با پرفروش ترین فیلم های انیمه آشنا شوید

با پرفروش ترین فیلم های انیمه آشنا شوید

۱۰ انیمه پرفروش از پوکمون تا پونیو

در این مقاله، پرفروش ترین فیلم های انیمه را به شما معرفی خواهیم کرد که مخاطبان را در چهارگوشه جهان، مجذوب خود کرده‌اند. این فیلم‌ها موفق شده‌اند که بر موانع فرهنگی غلبه کنند و نظر تمام افراد را جلب کنند.

انیمه‌های مذکور، در طول سال‌ها به موفقیت‌های تجاری عظیم و بی‌نظیری رسیده‌اند. موضوعی که نشان از محبوبیت روزافزون و جهانی این انیمه‌ها دارد و بر شهرت بی‌بدیل آن‌ها دلالت می‌کند. پرفروش ترین فیلم‌های انیمه، از جذابیت‌های جهانی برخوردار هستند و به مضامینی پیچیده برای قصه‌گویی متوسل می‌شوند. اما عامل مهمی که بیش از هر چیز در موفقیت این انیمه‌ها موثر بوده است، شهرت استودیوی سازنده آن‌هاست. چنان که خواهید دید، تمام انیمه‌های مذکور در استودیوهایی مثل جیبلی، کومیکس ویو و انیپلکس ساخته شده‌اند.

Pokémon: The First Movie

استودیو سازنده: توهو

پوکمون: اولین فیلم، یک انیمیشن ژاپنی محصول ۱۹۹۸ به کارگردانی کونیهیکو یویاما است. داستان فیلم به اَش کچام و دوستانش مری، بروک و پیکاچو می‌پردازد که در حال مبارزه با میوتو هستند. میوتو، یک پوکمون بیوتکنولوژیک است که قصد دارد بر کل کهکشان حاکم شود و از بشریت انتقام بگیرد. این فیلم پس از اکران نتوانست که رضایت منتقدان را به دست آورد، اما در باکس آفیس با موفقیت عمل کرد و بیش از 133 میلیون دلار در سطح جهان فروخت. پوکمون، اکنون به یک نماد فرهنگی تبدیل شده است و شهرتی برابر با میکی موس دارد.

The Wind Rises

استودیو سازنده: جیبلی

به فیلم باد برمی‌خیزد (جیبلی) در فهرست پرفروش ترین فیلم های انیمه رسیدیم. این یک فیلم انیمیشنی محصول ۲۰۱۳ به کارگردانی هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) است. داستان فیلم به زندگی جیرو هوریکوشی می‌پردازد که طراح هواپیمای میتسوبیشی در جنگ جهانی دوم بود. باد برمی‌خیزد، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و بیش از 136 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. این فیلم، نامزد دریافت جایزه بهترین انیمیشن بلند در جشنواره اسکار هم بود. جالب است بدانید که باد برمی‌خیزد همزمان با شاهزاده کاگویا در ژاپن به اکران رسید.

The Secret World of Arrietty

استودیو سازنده: جیبلی

زندگی پنهان آریتی، یک انیمیشن ژاپنی محصول ۲۰۱۰ استودیو جیبلی است و کارگردانی آن برعهده هیروماسا یونبایاشی بوده است. هایائو میازاکی و کیکو نیوا هم فیلمنامه این انیمه را نوشته‌اند. این فیلم که یکی از پرفروش ترین فیلم های انیمه است، داستان دختر آدم کوچولویی به نام آریتی را روایت می‌کند که همراه با خانواده‌اش در دیوارهای یک خانه سکونت دارد و به طور مخفیانه زندگی می‌کند. آن‌ها برای اینکه زنده بمانند، غذا و مایحتاج خود را از انسان‌ها قرض می‌گیرند. این فیلم فروشی بیش از 146 میلیون دلار در سرتاسر جهان داشت.

Weathering with You

استودیو سازنده: کومیکس ویو

آب و هوا با تو یک انیمه ژاپنی محصول ۲۰۱۹ به کارگردانی ماکوتو شینکای است که انیمیشن نام تو نیز یکی از آثار اوست. داستان فیلم، حول محور پسر نوجوانی به نام هوداکا می‌چرخد که از دست خانواده‌اش به توکیو فرار می‌کند. او با دختری به نام هینا مواجه می‌شود که قدرتی خارق‌العاده در وجودش دارد و می‌تواند آب و هوا را کنترل کند. این فیلم، یک اثر تجاری موفق بود و بیش از 193 میلیون دلار در سرتاسر جهان به دست آورد. آب و هوا با تو، داستان عاشقانه و لطیفی داشت که موجب شد مورد تحسین منتقدان فیلم و سینما هم قرار بگیرد.

Ponyo

استودیو سازنده: جیبلی

پونیو، فیلمی محصول ۲۰۰۸ به کارگردانی هایائو میازاکی است و در استودیو جیبلی ساخته شده است. این فیلم از انیمه‌های متاخر میازاکی است و داستان ماهی قرمزی به نام پونیو را روایت می‌کند که با سوسوکه، پسری جسور و کنجکاو، دوست می‌شود. دوستی آن‌ها منجر به ایجاد تغییراتی در پونیو می‌شود و در نهایت، پونیو تصمیم می‌گیرد که خودش هم یک انسان شود. انیمه پونیو هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مناسب است و به همین دلیل، به یکی از پرفروش ترین فیلم های انیمه تبدیل شده است. پونیو بیش از 203 میلیون دلار فروخت.

Princess Mononoke

استودیو سازنده: جیبلی

شاهزاده مونونوکه، یک انیمیشن ژاپنی در سبک فانتزی به نویسندگی و کارگردانی هایائو میازاکی است که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. داستان فیلم در اواخر دوره موروماچی ژاپن می‌گذرد و در مورد آشیتاکا، شاهزاده‌ای جوان، است که با یکی از خدایان جنگل درگیر می‌شود. آشیتاکا در این مبارزه پیروز می‌شود، اما خدای جنگل او را نفرین می‌کند. نفرینی که در نهایت به مرگ آشیتاکا منجر خواهد شد. از این رو، شاهزاده جوان به سفری خودشناسانه می‌رود تا در مسیرش راهی برای غلبه بر نفرین پیدا کند. این فیلم فروشی بیش از 169 میلیون دلار داشت.

Howl’s Moving Castle

استودیو سازنده: جیبلی

قلعه متحرک هاول که در سال ۲۰۰۴ منتشر شده است، فیلمی به نویسندگی و کارگردانی هایائو میازاکی است و اقتباسی از رمان دایانا واین جونز به حساب می‌آید. این فیلم به زندگی سوفی می‌پردازد که زنی جوان و هنرمند است. او توسط یک جادوگر نفرین می‌شود تا بقیه عمرش را به عنوان یک پیرزن زندگی کند. بنابراین سوفی به سراغ هاول جادوگر می‌رود تا به کمک او، دوباره جوان شود. قلعه متحرک هاول که از پرفروش ترین فیلم های انیمه در تمام دوران است، فروشی بیش از 235 میلیون دلار داشت و در کسب رضایت منتقدان سینما نیز کاملا موفق بود.

Your Name

استودیو سازنده: کومیکس ویو

نام تو (Your Name) یک انیمیشن ژاپنی محصول ۲۰۱۶ به کارگردانی ماکوتو شینکای است. داستان حول محور دو نوجوان به نام های تاکی و میتسوها می‌چرخد که در زندگی یکدیگر شریک می‌شوند. یک روز تاکی و میتسوها متوجه می‌شوند که بدن آن‌ها، در روزهای خاصی، با هم تعویض می‌شود. این حادثه، دو شخصیت را به یکدیگر نزدیک می‌کند و اتفاقات جدیدی را به دنبال می‌آورد. این فیلم، شهرت خود را مدیون گرافیک زیبا و داستان‌گویی احساسی‌اش است که پیام‌های عمیقی دارد. نام تو، بیش از 358 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت.

Spirited Away

استودیو سازنده: جیبلی

شهر اشباح که معمولا به عنوان بهترین انیمه تاریخ سینما شناخته می‌شود، فیلمی به نویسندگی و کارگردانی هایائو میازاکی است که در سال 2001 منتشر شد. داستان در مورد دختر نوجوانی است که وارد دنیای ارواح می‌شود و باید راهی برای نجات خود و والدینش پیدا کند. شهر اشباح، یک موفقیت بزرگ بود و بیش از 395 میلیون دلار فروش کرد. این فیلم، همچنین موفق به دریافت جایزه اسکار در بخش بهترین انیمیشن بلند شد. انیمه شهر اشباح، هنوز هم شهرت بی‌نظیر خود را حفظ کرده است و همچنان مورد تحسین محافل سینمایی قرار می‌گیرد.

Demon Slayer: The Movie – Mugen Train

استودیو سازنده: یوفوتیبل

شیطان‌کش: قطار موگن، یک انیمه ژاپنی محصول 2020 است که بر اساس مجموعه مانگایی به همین نام ساخته شده است. این فیلم، داستان سریال تلویزیونی‌اش را ادامه می‌دهد و به ماجراهای  تانجیرو و دوستانش می‌پردازد. آن‌ها به رنگوکو، هاشیرای آتش، می‌پیوندند تا با یک تهدید جدید مواجه شوند. شیطان‌کش: قطار موگن، سکانس‌های اکشن مهیج و گرافیک خیره‌کننده‌ای دارد و همین هم به موفقیت عظیم آن کمک کرده است. این فیلم با فروشی بیش از 474 میلیون دلار در سرتاسر جهان، مقام اول را در میان پرفروش ترین فیلم های انیمه دارد.

3 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا