#مهسا_امینی

اولین تصویر فیلم Killers of The Flower Moon با بازی لئوناردو دیکاپریو منتشر شد

همکاری مارتین اسکورسیزی، رابرت دنیرو و دیکاپریو

اولین تصویر فیلم Killers of The Flower Moon با بازی لئوناردو دیکاپریو منتشر شد مریم خواجوی ۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
اولین تصویر فیلم Killers of The Flower Moon

اولین تصویر فیلم Killers of The Flower Moon با کارگردانی مارتین اسکورسیزی منتشر شد. پس از انتشار خبر شروع فیلم‌برداری قاتلان ماه شب چهارده در اوکلاهوما در آوریل، اکنون حساب توییتر لئوناردو دیکاپریو اولین تصویر از این بازیگر در کنار لیلی گلداستون که در نقش ارنست و مولی بورکهارت به ایفای نقش می‌پردازند را منتشر کرده است.

مارتین اسکورسیزی، پس از فیلم گانگستری موفق خود Irish Man که در ۱۰ بخش از جوایز آکادمی اسکار نامزد شد، با کار کردن روی اولین فیلم وسترن اقتباسی خود از کتاب پرفروش دیوید گرن (David Grann) با همین نام، بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

کتاب Killers of The Flower Moon،‌ پیرامون سلسله قتل‌های غم‌انگیز چندین عضو ثروتمند قبیله‌ی آمریکایی بومی اوسیج پس از کشف نفت در زمین‌هایشان در سال ۱۹۲۰ است. علاوه بر این، کتاب به روزهای ابتدایی تاسیس FBI به عنوان یک سازمان اجرای قانون که مسئول تحقیق بر روی قتل‌های رخ‌داده است،‌ می‌پردازد.

در فیلم قاتلان ماه شب چهارده، دیکاپریو به عنوان ارنست بورکهارت (Ernest Burkhart)، خواهرزاده‌ی کارمند شیطانی شرکت نفت به نام ویلیام هیل با بازی رابرت دنیرو به ایفای نقش می‌پردازد. جسی پلمونز (Jesse Plemons) در نقش تام وایت، یکی از ماموران FBI که برای حل معمای قتل اعضای اوسیج فرستاده شده است، ‌بازی می‌کند.

هم‌بازی شدن دیکاپریو و دنیرو در فیلمی با کارگردانی اسکورسیزی، مطمئنا صحنه‌‎های هیجان‌انگیزی را به ارمغان خواهد آورد. اگر نگاهی به تاریخچه‌ی همکاری این سه تن بیندازیم، در می‌یابیم با این‌که دنیرو و دیکاپریو در طول سال‌ها با اسکورسیزی همکاری داشته‌اند، اما تا به حال در هیچ یک از فیلم‌های این کارگردان سرشناس در کنار هم قرار نگرفته‌اند. البته ناگفته نماند که این دو بازیگر محبوب در فیلم‌های This Boy’s Life و Marvin’s Room با هم به ایفای نقش پرداخته بودند.

این حقیقت که دیکاپریو نقش شخصیت منفی داستان یعنی ارنست بورکهارت را به عهده گرفته است بسیار جالب است؛ چرا که وی در ابتدا قرار بود به عنوان مامور اصلی FBI (که بعدا به پلمونز رسید)، به ایفای نقش بپردازد. این تصمیم تا حدودی باعث شد که پارامونت به عنوان استودیوی اصلی تولید فیلم، از تامین بودجه‌ی مورد نیاز برای پروژه عقب بکشد و در نتیجه اسکورسیزی باید به دنبال استودیوی دیگری برای تامین هزینه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری این فیلم می‌گشت که در نهایت به همکاری وی با Apple TV+ منجر شد.

پس از موفقیت فیلم مرد ایرلندی، احتمال این‌که فیلم قاتلان ماه شب چهارده بتواند موفقیت مشابه و حتی بیش‌تری داشته باشد دور از انتظار نیست. ناگفته نماند که علاوه بر نکات مثبتی همچون کارگردان و بازیگران سرشناس، موضوع فیلم که بازگشتی حماسی به دوران وسترن است به خودی خود توجه عده‌ی زیادی از دوستداران سینما را به خود جلب می‌کند. این فیلم امسال در تاریخ نامشخصی اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا