیلم، بلکه یک سریال تلویزیونی دیگر را هم باید تماشا می‌کردید. مشکل فعلی مارول دقیقا همینه.

در آخر او خاطرنشان کرد که استودیو مارول می‌تواند با اکران Avengers: Secret Wars درخت را از ریشه قطع کند.

آغاز فاز چهارم درنهایت به روایت داستان جنگ‌های مخفی ختم می‌شود که نقطه مناسبی برای ریبوت دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. به‌همین منظور آنها باید به اقتباس جنگ‌های مخفی جاناتان هیکمن تکیه کنند که در کمیک‌ها نیز نقش ریبوت کردن خط زمانی را برعهده داشت.

از آنجایی که جنگ‌های مخفی یک داستان مولتی‌ورسی است، می‌تواند فرصتی خیلی خوبی برای کوین فایگی باشد تا دنیای سینمایی مارول را به پایان برساند و ساخت فرانچایزی جدید را آغاز کند. فیلم به‌شدت مورد انتظار Avengers: Secret Wars برای اکران در تاریخ ۷ می سال ۲۰۲۶ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) تنظیم شده است.

4.4 8 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا