شخصیت مهم فیلم مرد مورچه ای 3 در ابتدا سرنوشت متفاوتی داشت

جف لاونس ابتدا می‌خواست یک شخصیت محبوب را بکشد!

شخصیت مهم فیلم مرد مورچه ای 3

به تازگی جف لاونس (Jeff Loveness)، نویسنده فیلم بحث‌برانگیز Ant-Man and the Wasp: Quantumania فاش کرده کرده که در ابتدا قصد کشتن یک شخصیت مهم فیلم مرد مورچه ای 3 را داشت، اما بعدا از این تصمیم منصرف شد.

در طول تاریخ کتاب‌های کمیک مارول (Marvel)، تا اواخر دهه ۷۰ میلادی هنک پیم (Hank Pym) مرد مورچه‌ای (Ant-Man) اصلی بود، تا این که نهایتا در یک خط داستانی مثل فیلم Ant-Man در دنیای سینمایی مارول (MCU)، اسکات لنگ (Scott Lang) به مرد مورچه‌ای تبدیل شد. هنک پیم که در دنیای سینمایی مارول، مایکل داگلاس (Michael Douglas) نقشش را ایفا می‌کند، اکنون با استفاده از دانش علمی خود اسکات لنگ را راهنمایی می‌کند، اما به نظر می‌رسد که داستان او در MCU هم‌اکنون در مراحل آخر خود است و اگر چه توانست در وقایع فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania جان سالم به در ببرد و زنده بماند، اما شاید به‌زودی در پروژه‌ای شاهد مرگ او خواهیم بود.

جف لاونس، نویسنده فیلمنامه Ant-Man and the Wasp: Quantumania به تازگی در مصاحبه‌ای که با رسانه Backstory Magazine داشته، اعلام کرده که در برنامه‌های اولیه خود در مراحل نگارش فیلمنامه این اثر، قصد داشت یک شخصیت مهم فیلم مرد مورچه ای 3 را بکشد. این شخصیت هنک پیم بود، که البته این نویسنده بعدا از تصمیم خود پیشیمان شد و اجازه داد این شخصیت همچنان زنده بماند تا حداقل برای یک پروژه دیگر بتوانیم او را در دنیای سینمایی مارول ببینیم.

با اینحال باید گفت با وجود این که هنک پیم در فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania زنده ماند، اما مایکل داگلاس مدتی پیش در مصاحبه‌ای گفت که تنها در صورتی برای ساخت یک قسمت دیگر از فیلم Ant-Man بازمی‌گردد که هنک پیم در آن بمیرد، زیرا او فکر می‌کند که دیگر زمان مناسبی برای مرگ این شخصیت فرا رسیده است. هنک پیم در کتاب‌های کمیک نیز در سال ۲۰۱۵ جان خود را از دست داد.

جف لاونس قبلا گفته بود که داستان و مخصوصا پایان فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantmania با تغییرات خیلی زیادی همراه نبوده و این اثر در مراحل تولید فیلمبرداری مجدد نداشته است. هرچند او اعتراف می‌کند که آن‌ها قصد داشتند تا کانگ فاتح (Kang the Conqueror) را بسیار قوی‌تر و مرگبارتر به تصویر بکشند، به شکلی که حتی امکان کشتن اسکات و هوپ (Hope) توسط او وجود داشت، یا این که ممکن بود آن‌ها در قلمروی کوانتومی گیر بیفتد، با این حال سازندگان برای این که فیلم شبیه به Ant-Man 2 یا Avengers: Infinity War نشود، این برنامه‌ها را کنار گذاشتند.

فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania به کارگردانی پیتون رید (Peyton Reed) تاکنون از لحاظ تجاری یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول بوده است. این اثر که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شده، تنها ۲۱۲ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۲۶۱ میلیون دلار در دیگر نقاط دنیا فروش داشته و فروش جهانی آن ۴۷۴ میلیون دلار است. در حالی که در دوره همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ فیلم‌های دیگری مثل Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings، Eternals و Black Widow نیز فروش پایینی داشتند، اما با بهبود اوضاع، انتظار می‌رفت تا Ant-Man 3 فروش بیشتری داشته باشند. فیلم Black Panther: Wakanda Forever در اواخر سال ۲۰۲۲ اکران شد به فروش جهانی نزدیک به ۸۶۰ میلیون دلار رسید. همچنین Doctor Strange in the Multiverse of Madness نیز موفق شد تا بیش از ۹۵۵ میلیون دلار در گیشه به دست آورد.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا