#مهسا_امینی

ریمیک The Last of Us برای پلی‌استیشن 5 ظاهرا در دست ساخت است

دنباله Days Gone احتمالا لغو شده است

ریمیک The Last of Us برای پلی‌استیشن 5 ظاهرا در دست ساخت است سورنا رضایی ۰ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
ساخت ریمیک The Last of Us

طبق گزارشی که ساعاتی قبل روی خروجی وب سایت Bloomberg قرار گرفت، ساخت ریمیک The Last of Us در دستور کار سونی قرار دارد.

ساخت و عرضه آی‌پی‌های جدید با ریسک‌های بسیاری همراه است اما ناتی داگ و سونی با The Last of Us به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند. این بازی نه تنها جوایز معتبر زیادی را دریافت کرد و خودش را در لیست بهترین‌های صنعت ویدیو گیم قرار داد، بلکه فروش قابل‌توجهی را در سراسر جهان به ثبت رساند. قسمت دوم تحت عنوان The Last of Us Part II در ژوئن سال گذشته میلادی وارد بازار شد و علی‌رغم حاشیه‌هایی که داشت، تحسین کارشناسان را برانگیخت و حالا رکوردار دریافت جوایز به شمار می‌رود.

The Last of Us Part II در زمینه تجاری عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و پیش‌بینی می‌شود برادر بزرگتر خود را کنار بزند. علاوه بر این، یک سریال تلویزیونی بر اساس قسمت اول در دست ساخت بوده و نام‌های مشهوری از جمله کریگ مازن (Craig Mazin)، نیل دراکمن (Neil Druckmann)، پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) در ساختش مشارکت دارند. مازن و دراکمن به عنوان تهیه‌کننده اجرایی روی فیلمنامه کار می‌کنند و پاسکال و رمزی هم نقش‌های اصلی را بر عهده خواهند داشت. با در نظر گرفتن این موارد، طبیعی است که سونی برنامه‌های زیادی برای افزایش شهرت و محبوبیت Tlou داشته باشد.

با توجه به گزارشی که وب سایت Bloomberg کار کرده، ساخت ریمیک The Last of Us آغاز شده است. اینطور که به نظر می‌رسد، Visual Arts Service Group در یک برهه زمانی به دنبال این بود که روی آی‌پی اورجینال خودش کار کند اما متقاعد کردن مدیران سونی برای دریافت منابع مورد نیاز کار سخت و دشواری است. از همین رو، تصمیم گرفتند ریمیک یکی از انحصاری‌های قدیمی را بسازند. در ابتدا ساخت ریمیک Uncharted: Drake’s Fortune مطرح شد. این بازی نسبتا قدیمی بوده و به حجم بالای تغییرات نیاز دارد. تیم نهایتا تصمیم گرفت روی ریمیک The Last of US برای پلی‌استیشن جدید کار کند. پروژه مورد تایید قرار گرفت و کار آغاز شد اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت.

وقتی هرمن هالست (Hermen Hulst) به عنوان رئیس استودیوهای سونی انتخاب شد، روند پیشرفت ریمیک The Last of Us را بررسی کرد و از نتیجه کار رضایت نداشت. او معتقد بود کیفیت کنونی پروژه با بودجه‌ای که تاکنون در اختیار مایکل مامبائر (Michael Mumbauer) و تیمش در Visual Arts Service Group قرار گرفته تناسبی ندارد. مامبائر ظاهرا سعی کرد هالست را توجیح کند اما او متقاعد نشد. در نتیجه، تصمیم گرفته شد تعدادی از اعضای ناتی داگ وظیفه اصلی توسعه را بر عهده بگیرند؛ تصمیمی که به هیچ وجه به مزاق اعضای VASG خوش نیامد. آن‌ها هیچ وقت روی یک آی‌پی کار نکرده‌اند و تنها به عنوان استودیو پشتیبان در ساخت بازی‌های بلاک‌باستر مشارکت داشته‌اند.

موسس و اعضای Visual Arts Service Group امیدوار بودند پتانسیل‌های خود را به واسطه ریمیک The Last of Us به اثبات رسانده و اجازه ساخت یک آی‌پی اورجینال را دریافت کنند. از آن‌جایی که این اتفاق رخ نداده، مایکل مامبائر و چند نفر از اعضای اصلی استودیو به دلیل نارضایتی از تصمیماتی سونی استعفا داده‌اند.

در گزارش Bloomberg صحبتی از زمان عرضه به میان نیامد اما انتظار می‌رود ریمیک The Last of Us نزدیک به زمان پخش سریال منتشر شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا