برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فیلم مرد مورچه ای 3 - Ant-Man 3
1%
  • 0/10

4 فیلم و 1 سریال که قبل از مرد مورچه ای 3 باید تماشا کنید

ماجرای اسکات و کانگ در MCU

4 فیلم و 1 سریال که قبل از مرد مورچه ای 3 باید تماشا کنید ۳ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

اگر برای شما هم سوال شده که پیش از تماشای فیلم مرد مورچه ای 3 – Ant-Man 3 چه آثاری از دنیای سینمایی مارول با باید تماشا کنید، این مطلب مخصوص شماست!

در دنیای سینمایی مارول، آثار به صورت کلی با همدیگر مرتبط هستند و داستان آن‌ها به نحوی یکدیگر را دنبال می‌کنند. با این حساب، برای تماشای آثار دنیای سینمایی مارول، همیشه باید دقت کنید که برخی فیلم‌ها و سریال‌ها را پیش از دیدن یک اثر جدید، تماشا کرده باشید و فیلم Ant-Man 3 هم از این قاعده مستثنی نیست.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Qauntumania جدیدترین اثر از دنیای سینمایی مارول است که تا چند روز دیگر، در تاریخ ۲۸ بهمن (۱۷ فووریه) اکران خواهد شد. با این حال، اگر این فیلم را بدون اینکه داستان قبلی آن را بدانید تماشا کنید، کمی گیج خواهید شد! چراکه پیش از رسیدن به جهان کوانتوم و ملاقات با کانگ فاتح (Kang The Conqueror)، باید آثاری را تماشا کنید که به شما اطلاعات کافی درباره داستان مرد مورچه ای را بدهند.

به همین دلیل نیز در ادامه قصد داریم تا برای شما، لیستی از آثار دنیای سینمایی مارول را ارائه کنیم که باید پیش از تماشای فیلم مرد مورچه ای 3 تماشا کنید. ماجرای انت من (Ant-Man) در جهان MCU پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، اما از آنجا که از آخر فاز دوم این شخصیت وارد دنیای سینمایی مارول شد، نیازی نیست تا آثار طولانی و زیادی را تماشا کنید.

چه فیلم‌هایی را پیش از اکران فیلم مرد مورچه ای 3 تماشا کنیم؟

در واقع شما پیش از تماشای Ant-Man 3 باید ۳ فیلم و ۱ سریال را تماشا کنید که به ترتیب زیر هستند.

۵. فیلم Ant-Man

سال انتشار: ۲۰۱۵

کارگردان: پیتون رید

پس از فیلم Avengers: Age of Ultron ما در فاز دوم دنیای سینمایی مارول، شاهد اکران فیلم Ant-Man بودیم؛ اثری بسیار متفاوت که ابرقهرمانی تازه را به جهان MCU معرفی می‌کرد. اسکات لنگ (Scott Lang) با بازی پاول راد (Paul Rudd)، در این فیلم یک دزد حرفه‌ای است که به همراه دوستان خود، سرقت‌های خلاقانه‌ای را ترتیب می‌دهند.

این در حالی است که اسکات مدتی است که از همسرش جدا شده و پس از افتادن به زندان، نمی‌تواند دخترش کسی (Cassie) را ببیند. اما روزی او توسط یک فرد به نام هنک پیم (Hank Pym) از زندان بیرون می‌آید تا کارهای بزرگی را انجام بدهد؛ فعالیتی که شاید اسکات هیچوقت فکرش را هم نمی‌کرد که روزی انجام بدهد!

۴. فیلم Captain America: Civil War

سال انتشار: ۲۰۱۵

کارگردان: جو روسو

بسیاری از طرفداران فیلم Captain America: Civil War را به نحوی انتقام جویان 2.5 می‌دانند؛ چراکه در آن، اعضای اصلی تیم اونجرز (Avengers) و همچنین شخصیت‌های تازه معرفی شده بسیاری از جمله مرد عنکبوتی (Spider-Man) و انت من حضور داشتند.

مرد مورچه ای در این اثر سینمایی برای اولین بار با استیو راجرز (Steve Rogers) یا همان کاپیتان آمریکا (Captain America) ملاقات می‌کند و به یکی از یاران او تبدیل می‌شود. فیلم Captain America: Civil War نحوه آشنا شدن اسکات لنگ با سایر اعضای تیم انتقام جویان را توضیح می‌دهد، به همین دلیل نیز دیدن آن پیش از اکران فیلم مرد مورچه ای 3 بسیار مهم خواهد بود.

۳. فیلم Ant-Man And The Wasp

سال انتشار: ۲۰۱۸

کارگردان: پیتون رید

دومین اثر از سری فیلم‌های مرد مورچه ای، برای شما توضیح می‌دهد که سرنوشت اسکات لنگ حین وقایع Avengers: Infinity War به چه شکلی دنبال شده است. او به عنوان عضوی از تیم انتقام جویان، در فیلم Avengers 3 حاضر نیست و همین موضوع باعث شده بود تا بسیاری از کاربران درباره این موضوع سردرگم شوند.

با این حال، صحنه پس از تیتراژ این فیلم به شما نشان می‌دهد که اسکات حین وقایع جنگ ابدیت کجا بوده است. همچنین باید بدانید که دیدن این فیلم، برای درک بهتر فضای کوانتوم بسیار مهم است و در آن، شاهد اولین سفر کامل و با جزئیات اسکات به دنیای کوانتوم خواهید بود.

۲. فیلم Avengers: Endgame

سال انتشار: ۲۰۱۹

کارگردان: جو و آنتونی روسو

تماشای فیلم Avengers: Endgame تقریبا برای فهمیدن تمامی آثار دنیای سینمایی مارول در فاز چهارم، پنجم و ششم لازم است؛ چراکه در این اثر سینمایی، ما برای آخرین بار (فعلا) شاهد دور هم آمدن تمامی شخصیت‌های ابرقهرمان مارول هستیم؛ افرادی که همگی در مقابل ارتش تانوس (Thanos) قرار می‌گیرند تا یکبار و برای همیشه، به حملات پی در پی او برای پاک کردن نیمی از جمعیت جهان، خاتمه بدهند.

این فیلم از جهتی برای تماشای مرد مورچه ای 3 بسیار دارای اهمیت است، چراکه اسکات لنگ در آن نقش بسیار مهم و کلیدی را بازی می‌کند. در حقیقت در صحنه پس از تیتراژ فیلم Ant-Man And The Wasp (فیلم قبلی) نشان داده می‌شود که چطور اسکات می‌تواند برای بازگرداندن جمعیت پاک شده توسط تانوس، به انتقام جویان کمک کند. همچنین کل داستان حول محور جهان کوانتوم و سفر در زمان می‌چرخد؛ چیزی که بیشتر به محدوده کاری کانگ فاتح مربوط است!

۱. سریال Loki – فصل اول

سال انتشار: ۲۰۲۰

کارگردان: کیت هرون

تماشای سریال Loki بیشتر برای این است که با مسئله سفر در زمان و همچنین شخصیت کانگ فاتح آشنا شوید. در این سریال توضیح داده می‌شود که پیش از شکل‌گیری آنچه که به نام دنیای سینمایی مارول می‌شناسیم، دانشمندی به نام ناتانائیل ریچاردز (Nathaniel Richards) وجود داشته که در جهان‌های موازی، سعی می‌کرده تا به دیگر خط‌های زمانی سفر کند.

نتیجه سفر ریچاردز در جهان موازی، باعث می‌شود تا نسخه‌های دیگر او در سایر جهان‌ها نیز سعی کنند تا خود را به سایر خط‌های زمانی برسانند، ضمن اینکه هدف آن‌ها، تصرف و تسلط بوده است! چیزی که باعث می‌شود تا یک جنگ مولتی ورسی بسیار بزرگ رخ بدهد و در پایان آخر، نسخه اول از همان فردی که به نام کانگ فاتح می‌شناسیم، در قالب He Who Remains بتواند اوضاع را به زور کنترل کند.

به هر حال قرار است تا در فیلم مرد مورچه ای 3 برای اولین بار با ورینت کانگ فاتح آشنا شویم،‌ اما پیش از ملاقات با این ابرشرور فوق ابرقدرت، شاید لازم باشد تا داستانی کوتاه درباره پیشینه او را هم در سریال Loki تماشا کنید. با این وجود، دقت کنید که انت من خود در این سریال حضور ندارد و صرفا معرفی شخصیت کانگ فاتح و آشنایی با مولتی ورس سینمایی مارول در این اثر مد نظر است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments