بخشی از ضعف فیلم مرد مورچه ای 3 به دلیل اکران Black Panther 2 بوده است

شکست انت من دلیل داشت

ضعف فیلم مرد مورچه ای 3

اخیرا طی یک مصاحبه با عوامل سازنده Ant-Man 3، آن‌ها اظهار کرده‌اند که یکی از دلایل ضعف فیلم مرد مورچه ای 3 تداخل با Black Panther 2 بوده است.

مدت کوتاهی از اکران فیلم مرد مورچه ای 3 که با عنوان Quantumania اکران شده بود می‌گذرد، اما این اثر سینمایی نیز موفق نشد تا انتظارات برخی از طرفداران را برآورده کند و به همین ترتیب نیز، افراد بسیاری همچنان از سیستم پسرفت دنیای سینمایی مارول راضی نیستند. با این وجود، اخیرا تیم طراحی جلوه‌های ویژه فیلم Ant-Man 3 اظهار کرده‌اند که یکی از دلایل مهم در شکست این اثر سینمایی، تداخل در تاریخ اکران فیلم Black Panther: Wakanda Forever بوده است.

یکی از ایراداتی که منتقدان پس از تماشای فیلم مرد مورچه ای 3 از آن گرفته بودند، وجود برخی باگ‌ها و مشکلات در فیلمبرداری و همچنین طراحی جلوه‌های ویژه آن بوده است؛ موردی که اخیرا در آثار دنیای سینمایی مارول بسیار دیده می‌شود. اما چرا فیلم بلک پنتر 2 باعث ایجاد مشکل در روند ساخت Ant-Man 3 شده است؟

تاثیر منفی تاریخ اکران Black Panther 2 و ضعف فیلم مرد مورچه ای 3

ضعف فیلم مرد مورچه ای 3 مثل بلایی بود که سر تایتانیک از جیمز کامرون اومد؛ طوری که کارمندها به خاطر نبودن نفر بعدی، زیر میزهاشون چرت می‌زدن و مجبور بودن در هفته ۸۰ ساعت کار کنن! این مورد هم خیلی مهمه که الآن هر اثری با اسم «مارول» منتشر میشه، همه انتظارات بالایی از جلوه‌های ویژه‌ش دارن و این خودش خیلی کارو سخت‌تر می‌کنه.

به گفته تیم طراحی استودیو مارول در مصاحبه با رسانه Vulture، روند ساخت آثار دنیای سینمایی مارول چند مرحله مختلف دارد که مورد نهایی آن، به بخش جلوه‌های ویژه و VFX مربوط می‌شود. با این حال، روند طراحی دو عنوان Wakanda Forever و Quantumania به صورت همزمان پیش رفته و چنان که به نظر می‌رسد، این موضوع باعث یک تداخل کلی بین آثار شده است.

در واقع اعضای تیم طراحی در استودیو مارول اظهار کرده‌اند که از نظر الویت‌بندی، فیلم مرد مورچه ای 3 برای ناشر اهمیت کمتری نسبت به Black Panther 2 داشته و همین موضوع نیز باعث شده تا برخی مشکلات در آن وجود داشته باشد. این در حالی است که بین اکران دو فیلم Black Panther 2 و Ant-Man 3 چند ماه وقت بود و فرصت کافی برای بازنگری برخی موارد را در اختیار سازندگان قرار می‌داد.

با این وجود، جالب است بدانید گزارش شده که تیم طراحی جلوه‌های ویژه فیلم Ant-Man 3 تعداد نفرات کافی برای انجام کار را نداشته‌اند و همین موضوع باعث ضعف آن شده است. پیش از اکران، نمرات فیلم مرد مورچه ای 3 نشان داده بود که تا چه حد منتقدان از این اثر سینمایی ناراضی بوده‌اند و موضوع مشکلات جلوه‌های ویژه، تا چه حد روی این اثر سینمایی تاثیر منفی گذاشته است؛ بخصوص اینکه کل فیلم در فضایی غیرواقعی روایت می‌شود و عملا کل داستان در فضای کوانتوم قرار دارد که با جلوه‌های ویژه به تصویر کشیده شده است.

4 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا