#مهسا_امینی

سازنده Days Gone در یک برهه زمانی روی آنچارتد جدید کار می‌کرد

دنباله Days Gone ظاهرا لغو شده است

سازنده Days Gone در یک برهه زمانی روی آنچارتد جدید کار می‌کرد سورنا رضایی ۰ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
سازنده Days Gone

در صورتی که گزارش اخیر وب سایت Bloomberg صحت داشته باشد، سازنده Days Gone در یک برهه زمانی روی آنچارتد جدید کار می‌کرد.

ناتی داگ با همکاری سونی چهارمین قسمت از مجموعه آنچارتد را توسعه داد و تحت عنوان Uncharted 4: A Thief’s End در دسترس علاقه‌مندان قرار داد. این بازی به واسطه گیم‌پلی، داستان، جلوه‌های بصری و بخش چندنفره کم‌نقص خود بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و جوایز متعددی را به دست آورد. A Thief’s End همچنین در زمینه مالی عالی ظاهر شد و تاکنون، بیش از ۱۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. در حالی که پیش‌بینی می‌شد سامورایی‌ها وظیفه ساخت قسمت جدید مجموعه را روی دوش‌های ناتی داگ قرار دهند، آن‌ها اهداف متفاوتی را در سر می‌پروراندند.

طبق مطلبی که جیسون شرایر (Jason Schreier) در وب سایت Bloomberg منتشر کرده، استودیو بند در یک برهه زمانی روی آنچارتد جدید کار می‌کرد. کارمندان مجموعه ظاهرا سعی کردند با ارائه طرحی برای ساخت Days Gone 2 نظر سونی را جلب کرده و بودجه مورد نیاز را دریافت کنند اما موفق نشدند. ناشر به خاطر روند طولانی ساخت قسمت اول و بازخوردهای متوسط آن از سوی منتقدان، امید چندانی به موفقیت‌های قسمت دوم نداشته است. پس از اینکه طرح مورد پذیرش قرار نگرفت، گروهی از کارمندان وظیفه یافتند تحت نظارت ناتی داگ روی قسمت پنجم آنچارتد کار کنند.

اعضای بند به هیچ وجه از تصمیم اخیر سونی برای ساخت آنچارتد زیر نظر ناتی داگ رضایت نداشتند. در نتیجه، تعدادی از توسعه‌دهندگان از تیم جدا شدند. با ادامه دار شدن نارضایتی‌ها در میان کارمندان، مدیران استودیو تصمیم گرفتند به صورت رسمی درخواست خود را مطرح کنند. در خواستشان مورد پذیرش سامورایی‌ها قرار گرفت و حالا به جای Uncharted 5، روی محصولی اورجینال کار می‌کنند. مدتی پس از اینکه گزارش روی خروجی Bloomberg قرار گرفت، جیسون شرایر توییتی را به اشتراک گذاشت و نوشت اطلاعاتی از آنچارتد جدید در دست نبوده و مشخص نیست ناتی داگ وظیفه ساختش را بر عهده گرفته یا به صورت کامل لغو شده است.

اینطور که به نظر می‌رسد، سونی تمرکز خود را روی توسعه بازی‌های تراز اول قرار داده و تمایلی به پیگیری پروژه‌های دیگر ندارد. در همین راستا، استودیوهای کوچک‌تر به تیم‌های پشتیبانی برای استودیوهای بزرگتر و مشهورتر مانند ناتی داگ تبدیل شده‌اند؛ موضوعی که به هیچ وجه برای مدیران و کارمندان استودیوهای کوچکتر قابل‌پذیرش نیست. اتفاقی که طی چند وقت اخیر برای سازنده Days Gone رخ داده، مشابه‌اش را Visual Arts Service Group تجربه کرده است؛ موضوعی که نشان می‌دهد نارضایتی‌ها تنها به یک استودیو خلاصه نمی‌شود.

در شرایطی که سرنوشت آنچارتد جدید مشخص نیست، علاقه‌مندان به این مجموعه می‌توانند خود را برای تماشای اقتباس سینمایی Uncharted آماده کنند. این فیلم حکم یک پیش درآمد را برای بازی‌های ویدیویی داشته و اوایل سال آینده میلادی روی پرده نقره‌ای خواهد آمد. تام هالند (Tom Holland) نقش اصلی را ایفا می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا