بهترین سریال‌های جنایی کره‌ای که نباید از دست بدهید

معرفی 10 سریال جنایی/معمایی کره ای که باید تماشا کنید

برترین آثار جنایی کره‌ای

1%
  • 0/10
معرفی 10 سریال جنایی/معمایی کره ای که باید تماشا کنید ۴۹ ۰۷ فروردین ۱۴۰۱ کره‌ای (تلویزیون) کپی لینک

امروزه محبوبت سریال‌ها و فیلم‌های کره‌ای در بین مردم جهان برکسی پوشیده نیست و صنعت سینمای کشور کره روز به روز در حال پیشرفت است. یکی از عواملی که باعث پیشرفت و دیده شدن آثار تلویزیونی کشور کره شده است، مانور دادن هنرمندان این کشور روی ژانر‌ها متفاوت بوده است. یکی از ژانرهایی که هنرمندان و فیلم‌سازان کشور کره به شدت به آن علاقه دارند ژانر جنایی بوده که به نظر می‌رسد در این زمینه نیز  عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند. 

می‌توان گفت که سریال محبوب بازی مرکب تنها یکی از بهترین سریال‌های کره‌ای جنایی شناخته شده است و تلویزیون کره امروزه بسیار در ساخت آثار جنایی پیشرفت کرده است. ژانر جنایی همواره یکی از محبوب‌ترین ژانرهای صنعت فیلم و سینما بوده و طرفداران خاص خود را دارد. در این بین اخیرا تلویزیون کشور کره در خلق آثار جنایی بسیار موفق عمل کرده و دست به خلق آثار متفاوتی زده است. در ادامه به معرفی ده مورد از بهترین سریال‌های جنایی کره‌ای خواهیم پرداخت که شاید کمتر از سریال بازی مرکب به آنها توجه شده است. 

۱۰. سریال Mouse (موش)

تاریخ انتشار: ۳ مارچ سال ۲۰۲۱

داستان منحصر به فرد سریال موش این ایده را بررسی می‌کند که آیا می‌توان با استفاده از علم ژنتیک به صورت قطعی پیش از تولد یک نوزاد پیش‌بینی کرد که او در آینده به یک قاتل تبدیل خواهد شد؟ اکنون سوال بعدی که مطرح می‌شود این است که آیا این نوزاد حق زندگی خواهد داشت و مادری که می‌داند فرزند او در آینده جان انسان‌های دیگر را خواهد گرفت حاضر است تا فرزند خود را ازبین ببرد؟ داستان پردازی جذاب و نفس‌گیر سریال موش باعث شده تا این اثر نمرات بسیار خوبی را از منتقدین سراسر جهان دریافت کند و به یکی از بهترین سریال‌های جنایی کره‌ای تبدیل شود. 

۹. سریال The Devil Judge ( قاضی شیطانی)

تاریخ انتشار: ۳ جولای سال ۲۰۲۱

بدون شک سریال قاضی شیطانی یکی از بهترین آثار تلویزیونی کشور کره در ژانر جنایی است. در این سریال روایت بهترین قاضی یک جامعه فرضی از کره جنوبی را می‌بینیم که برای قضاوت در دادگاه‌های خود از یک روش نوین بهره می‌برد. این قاضی کارکشته به کمک تعدادی از دستیاران خود نرم‌افزاری طراحی کرده است که به کمک آن تمام دادگاه‌هایی که این قاضی قضاوت آن‌ها را برعهده دارد به صورت آنلاین برای مردم پخش شده و آن‌ها نیز قادر خواهند بود تا در تصمیم‌گیری برای هر پرونده دخالت کند. اگرچه بسیاری از مردم این قاضی را پلید و شیطانی می‌پندارند با این حال او دارای شخصیتی عادل و توانمند است و در نهایت باعث می‌شود تا حقایق بسیار مهمی در رابطه افرادی فاسد و سرشناس در این جامعه افشا شده و از پایمال شدن حقوق مردم جلوگیری شود. 

۸. سریال My Name (اسم من)

تاریخ انتشار: ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۱

سریال کره‌ای اسم من نیز یکی از محبوب‌ترین سریال‌های جنایی کره‌ای است که به علت بازی بسیار عالی و منحصر به فرد بازیگر نقش شخصیت اصلی هان سو-هی (Han So-hee) مورد تحسین قرار گرفته است. داستان این اثر در رابطه با دختر جوانی است که پس از مرگ پدرش در جهت گرفتن انتقام قتل او عضو یک گروه خلافکارانه شده و پس از جلب اعتماد او با گروه‌های پلیسی همکاری کرده تا انتقام قتل پدر خود را بگیرد. پیوستن به بزرگ‌ترین گروه قاچاق موادر مخدر کشور بدون شک کار چندان ساده‌ای نخواهد بود و علاوه بر آن به طور همزمان همکاری با پلیس جهت شکست این گروه به سختی‌های این کار خواهد افزود اما شدت خشم و حس انتقام درون این دختر به او قدرتی می‌دهد که باعث می‌شود او از پس این کار به خوبی بربیاید. 

۷. سریال Bad and Crazy (بد و دیوانه) 

تاریخ انتشار: ۱۷ دسامبر سال ۲۰۲۱ 

سریال بد و دیوانه داستان افسر پلیسی را روایت می‌کند که به شدت وظیفه شناس بوده و قانون را بر هر چیزی مقدم می‌داند. اگرچه او در اصل انسان بدی نیست اما بزرگ‌ترین مشکل شخصیت او این است که او قانون را حتی بر انسانیت خود نیز مقدم می‌شمارد. این افسر پلیس پس از مدتی با شخصی به نام (کی) ملاقات می‌کند که زندگی او را به هم می‌زند. کی شخصیتی کاملا مهربان و تا حدی دیوانه دارد و تلاش می‌کند همواره به نجات انسان‌های بی‌گناه کمک کند. اخلاق و اعمال او کاملا برعکس سو یول بوده و این دو در ابتدا به شدت با یکدیگر درگیر می‌شوند. نکته جالب این سریال این است که سو یول رفته رفته متوجه می‌شود که در حقیقت کی خود او بوده و او دچار یک اختلال دو شخصیتی است. در حقیقت کی دیگر شخصیت خود او بوده که در مقابل چشمان سو یول ظاهر می‌شود.

۶. سریال The Penthouse: War in Life ( پنت‌هاوس: جنگ در زندگی) 

تاریخ انتشار: ۲۶ اکنبر سال ۲۰۲۰

 

فرنچایز محبوب The Penthouse: War in Life که یکی از محبوب‌ترین سریال‌های جنایی کره‌ای به حساب می‌آید که در حقیقت سه فصل داشته و با توجه به داستان هیجان انگیز خود به شدت در بین مخاطبین محبوب گشته است. داستان این سریال در یک آپارتمان پنت‌هاوس صد طبقه لوکس رخ داده و ماجراهای عجیب ساکنین این آپارتمان را روایت می‌کند. اکثر افرادی که در این پنت‌هاوس زندگی می‌کنند، افرادی هستند تحصیل کرده و مرفه که از ابتدا در خانواده‌هایی ثروتمند به دنیا آمده‌اند. با این حال برخی از ساکنین این آپارتمان نیز افرادی هستند که به تازگی موفق شده‌اند تا در چنین آپارتمانی زندگی کنند. همین امر باعث شکل گیری تنش‌هایی می‌شود که در نهایت به جنایات بسیار وحشتناکی می‌انجامند. 

۵. سریال  Beyond Evil (فراتر از شر)

تاریخ انتشار: ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۱

سریال فراتر از شر داستان پسر جوانی را روایت می‌کند که زندگی هیجان انگیز خود را به عنوان یک کاراگاه حرفه‌ای رها کرده و با توجه به اتفاقی غیرمنتظره به شهری کوچک رفته و همراه با یک افسر پلیس کارکشته و توانمند به حل یک پرونده بیست ساله می‌پردازند. این پسر جوان و افسر کار کشته از مداخله در هیچ بحران و خطری نمی‌هراسند و در جهت حل کردن این پرونده مشکوک که بیست سال پیش رها شده است تمام تلاش خود را می‌کنند. 

۴. سریال Signal (سیگنال) 

تاریخ انتشار: سال ۲۰۱۶

سریال سیگنال یکی از خوش ساخت‌ترین سریال‌های جنایی کره‌ای است که اخیرا منتشر شده و توجه طرفداران ژانر آدم ربایی را بسیار به خود جلب کرده است. داستان فصل اول این مجموعه در رابطه با یک پرونده آدم ربایی هیجان انگیز است که پس از گذشت سال‌ها سرنخ‌های جدیدی برای حل معمای آن پیدا می‌شود و همین امر باعث خلق داستانی شگفت انگیز شده که در نهایت به افشای حقایق شوکه کننده‌ای منجر می‌شود. نکته جالب توجه این پرونده این است که پس از گذشت مدت کوتاهی از افشای این مدارک جدید، جنازه فرد ربوده شده پیدا می‌شود و اکنون این پرونده آدم ربایی به پرونده قتل تیدیل می‌شود. 

۳. سریال One Ordinary Day (یک روز عادی)

تاریخ انتشار: ۲۷ نوامیر سال ۲۰۲۱

در یک روز عادی ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که هرگز تصور آن را هم نمی‌کردید. به طور مثال ممکن است به صورت کاملا ناگهانی به قتل فردی که حتی او را درست نمی‌شناسید مظنون شوید. این اتفاقی است که در سریال One Ordinary Day رخ می‌دهد. هیون سو که یک پسر ساده و دانشجویی معمولی و بی‌حاشیه است ناگهان یک روز صبح هنگامی که از خواب بیدار می‌شود خود را مظنون قتل دختر جوانی می‌یابد که حتی به درستی او را نمی‌شناسد. در همین راستا او نیاز دارد تا شخصی به او کمک کند تا بی‌گناهی خود را به اثبات برساند. در این پرونده وکیلی به او کمک می‌کند که دانشکده حقوق خود را به سختی به اتمام رسانده و هیچ کسی امیدی به پیروزی او در این پرونده ندارد. همکاری این وکیل و شرایط پیچیده این پرونده باعث شده این سریال به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های جنایی و معماگونه کره‌ای تبدیل شود که اخیرا منتشر شده است. 

۲. سریال Flower Of Evil (گل شیطان)

تاریخ انتشار: ۲۹ جولای سال ۲۰۲۰

سریال گل شیطان داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که در ابتدا ممکن است تصور کنید آن‌ها بی‌نقص‌ترین و خوشیخت‌ترین خانواده دنیا هستند، با این حال به نظر می‌رسد که این خوشبختی تا حدی پوشالی بوده و حقیقت ندارد. مادر این خانواده خوشیخت افسر پلیسی توانمند بوده که تلاش می‌کند تا به همراه همکاران خود پرونده‌ای عجیب را حل کند. با این حال زمانی اوضاع عجیب می‌شود که این زن متوجه می‌شود همسر خود او نیز به این پرونده مربوط بوده و ظاهرا حقایق بزرگی را از او پنهان کرده است. افشای این حقایق باعث می‌شود، که فضای گرم این خانواده بهم ریخته و خوشبختی‌ آن‌ها تا حدی از بین برود.

۱. سریال Vagabond (بی‌خانمان)

تاریخ انتشار: ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۱۹

سریال Vagabond داستان افرادی را  روایت می‌کند که در پی گرفتن انتقام عزیزان از دست رفته خود دست به اعمال غیرمنتظره‌ای می‌زنند. چا دال گون که پس از مرگ برادر خود، برادرزاده‌اش را مانند پسر خود و به جای برادر ازدست رفته‌اش بزرگ کرده، اکنون پس از مرگ اتفاقیِ او، تصمیمی می‌گیرد تا خود به جای قانون عمل کرده و پرده از حقیقت بردارد. در این زمینه شخصی که مشکلی مشابه با او دارد با وی همراه شده و با هم در راه عدالت قدم برمی‌دارند. آن‌ها در نهایت متوجه می‌شوند که سقوط این هواپیما اتفاقی نبوده و در حقیقت در جریان یک حمله تروریستی صورت گرفته است. 

بهترین سریال جنایی کره‌ای از نظر شما کدام سریال است؟ آیا تلویزیون کره در ژانر جنایی پیشرفتی داشته است؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

49 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments