اطلاعیه وزارت ارتباطات در رابطه با اتصال اینترنت موبایل در کشور

آذری جهرمی پیگیر وصل اینترنت موبایل است

آذری جهرمی وزیر ارتباطات

در پی قطع اینترنت در طول هفته گذشته، با وجود اینکه اینترنت ثابت وصل شده، اما هنوز کاربران موبایل برای دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه‌اند. بر این اساس وزارت ارتباطات اطلاعیه‌ای منتشر و اعلام کرده است:

«محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات پیش‌ازاین بارها به‌صراحت اعلام کرده بود که قطع اینترنت صدمات جبران‌ناپذیری به اقتصاد و به‌ویژه اقتصاد نوپای دیجیتال کشور وارد می‌کند و از این‌رو از نگاه وزیر ارتباطات مطالبه امروز مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی برای اتصال مجدد اینترنت موبایل به‌جا و دقیق است.

آذری جهرمی شخصاً در وزارت ارتباطات، دولت و در مذاکرات متعدد با نهادهای امنیتی پیگیر برقراری مجدد ارتباطات بوده و هست و این روزها را بی‌شک یکی از سخت‌ترین و طاقت‌فرساترین روزها برای مجموعه وزارت ارتباطات و صدالبته بیش از آن برای مردم عزیز ایران می‌داند.

اما نهادهای امنیتی کشور به‌عنوان مسئولین حفظ نظم و امنیت معتقدند در برقراری مجدد ارتباطات باید جانب احتیاط را رعایت کرد و بر این اساس تاکنون شورای امنیت کشور مجوز برقراری کامل ارتباطات را به اپراتورها ابلاغ نکرده است و قطع به‌یقین به‌محض دریافت مجوز از شورای امنیت کشور ارتباطات در اسرع وقت به شرایط قبل بازگردانده خواهد شد.

وزارت ارتباطات همچنین اعلام کرد صبح امروز ۳۰ نفر از مجمع نمایندگان تهران در نامه‌ای به آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار اتصال مجدد اینترنت موبایل شدند.»

بر این اساس به نظر می‌رسد زمان اتصال اینترنت موبایل به شکل کامل در سراسر کشور، هنوز مشخص نیست و بسیاری از کاربرانی که با استفاده از این پلتفرم بخشی از کارهای روزمره و نیز کسب و کار خود را انجام می‌دادند با مشکل روبه‌رو هستند و تا زمان اتصال اینترنت همچنان مشکل خواهند داشت. به این ترتیب کاربران فقط زمانی که منزل یا سرکار هستند و می‌توانند از اتصالات اینترنت ثابت استفاده کنند، فقط امکان دسترسی به نت را دارند و در غیر اینصورت فقط با استفاده از سرویس‌های شبکه موبایل می‌توان به سایت‌های داخلی و اپلیکیشن‌های ایرانی دسترسی داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا