گردنبدهای ضد 5G اشعه‌ رادیواکتیو ساطع می‌کنند

محققان از مضرات استفاده از گردنبندهای محافظتی در برابر شبکه‌های 5G خبر دادند

ضد 5G

طبق آخرین گزارشات، گردنبندهای ضد 5G و لوازم جانبی دیگری که ادعا می‌کنند از مردم در برابر شبکه‌های تلفن همراه 5G محافظت می‌کنند، دارای تششعات رادیواکتیو هستند.

یک مؤسسه‌ی هلندی (ANVS) در زمینه‌ی ایمنی هسته‌ای و حفاظت در برابر تابش در رابطه با ۱۰ محصولی که اشعه‌ی رادیواکتیو مضر تولید می‌کنند، هشدار داد.

این سازمان از مردم درخواست کرده است از این محصولات استفاده نکنند، زیرا استفاده‌ی طولانی‌مدت از گردنبندهای ضد 5G ممکن است باعث آسیب‌ رساندن به سلامت آن‌ها شود. از سوی دیگر، تا به حال هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن شبکه‌های 5G برای سلامتی به‌دست نیامده است.

پیش‌تر، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود که شبکه‌های تلفن همراه 5G ایمن هستند و تفاوت اساسی با سیگنال‌های 3G و 4G وجود ندارند. شبکه‌های تلفن همراه از امواج رادیویی غیریونیزه کننده استفاده می‌کنند که به DNA آسیب نمی‌رساند. با وجود این، همچنان برخی افراد عقیده دارند که فرستنده‌های سیگنال‌های شبکه‌ تلفن همراه 5G مضر هستند.

محصولاتی که مشخص شده است اشعات رادیواکتیو ساطع می‌کنند، شامل ماسک خواب، دستبند و گردنبندهایی به نام زره انرژی (Energy Armor) هستند. همچنین، یک دستبند برای کودکان با نام تجاری Magnetix Wellness ساخته شده است که مشخص شد دارای تششعات مضر است.

مؤسسه‌ی ANVS در بیانیه‌ای به مردم هشدار داد که استفاده از چنین محصولاتی را متوقف کنند و نگران سیگنال‌های شبکه تلفن همراه 5G نباشند.

مقامات هلندی به فروشندگان هشدار داده‌اند که فروش چنین محصولاتی باید به‌سرعت متوقف شود. در واقع، تئوری‌های توطئه پیرامون سیگنال‌های اینترنتی به بازاری از دستگاه‌های محافظ در برابر 5G دامن زده‌اند که معمولاً هیچگونه تأثیر و محافظتی ندارند.

در ماه می ۲۰۲۰، استانداردهای تجارت بریتانیا به دنبال توقف فروش یک USB به ارزش ۳۳۹ پوند بود که ادعا می‌کرد محافظت خوبی در برابر سیگنال‌های 5G ارائه می‌دهد. پیش از این، برچسب‌های ضد تشعشع نیز در آمازون به‌فروش می‌رسید.

مؤسسه‌ی ANVS یک لیست کامل از محصولاتی که دارای تششع رادیواکتیو هستند در وب‌سایت خود منتشر کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا