#مهسا_امینی

اپل امتیاز پخش Killers Of The Flower Moon به کارگردانی مارتین اسکورسیزی را به‌دست آورد

نبرد بزرگان به نفع اپل به پایان رسید

امتیاز پخش Killers Of The Flower Moon

این‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت اپل نه تنها امتیاز پخش Killers Of The Flower Moon را به‌دست آورده، بلکه در ساخت آن با پارامونت همکاری می‌کند.

پارامونت پیکچرز در سال ۲۰۱۹ میلادی موفق شد امتیاز اکران Killers Of The Flower Moon به کارگردانی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) را به‌دست بیاورد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی دیوید گرن (David Grann) ساخته می‌شود و بازیگران شناخته شده‌ای از جمله رابرت دنیرو (Robert De Niro) و لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) در آن به نقش‌آفرینی می‌پردازند. دنیرو پس از ایفای نقش در Mean Streets محصول سال ۱۹۷۳ به پای ثابت اکثر فیلم‌های اسکورسیزی تبدیل شد. دیکاپریو هم شرایط مشابهی داشته و پیش از این در ۶ محصول با این کارگردان همکاری داشته است.

پس از اینکه مشخص شد مارتین اسکورسیزی برای ساخت جدیدترین فیلم خود به بودجه‌ای در حدود ۱۸۰ الی ۲۰۰ میلیون دلار نیاز دارد، مدیران پارامونت پیکچرز نسبت به ساخت این پروژه مقداری مردد شدند. از همین رو، تصمیم گرفتند این اثر را در بازار ارائه کرده و منتظر پیدا شدن یک شریک تجاری مناسب بمانند. طبق شنیده‌ها، به محض قرار گرفتن در بازار، بسیاری از استودیوهای شناخته شده از جمله مترو گلدوین میر و یونیورسال پیکچرز و همچنین سرویس‌های استریم نتفلیکس و اپل به این پروژه علاقه‌مند شده و پیشنهادات خود را ارائه دادند. اینطور که به نظر می‌رسد، شریک تجاری پارامونت چندی پیش مشخص شد.

با توجه به گزارشی که اخیرا در وب سایت Deadline منتشر شد، اپل قرار است در ساخت Killers Of The Flower Moon با پارامونت پیکچرز همکاری داشته باشد. ظاهرا این دو شرکت به توافق نهایی رسیده‌اند و تنها امضای قرارداد باقی مانده است. به‌واسطه‌ی این قرارداد، استودیوی پارامونت امتیاز اکران را نگه می‌دارد اما امتیاز پخش Killers Of The Flower Moon در سرویس‌های استریم به اپل رسیده است. از همین رو، جدیدترین ساخته‌ی مارتین اسکورسیزی در ابتدا به صورت گسترده اکران شده و سپس به صورت انحصاری روی سرویس اپل تی‌وی پلاس قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که داستان فیلم در دهه‌ی ۲۰ میلادی جریان داشته و درباره‌ی کشف نفت در زمین‌های قبیله‌ی اوسیج است. پس از این اتفاق، اعضای قبیله یکی یکی به قتل می‌رسند. با افزایش تعداد قتل‌ها، اداره تحقیقات فدرال به قضیه ورود پیدا می‌کند.

امتیاز پخش Killers Of The Flower Moon

رقابت استودیوها و سرویس‌های استریم مختلف برای شراکت در ساخت Killers Of The Flower Moon به هیچ وجه غیرمنتظره نبوده است. The Irishman ساخته‌ی قبلی مارتین اسکورسیزی بعد از اکران محدود راهی سرویس اشتراکی نتفلیکس شد و توانست رکورد ۱۷ میلیون بازدید را در پنج روز نخست پخش ثبت کند. این فیلم جنایی در جلب نظر منتقدان هم موفق بود و ۱۰ نامزدی جایزه‌ی اسکار را به‌دست آورد اما نهایتا هیچ کدام نصیبش نشد. اسکورسیزی، مرد ایرلندی را با بودجه‌ی ۱۶۰ الی ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته بود که بخش عمده‌ی آن صرف جوان‌سازی رابرت دنیرو، آلپاچینو (Al Pacino) و جو پشی (Joe Pesci) با استفاده از جلوه‌های ویژه شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا