۱۴ سبک تنفس انیمه شیطان کش
1%
  • 0/10

رده بندی ۱۴ سبک تنفس انیمه شیطان کش به ترتیب قدرت

از ضعیف‌ترین تا به سبک تنفس خورشید!

رده بندی ۱۴ سبک تنفس انیمه شیطان کش به ترتیب قدرت ۰ ۱۰ تیر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در این انیمه از سبک‌های تنفسی مختلفی استفاده شده است، اما برخی قدرت بیشتری دارند. در این مقاله به رده بندی ۱۴ سبک تنفس انیمه شیطان کش به ترتیب قدرت می‌پردازیم.

سبک‌های تنفسی در سری شیطان کش نقش مهمی دارند، به خصوص در انیمه که به زیبایی جان گرفته‌اند. هر شیطان کش باید حداقل یک سبک تنفس را در مبارزه به کار ببرد تا به رسمیت شناخته شود و برای هر شیطان کش استفاده از یک، دو سبک یا حتی بیشتر هم امکان پذیر است. هر سبکی به نوع خود منحصر به فرد بوده و در عین حال تعداد کمی هم دارند، در کل ۱۴ سبک تنفس در انیمه شیطان کش وجود دارد. بیشتر این سبک‌ها فقط توسط یک نفر استفاده می‌شوند که باعث می‌شود آن سبک به بخشی از مبارزه و شخصیت تبدیل شوند. 

هنگام رده بندی قدرت این ۱۴ سبک تنفس انیمه شیطان کش باید به چند مسئله دقت کرد، از موفقیت کسانی که از آنها استفاده می‌کنند گرفته تا تطبیق پذیری و دشواری آنها. همانطور که انتظار می‌رود سبک‌های ساده‌تر قدرت کمتری دارند و به همین دلیل رتبه پایین‌تری را به خود اختصاص می‌دهند. در این مقاله به رده بندی ۱۴ سبک تنفس انیمه شیطان کش به ترتیب قدرت می‌پردازیم؛ با رسانه سرگرمی همراه باشید:

۱۴. سبک تنفس گل (Flower Breathing)

تنفس گل سبکی است که توسط هاشیرای سابق کانائه کوچو (Kanae Kocho) و خواهرخوانده او یعنی کانائو تسویروی (Kanao Tsuyuri) استفاده می‌شد. متاسفانه از آنجایی که کانائه قبل از شروع سریال مرده است، این سبک تنفس زیاد در سریال دیده نمی‌شود که تا حد زیادی دلیل رتبه پایین آن است. گفته می‌شود که سبک تنفس گل از سبک تنفس آب گرفته شده است و ویژگی‌های مشترک زیادی با آن دارد. در حالی که شماره‌گذاری فرم‌های این سبک نشان می‌دهد که باید حداقل هفت عدد باشد، فقط پنج فرم در این سری استفاده می‌شود و فرم نهایی می‌تواند باعث نابینایی کاربر شود. کانائو در سری توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کند، به همین دلیل این سبک تنفسی زیاد استفاده نشده و فعلا در آخرین رتبه قرار دارد.

۱۳. سبک تنفس حشره (Insect Breathing)

تنفس حشره یک سبک منحصر به فرد بوده که برگرفته از سبک تنفس گل است و فقط توسط هاشیرای حشره شینوبو کوچو (Shinobu Kocho) استفاده می‌شود. از آنجایی که شینوبو به دلیل جثه خود قادر به از بین بردن سر اکثر شیاطین نیست، این سبک به شدت به سموم متکی است و عمدتاً از ویستریا ایجاد شده است که شیاطین از آن متنفرند. تنفس حشرات تنها چهار شکل شناخته شده دارد که گزینه‌های کاربر را در طول نبرد محدود می‌کند. شینوبو در مبارزات خود نتایج مختلفی را بدست آورده، بنابراین به نظر می‌رسد که این سبک هنگام مبارزه با کسی که از سموم آن آگاه است، می‌تواند قابل شکست باشد.

۱۲. سبک تنفس آب (Water Breathing)

سبک تنفس آب یکی از پنج سبک اصلی بوده که توسط بسیاری از شخصیت‌های سری به ویژه هاشیرای آب گیو تومویکا (Giyu Tomioka) و خود تانجیرو تمرین می‌شود. این سبک ساده ترین سبک برای یادگیری در نظر گرفته می‌شود، اگرچه آسان یک اصطلاح بسیار نسبی است. این سبک حول جریان‌های آب است و شامل ۱۱ فرم شناخته شده است، به علاوه یک فرم خاص که توسط تومویکا ساخته شده و فقط او می‌داند چگونه از آن استفاده کند. تنفس آب سبکی بسیار تطبیق‌پذیر بوده، اما قدرت کمی دارد.

۱۱. سبک تنفس جانور (Beast Breathing)

سبک تنفس جانور توسط اینوسکه هاشیبارا (Inosuke Hashibira) ابداع شد و فقط توسط او انجام می‌شود. این سبک، یک سبک غیرعادی بوده و در آن اینوسکه از دو شمشیر نیچیرین استفاده می‌کند که اکثر شیطان کشان به آن دسترسی ندارند. دارای ۱۰ فرم است، اما با توجه به اینکه همه آنها توسط اینوسکه با حداقل آموزش ساخته شده‌اند، رسمیت این سبک هنوز تایید نشده است. سبک تنفس جانور در کمال تعجب کاربردهایی غیر رزمی هم دارد، به ویژه هفتمین فرم او آگاهی فضایی، که به او اجازه می‌دهد حرکت را حتی از کیلومترها دورتر حس کند. مطمئناً سبک بسیار پیچیده نیست، اما قدرت زیادی را در خود دارد.

۱۰. سبک تنفس شعله (Flame Breathing)

یکی دیگر از سبک‌های اصلی، تنفس شعله بوده که به صورت عمده توسط هاشیرای شعله کیوجورو رنگوکو (Kyojuro Rengoku) انجام می‌شود. تنفس شعله شامل تقلید از ماهیت تند و سوزان آتش است و حداقل ۹ فرم دارد، اگرچه تنها شش شکل دیده می‌شود و ظاهراً فرم نهم فقط منحصر به خانواده کیوجورو است. به‌عنوان یک سبک، قطعاً دارای حملات قدرتمندی است، اما به‌طور خاص همه‌کاره به نظر نمی‌رسد، زیرا هیچ‌یک از فرم‌ها خارج از نبرد کاربرد ندارند. متاسفانه، تمرین‌کنندگان تنفس شعله‌ای، سابقه‌ای نادرست در انیمه دارند، که در غیر این صورت ممکن بود این سبک به رتبه‌های اول دست یابد.

۹. سبک تنفس عشق (Love Breathing)

سبک تنفس عشق سبکی است که به طور انحصاری توسط میتسوری کانروجی (Mitsuri Kanroji) انجام می‌شود و از تنفس شعله ایجاد شده است. سبک تنفس عشق در ظاهر رقصی زیبا و برازنده است که حرکات آکروباتیک فراوانی را در خود دارد. دارای شش فرم بوده که فقط پنج تا از آن‌ها نشان داده شده است، و شامل یک تکنیک دفاعی و چهار تکنیک تهاجمی است. این سبک برای شخصی با بدن بسیار قوی و غیرطبیعی میتسوری طراحی شده و از شمشیری شلاق مانند استفاده می‌کند، و بسیار بعید است که فرد دیگری حتی بتواند آن را یاد بگیرد.

۸. سبک تنفس مار (Serpent Breathing)

سبک تنفس مار یکی دیگر از آنهایی است که فقط توسط یک نفر، در این مورد اوبانای ایگورو (Obanai Iguro) استفاده می‌شود و از سبک تنفس آب الهام گرفته است. این سبک به صورت کلی حرکات پیچشی یک مار را کپی می‌کند. تنفس مار دارای پنج شکل بوده و فرم پنجم بسیار متمایز است، زیرا می‌تواند قدرت کافی برای از بین بردن چندین شیطان را با یک ضربه تند ایجاد می‌کند. اوبانای همچنین از شمشیری بسیار غیر معمولی استفاده می‌کند، زیرا تیغه‌ای مواج دارد که شبیه یک مار در حال لغزش است. اوبانایی قطعاً خود را قوی نشان داد و احتمالاً سبک تنفس او مسئول این قدرت است.

۷. سبک تنفس رعد و برق (Thunder Breathing)

سبک تنفس رعد و برق یکی از سبک‌های اصلی است که به ویژه توسط زنیتسو آگاتسوما (Zenitsu Agatsuma) و دانش آموز سابقش کایگاکو (Kaigaku)، تمرین می‌شود. این سبک تنفسی سرعت برخورد صاعقه را تقلید می‌کند و امکان حرکت سریع را برای کاربر فراهم می‌کند. زنیتسو فقط یک فرم را می‌شناسد، اما در واقع حداقل شش فرم وجود دارد، به اضافه یک فرم اصلی که زنیتسو ساخته است. سرعت بسیار زیاد سبک تنفس رعد و برق یکی از بزرگترین دارایی‌های آن است و زنیتسو ثابت کرده است که می‌توان این سرعت را به حداکثر رساند و در یک حرکت ده‌ها یا بیشتر حمله کرد؛ همچنین دفاع در برابر این سبک دشوار بوده که آن را به یکی از قدرتمندترین سبک‌ها تبدیل می‌کند.

۶. سبک تنفس باد (Wind Breathing)

سبک تنفس باد یکی دیگر از سبک‌های اساسی بوده که تمرین کننده اصلی آن هاشیرای باد سانمی شینازوگاوا (Sanemi Shinazugawa) است. از حرکات چرخشی مانند طوفان، استفاده می‌کند و قدرت و سرعت بیشتری به حملات می‌افزاید. این سبک نه فرم دارد که بیشتر آنها ماهیت تهاجمی دارند، اگرچه حداقل یکی از آنها کاربردهای دفاعی دارد. این یک سبک شگفت‌انگیز تهاجمی بوده که برازنده شخصی مانند سانمی است؛ و به عنوان یک سبک تنفسی که برای بیرون انداختن سریع حریفان از رینگ طراحی شده است، زمانی که توسط یک حرفه‌ایی استفاده شود بسیار قدرتمند است.

۵. سبک تنفس صدا (Sound Breathing)

سبک تنفس صدا مشتقی از سبک تنفس رعد و برق بوده که منحصراً توسط هاشیرای صدا تنگن اوزوی (Tengen Uzui) استفاده می‌شود. همانطور که از نامش پیداست این سبک از صداهای بلند استفاده می‌کند که می‌تواند به شکستن تمرکز حریف کمک کند. تنها سه شکل از تنفس صدا شناخته شده است و فقط یکی از آنها کاربرد دفاعی دارد. این سبک همچنین از نیچیرین غیرمعمول تنگن استفاده می‌کند که از دو تیغه چاقو مانند کوچکتر تشکیل شده است که توسط یک زنجیر به هم متصل شده‌اند. او همچنین از بمب‌های لفظی به عنوان بخشی از این سبک استفاده می‌کند که قطعا یکی از راه‌های افزایش قدرت آن است.

۴. سبک تنفس مه (Mist Breathing)

سبک تنفس مه که برگرفته از سبک تنفس باده بوده و منحصرا توسط مویچیرو توکیتو (Muichiro Tokito) انجام می‌شود. این سبک حول قدرت مه می‌چرخد و حرکات فرد را برای گیج کردن از دشمن پنهان می‌کند. تنفس مه دارای هفت شکل است که یکی از آنها ساخته خود توکیتو است. توکیتو توانست از تنفس مه استفاده کند تا به تنهایی یک شیطان بالا را شکست دهد، که یک شاهکار قابل توجه محسوب می‌شود.

۳. سبک تنفس سنگ (Stone Breathing)

سبک تنفس سنگ آخرین سبک اصلی بوده که توسط هاشیرای سنگ گیومی هیمجیما (Gyomei Himejima) انجام می‌شود. از پایداری زمین و سنگ الهام گرفته شده و حملات بسیاری که به نوعی از زمین استفاده می‌کنند را در خود دارد. سبک تنفس سنگ دارای پنج فرم شناخته شده است که هم حمله و هم دفاع را پوشش می‌دهد و آن را به متعادل ترین سبک تبدیل می‌کند. از آنجایی که گیومی از یک تبر زنجیر شده به گرز به عنوان تیغه نیچیرین خود استفاده می‌کند، تکنیک‌های این سبک بسیار غیرعادی هستند. گیومی به عنوان قوی‌ترین هاشیرا شناخته می‌شود و سبک تنفس سنگ او بخش بزرگی از چرایی آن است.

۲. سبک تنفس ماه (Moon Breathing)

تنفس ماه سبکی است که منحصراً توسط شیطان یک بالایی یعنی کوکوشیبو (Kokushibo) انجام می‌شود، البته زمانی یک شیطان کش بود قبل از اینکه انسانیت خود را در ازای یک زندگی طولانی‌تر کنار بگذارد. به این ترتیب، کوکوشیبو هرگز این تکنیک را به شخص دیگری آموزش نداد. از آنجایی که او صدها سال زمان برای آموزش و تمرین داشته است، تنفس ماه حداقل ۱۶ فرم مختلف داشته و احتمالاً بیشتر از آنها را هرگز استفاده نکرده است. این قدرتی در خور شیطان یک بالاییست و به راحتی توضیح می‌دهد که چگونه کوکوشیبو توانست به دست راست موزان تبدیل شود.

سبک تنفس خورشید (Sun Breathing)

در ابتدا، فقط یک سبک تنفس برای کشتن شیاطین وجود داشت که به عنوان تنفس خورشید شناخته می‌شد؛ این سبک توسط یوریچی تسوگیکونی (Yoriichi Tsugikuni) ساخته شد، اما تسلط برای شاگردانش بسیار دشوار بود. تسوگیکونی به شاگردانش کمک کرد تا سبک‌های خود را بسازند و بر آنها مسلط شوند که بعدا به سبک‌های مختلف عنصری تبدیل شد. با این حال، هر یک از این سبک‌ها تنها بخش کوچکی از کل بوده و سبک تنفس خورشید را در خود دارند. هینوکامی کاگورا تانجیرو هم نوعی تنفس خورشیدی است و قدرت این حرکت برای همه شناخته شده است. به عنوان اصلی‌ترین سبک تنفس، قدرت و کاربرد سبک تنفس خورشید تقریباً فراتر از سؤال است و این سبک را به انتخابی آسان برای قوی‌ترین ها تبدیل می‌کند.

در کنار این لیست، باید توجه کرد که تمامی سبک‌های تنفس در انیمه شیطان کش بسیار قدرتمند‌اند و دلیل اینکه بعضی از سبک‌ها در رده‌های پایینی قرار گرفته‌اند توجه ناکافی به آنهاست.


مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments