یک تئوری جالب می‌تواند مشکل داستان سری Fantastic Beasts را حل کند

جیکوب کوالسکی هم واند دارد..

مشکل داستان سری Fantastic Beasts

اخیرا یک تئوری جالب توسط طرفداران مطرح شده که اگر درست باشد، مشکل داستان سری Fantastic Beasts خیلی راحت حل خواهد شد.

سری فیلم‌های Harry Potter حدود دو دهه پیش شروع شدند و با دیدن آن‌ها، طرفداران بسیاری دوره‌ای خاص از زندگی خود را جادویی گذراندند. پسری به نام هری پاتر که در سن پایین وارد مدرسه‌ای عجیب می‌شود، تا جادو را یاد بگیرد و در نهایت، از آن برای شکست دادن دشمنی بزرگ استفاده کند. در واقع روند رشد و بزرگ شدن هری پاتر، برای بسیاری از طرفداران به حدی هیجان‌انگیز بود که فیلم‌های آن، حتی اکنون هم پس از گذشت چندین سال هنوز توسط طرفداران تماشا می‌شود. با این وجود، پایان سری فیلم‌های Harry Potter، به معنی پایان روایت‌های جهان Wizarding World نبود، بلکه تازه سازندگان یک پنج‌گانه جدید به نام Fantastic Beasts را معرفی کرده بودند که فیلم‌های آن از هفت سال پیش به ترتیب در حال اکران هستند.

اولین اثر در سری Fantastic Beasts در سال ۲۰۱۶ با عنوان Where To Find Them اکران شد و بینندگان اینبار جزئیات بیشتری از جهان دوست داشتنی هری پاتر را در آن دیدند. با این حال پس از اتمام فیلم، برخی از طرفداران متوجه موضوعی شدند که کاملا داستان سری و ماجرای هری پاتر را زیر سوال می‌برد!

جیکوب کوالسکی (Jacob Kowalski)، یکی از شخصیت‌های جدید و فوق‌العاده محبوبی است که در سری Fantastic Beasts معرفی شده و طرفداران بسیاری را هم به واسطه ظاهر و رفتار بامزه خود پیدا کرده است. با این حال، او در فیلم به عنوان یک انسان عادی معرفی شده و این یعنی قاعدتا نمی‌تواند جادو را کنترل کند، یا اینکه از چوب‌دست برای طلسم کردن استفاده کند. در حقیقت، چوب‌دست یک نوع واسطه بین جادوگر و قدرت جادویی‌اش است که باعث می‌شود تا فرد آن را با تمرکز و به صورت هدفمند استفاده کند. اما جیکوب که جادویی ندارد، پس چطور در تریلر Fantastic Beasts 3 قادر به طلسم کردن است؟!

همچنین در فیلم Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald، کوالسکی عملا به یک گوی بلورین نگاه کرده و برخی چیزها را می‌بیند! این در حالی است که در فیلم‌های سری Harry Potter و خصوصا عنوان «زندانی ازکابان»، متوجه شدیم که فقط جادوگران می‌توانند داخل این گوی را ببینند و همچنین با اولین بار نگاه کردن به این شئ، هیچ چیز دیده نخواهد شد. اما کوالسکی همان اولین بار خیلی شیک جلوی گوی بلورین رفت و رویاهایی را هم دید، به همین راحتی!

حال نکته اینجاست که پس از چنین اتفاقی، آیا سازندگان در اقتباس داستان و پیروی از قوانین جهان Wizarding World اشتباه کرده‌اند؟ یا اینکه همه چیز پیش‌بینی شده بود و در فیلم Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore بیشتر درباره آن خواهیم فهمید؟ این در حالی است که در این بین، یک تئوری جالب می‌تواند مشکل داستان سری Fantastic Beasts را خیلی خوب حل کند!

مشکل داستان سری Fantastic Beasts جادوگر نبودن کوالسکی است!

از آنجا که کوالسکی جادوگر نیست، پس قاعدتا نباید بتواند خیلی از کارها مانند کنترل جادو و دیدن رویا در گوی بلورین را انجام بدهد. حال چه می‌شود اگر او هم یک جادوگر باشد؟ به همین راحتی، مشکل حل شد.

در واقع بسیاری از افراد بر این باورند که کوالسکی خود یک جادوگر است و به همین دلیل هم می‌تواند با چوب‌دست جادویی کار کند. حال اگر واقعا اینطور باشد، مشکلات و سوال‌های بسیاری برطرف خواهند شد. به گفته این افراد، جیکوب کوالسکی در حقیقت یک نیمه انسان نیمه جادوگر است که مثل بسیاری دیگر از شخصیت‌هایی که در سری Harry Potter با این وضعیت دیده بودیم، ظاهرا می‌تواند چوب‌دست جادویی را کنترل کند.

اما این فقط یک نظریه است، در حالی که احتمال دارد سازندگان خود به روشی دیگر این مسئله را حل کنند. مانند وردی که توسط دامبلدور خوانده می‌شود تا یک انسان هم بتواند از چوب‌دست استفاده کند، یا شاید هم اتفاق عجیبی که برای کوالسکی رخ می‌دهد تا این توانایی را به دست آورد. در حال حاضر، فعلا هیچ اطلاعات رسمی و کاملی درباره این مورد در دسترس نیست و باید تا زمان اکران فیلم Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore در تاریخ ۱۹ فروردین (8 آوریل) صبر کنیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا